Автор Тема: Логистичен център  (Прочетена 5026 пъти)

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Логистичен център
« -: 13 Май 2012, 19:37:39 »
Здравейте, колеги! Взех решение откъде да започна макета си. Това ще бъде логистичен център, състоящ се от огромна сграда, паркинг и ро-ла терминал. Сградата ще е с формата на правоъгълник и приблизителни пропорции на страните 1 към 3-3,5. Предвиждам да има около 30 товарни рампи от три страни и да служи за товарно-разтоварни работи и складиране на товари. До нея ще има голям паркинг, който ще прелива в терминал, където камиони ще се товарят/ ще слизат от вагони-платформи на ро-ла влакове. Някой тук захващал ли се е с нещо подобно? Любопитно ми е да видя снимки и да чуя вашите мнения. И аз търся снимки, но вашите линкове ще са ми полезни.

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Логистичен център
« Отговор #1 -: 13 Май 2012, 22:29:08 »
Здравей! Аз имам подобна идея, но засега съм си набавил само камионите. Разбира се идеята ми е по-скромна, няма да има толкова рампи за разтоварване- а ще е по-скоро сграда, гаражи и работилници за камионите. Да възможно е рампите за разтоварване да се разположат някъде зад гаражите или където намеря място. Харесал съм една идея от колега от един чешки сайт и мисля да направя нещо подобно.





Ето тук се вижда основната сграда ( за администрацията)



Моята идея ще е нещо такова


Но точно такава сграда или подобна досега не успях да намеря. Гледах някъде по каталозите една сграда на Пожарна служба и тя може да свърши работа със съотвеното преправяне.
« Последна редакция: 13 Май 2012, 22:35:59 от hristo_t »

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Логистичен център
« Отговор #2 -: 13 Май 2012, 23:07:06 »
Не, аз няма да търся готова сграда, а сам ще си я направя. И аз в момента си набавям камиони. Проблемът ми е, че всичките ми влекачи са дву-осни. Насочих се в тази посока, защото локомотивите са много скъпи и нищо не разбирам от електро-техника. Освен това и професионално се занимавам с камиони. Като за начало ще прокарам само няколко коловоза. Влаковете ще дойдат по-късно. А и нали Миро трябва да си товари тировете на ро-ла терминал като дойде пак годишната среща. ;D Шегата настрана, но ще се опитам дори да си направя две-три евро-комби композиции. Затова логистичният център ще е "някъде в Шлезвих-Холщайн", за да се получи интересен микс от немски, нидерландски и датски спедиции (вкл. и евро-комбита) и немски товарни железопътни оператори.

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Логистичен център
« Отговор #3 -: 15 Май 2012, 12:46:11 »
Още не съм наснимал "автопарка" си, но ето с какво се сдобих до момента:

От Миро (liro4605):
- Мерцедес-Бенц Актрос в цветовете на швейцарската спедиция Kuehne+Nagel с два 2x20ft контейнера, отново в цветовете на K+N

От Жоро (София 70):
- Мерцедес-Бенц Актрос с полу-ремарке в цветовете на Norma
- Мерцедес-Бенц Актрос  с полу-ремарке в цветовете на бира Erdinger
- Мерцедес-Бенц Актрос с полу-ремарке в цветовете на Kuemmerling
- Мерцедес-Бенц Актрос с полу-ремарке в цветовете на Kuemmerling
- Скания с полу-ремарке в цветовете на бира Paulaner
- Скания с полу-ремарке с ниски бордове в цветовете на бира Paulaner
- Скания с полу-ремарке в цветовете на Rhön Sprudel
- ДАФ 95XF с полу-ремарке в цветовете на бира Löwenbräu
- МАН TGA.18 с полу-ремарке в цветовете на бира Lauterbacher


От Любо (lubo_gumata)
- Волво FH (второ поколение) с полу-ремарке с ниски бордове в цветовете на Licher Premium Olympja
- Волво FH16 (първо поколение) с полу-ремарке с ниски бордове в цветовете на Schneider Weisse
- Скания с полу-ремарке в цветовете на Küstennebel
- Скания с полу-ремарке в цветовете на Carlsberg и полу-ремарке със снимка на пейзаж от Рио де Жанейро, голяма красота
- Ивеко Стралис с полу-ремарке в цветовете на diebels dimix cola


От kok2010 от diecast форума:
- Волво FH (второ поколение) с полу-ремарке с ниски бордове в цветовете на Licher Premium Olympja
- Волво FH12 (първо поколение) с полу-ремарке в цветовене на Pantene Pro-V
- Волво FH16 (първо поколение) с полу-ремарке с ниски бордове в цветовете на Schneider Weisse
Първото и третото Волво малко се е олял като ги е лустросал. По-точно на новото волво "шнорхелът", който е пластмасов го е боядисал в сребристо (?!), а на FH16 радиаторната решетка между фаровете я е боядисал в същия цвят. Затова преди всичко ще се занимая с това.  

Засега първата ми грижа е да пребоядисам ремаркетата в цветовете на спедиции, а не на марки бира. Наред с това искам да се снабдя с още модели на Волво FH второ поколение. Планирам да има най-разнообразни камиони:

Може би най-голямото предизвикателство, което съм си поставил е да си направя три различни варианта на концепцията евро-комби:










Те ще са по-скоро експериментални и не мисля на макета ми да има повече от две такива композиции. Решил съм сам да си преправя модели в този вариант. Засега основен проблем е дефицитът на три-осни влекачи.

На голям зор съм по отношение на три-осни седлови влекачи не само по отношение на евро-комбитата, но и за стандартни седлови композиции. Решил съм около 20%-25% от влекачите ми да са такива, които ще пребоядисам в цветовете на датски, шведски и нидерландски спедиции, както и да разположа няколко хладилни полу-ремаркета, които задължително трябва да се теглят от три-осни седлови влекачи, за да се покрие законово установеното ограничение от 11,5 тона върху задвижваната ос на дву-осен седлови влекач.

Иначе по отношение на стандартните седлови влекачи планирам да се сдобия с още 2-3 Мерцедес-Бенц Актрос, 2-3 МАН TGA и TGX, 2-3 ДАФ и 2-3 Ивеко, като по още толкова камиона във вариант камион-фургон със ремарке. Предвиждам повечето ми ремаркета да са с тандемни оси под централната част на ремаркето и само 2, максимум 3 ще са с оси, разнесени под предната и задната част на ремаркето. Може би ще има още 4-5 камиона-фургони без ремаркета. Ремаркетата с тандемни оси мисля, да си ги направя сам, защото и те са дефицитни.

Накрая планирам да има още 5-7 малки камиона от рода на:





   

Дотук съм закупил или поръчал половината от нужните ми камиони. По-лесната половина. ;D Затова вече мисля за това как да изглежда целият логистичен комплекс. Това е по-сложната част. Можете ли да ми препоръчате някаква по-елементарна програма, с която да си направя чертежите? Трябва ми някаква лека и напълно аматьорска, а не такава като за инженери.



Реално сградата няма да е някакво чудо на архитектурата, а ще бъде максимално функционална, като предвиждам малка част от нея да е администрацията.










« Последна редакция: 16 Май 2012, 10:47:42 от Loco-motion »

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Логистичен център
« Отговор #4 -: 17 Май 2012, 13:44:46 »
Засега съм събрал следния инвентар: