Автор Тема: Цялостно изработване и/или отливки на зъбни колела  (Прочетена 4762 пъти)

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
След дълги но за сметка на това продължителни разговори накрая успях да убедя майстора който ми направи отливките за моята "Людмила" да прави и други части свързани с задвижването на нашите локомотивчета. Честито на собствениците.

Части за ACME, Ленз , Раундхаус


Lenz BR 66


Climax 18L OldTimer
« Последна редакция: 30 Май 2012, 15:30:02 от BaHkaTa »

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Чудесно. :yahoo:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Охо, появи се конкуренция на "Toniemi hand made industry incorporated hitech technology group and co". Очаквай скоро тежък и безапелационен отговор от досегашния монополист!  :spiteful:

anubis

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 327
  • Рейтинг: 28
  • HO
Ванка, благодаря ти че публикуваш такива интересни казуси! Евала за ентусиазма ти и времето което отделяш за хобито  :hi: Доколкото успях да преценя по снимките, струва ми се че са правени в метална матрица. Особено що се отнася за големия детайл (вилката) от първата снимка- там ясно се виждат кръговете където детайлът се избива от матрицата, а и тя трябва да е поне от две половини (значи не е от гипс, зъботехнически смеси или други сравнително меки материали). Този майстор сам ли си прави матрицата? Не ти ли идва доста скъпо за единични бройки?
« Последна редакция: 30 Май 2012, 22:11:19 от anubis »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Напиши нещо за цената - колко ще излязат десетина бройки 16 зъба модул 0.5. По-дебелички (към 5 мм). Имам мостра. За Людмилата - здрави ли са още новите колелца? И как са детайлите "на пипане" - гумени, дървени, ...?

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Колелата са наистина много добри. Видях ги на живо и са супер. Човека не ползва матрици и отливки.  Всичко е математика и струг :)

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Anubis: Грешката е моя че публикувах първата снимка с вилката за 46-та серия която е попаднала в кадър. Този елемент е оригинала и ще се пробва да го изработи по-натам и то вероятно от метал. Матрици за отливки ползва но за големи детайли, тези малките си ги прави всеки път на ръка. Аз не познавам друг толкова добър майстор така че си давам парите при него. Скъпо или не нямам избор.

Митко0888: ами Людмилата не съм се сцепил да я карам  ;D всъщност почти не я пускам, но я направих за да знам че ако искам да я покарам ще мога. Здрави са колелата, на пипане са "твърди" и "сухи" за разлика от други колела които са леко меки и промазани и се износват по-бързо по върховете или се подгъват. Цена не мога да кажа за твойте нужди. Даваш ми колелцето мостра казват ми колко ще струва, обаждам ти се потвърждаваш или не и така.

Условието ми е обаче само едно да ми давате мостра която НЕ ви е спешна, защото човека ги прави когато има време извън работно време. За Людмилата чаках месец и половина. Съгласен съм да помогна стига да няма юркане. Нещата стават бавно, когато тогава.

Надявам се новите колелца да са добри. Собствениците на съответните локомотиви Lenz BR 66 ще споделят мнение надявам се.
Climax 18L е мой. Машинката жужи и се движи като калинка, за този модел от 79-та не мога да искам повече.

Поздрави на всички