Автор Тема: Инсталиране на ESU LokSound v4 Select в локомотив DD40AX  (Прочетена 2575 пъти)

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Локомотива фабрично има инсталиран 2-функционален декодер, достатъчно колкото да тръгне и светне. За по претенциозните и други ценители на американски модели предлагам информация за новия звуков декодер разработен специално за щатския пазар и съответно за модели на амерички локомотиви.

Локомотивът е този мастодонт


В резервоара е предвидено място за два говорителя. Размерите са 16мм на 34.5мм ?! Леко покитайчен размер според мен, но да не се отклонявам ненужно от темата. И без друго нямам подходящи говорители така че ще импровизирам с каквото имам, докато пристигнат "оригиналните".


Изглед от вътре. Има фабрично монтирана платка с 8 пинов куплунг. Всички контактни кабели за токоснемане, захранване и осветление са с клик система към платката което улеснява много нещата при ремонтни дейности.


Мостчето на пин 9 трябва да се разпои и премахне когато се инсталира декодер с 9 пина. Така съответните изходи за осветление на табелите и на маяка на покрива се отделят на различни Ф бутони.


Отностно говорителите оригиналния е леко големичък и няма как да влезне в резервоара с резонансната кутия. Става без кутията, но не ме кефеше и звука не ми допадна. Използвах два по-малки говорителя по 8 ома 0.15 вата всеки сврзани паралелно с общ импенданс 4 ома и мощност 0.30 вата. Паснаха идеално. Залепих ги с двустранно тиксо към рамата. Тези говорителчета имат отвор по средата на магнита отзад и нямат нужда от специална кутия, имат много добър звук във такова "висящо" положение. Взел съм ги от един много много стар и отдавна изхвърлен лаптоп.


В крайна сметка резултатите са много задоволителни поне за мен. Звука е много чист и силен нищо че оригиналния говорител е половин ват.

Кратко видео от мобилния. Съжалявам за качеството.
« Последна редакция: 21 Май 2012, 01:08:41 от BaHkaTa »

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Честито да ти е звукчето!!  Много ми харесва  :good: :good: :good:

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Браво Ванко, сега освен да тръпнем в очакване за някоя от следващите сбирки с отворени врати и тема за американски влаци, този змей да дърпа 100-200 вагона с помощ от приятел