Автор Тема: Най-добър град за живеене.  (Прочетена 8184 пъти)

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Най-добър град за живеене.
« -: 03 Юли 2012, 22:51:05 »
Според мен е Бургас.
« Последна редакция: 13 Юли 2012, 17:01:54 от Dispatcher »

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #1 -: 03 Юли 2012, 23:26:25 »
За почти всеки най-доброто място е там,където живее.Казвам ПОЧТИ,защото някои мечтаят за по-добро място за живеене,но нямат тази възможност.За мен най-про :dirol: е Пловдив.Друг е въпроса,че няма планина или море,но ми харесва. :music:

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #2 -: 03 Юли 2012, 23:36:02 »
Добре би било да го поизчистите малко.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #3 -: 04 Юли 2012, 00:22:00 »
На село. Спокойствие, няма тълпа и нагли "шофьори", комшии, които си правят шумни сбирки и вдигат шум по всяко време на денонощието, но ако ти се наложи да си малко по - шумен, веднага ще ти намекнат, чист въздух, природа и никакъв стрес. Само да има мааалко кинти, но за съжаление на село ги няма.  :sorry:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #4 -: 04 Юли 2012, 01:15:04 »
Съгласен с Ицо! Не ща молове и в тях мотаещи се тролове:))))) . А Пловдив беше мнооого хубав град,до преди 10 години.От 2000г насам  управниците му го направиха подобие на голям град.Мръсен,с изсъхнали тревни площи,градски транспорт до 20,30ч. ,след 21ч. улиците пусти и плашещи .... кво да ви разправям ,тъпотия...

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #5 -: 04 Юли 2012, 08:20:15 »
Виена ;)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #6 -: 04 Юли 2012, 08:39:55 »
Цитат на: Mixy link=topic=3904.msg79911#msg79911 date=1341379215
Виена ;)


 :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Това е моят град и моята столица. Там от първия момент се почувствах все едно там съм бил роден и съм живял винаги! Куриозното е, че не знам бъкел немски, а пък съм бил и по Германия и по доста други страни, но никога не съм се чувствал така както във Виена. Преди ходех доста често, но сега....

Цитат на: muncho link=topic=3904.msg79907#msg79907 date=1341353704
Съгласен с Ицо! Не ща молове и в тях мотаещи се тролове:))))) . А Пловдив беше мнооого хубав град,до преди 10 години.От 2000г насам  управниците му го направиха подобие на голям град.Мръсен,с изсъхнали тревни площи,градски транспорт до 20,30ч. ,след 21ч. улиците пусти и плашещи .... кво да ви разправям ,тъпотия...

Мите, така беше, затова и през 1995-та натиснах да се махна от София, въпреки че живях 10г там. За съжаление след 1999-2000 всичко взе да прилича все повече и повече на София. За съжаление бягството ми към Виена, и Канада беше оберечено да не се състои, и сега седя заключен като в клетка, или още по-лошо - затвор. По една камара причини, за съжаление, вече не мога да мръдна от тука!
Така и ще си останем - роби на собствената си пародийна псевдо демократична държава.
Всъщност една шепа хора(даже не искам да им казвам, че са българи) искат точно това да ги ева! Ама като блеем вместо да ръмжим и хапем така ще е...
« Последна редакция: 04 Юли 2012, 08:52:34 от lubomir »

Alex9908

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #7 -: 04 Юли 2012, 08:57:52 »
Аз съм от София, но според мен най - добрият град е Пловдиж.  :)

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #8 -: 04 Юли 2012, 09:31:53 »
Колеги, за град във България ли става дума или по света???

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #10 -: 04 Юли 2012, 09:53:00 »
Цитат на: Adrian link=topic=3904.msg79915#msg79915 date=1341383798
най-добрият град за живеене в Бг
:lol:
Въпреки, че обира каймака от труда на хората от цялата страна, чрез данъците и акцизите, на практика не дава нищо друго освен проблеми и отпадъци на България. Цяла Европа върви към децентрализация на производството, на администрацията, на населението, и разхвърляне по територията на страната, а при нас е точно обратното. Това е и идеалния начин да си създаваш проблеми с непрекъснато прииждащи хора, от на практика умиращата провинция.
Тоя тип класации в България са досущ същите както и за миските(всичко зависи коя с кой е преспала!), т.е. нагодена работа.
Важното е "матряла" да си мисли, че всичко е ОК

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #11 -: 04 Юли 2012, 10:08:53 »
В такъв случай бих посочил Варна. Водих често жена ми там на лекар .Управниците му са се погрижили да се ориентираш лесно в града.Навсякъде указателни табели и любезни хора. Поне впечатлението ми беше такова.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #12 -: 04 Юли 2012, 10:14:07 »
Ееее...Любо, не съм очаквал от теб това... :on_the_quiet: :on_the_quiet: :on_the_quiet:

Как може да ги говориш такива работи!?!! ;)

Но ако се подходи с тези критерии, кой ще е града все пак???????
Цитат
Критериите, по които бяха оценявани градовете за 2011-а:

1. Инвестиции в инфраструктурни проекти през 2011 г. и основни големи предстоящи за реализация проекти през 2012 г.
2. Екологично състояние на града - зелени площи, качество на въздуха, боклук
3. Работно време на магазините - от колко до колко работят, има ли денонощни, с какво работно време са през уикенда
4. Алеи за велосипедисти - в км
5. Възможност за спорт в града
6. Детски градини - брой, откриване на нови, достатъчен брой места за всички деца, ремонтират ли се често, има ли достатъчно детски площадки и детски центрове
7. Хубава главна (пешеходна) улица
8. Брой места за паркиране и престой в задръстванията
9. Брой ресторанти с различна национална кухня, ресторанти на открито, ресторанти с удължено работно време
10. Място да пиеш хубаво кафе в центъра
11. Безплатен безжичен интернет на обществени места
12. Брой денонощни аптеки
13. Наличие на апаратура за лечение на инфаркт, в какво състояние е
14. Наличие на кувьози - в какво състояние са, има ли пострадали бебата поради влошеното им състояние
15. Летище или близост до такова - възможност за вътрешни и международни полети
16. Брой университети и брой гимназии с изучаване на чужд език
17. Култура - брой киносалони, опера, концерт, фестивали, събития и т.н.
18. Убийства и самоубийства на глава от населението
19. Брой взломни кражби на глава от населението
20. Кражби на автомобили
21. Безработица - процент
22. Чужди инвестиции в града
23. В близост до море, река, планина, курорти
24. Брой слънчеви дни в годината
25. Бездомни кучета
26. Раждания на глава от населението
27. Живородени по градове през 2010 г. (на глава от населението)
28. Средна продължителност на настоящия живот на населението по градове

Хайде отговорете на тези (само :angel:) 28 въпроса!
 :drinks:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #13 -: 04 Юли 2012, 10:20:53 »

Любо , чувствам ,че разочарованието ти е огромно и отдавна 'не живееш'  в тази смотана страна .
Което ужасно ме учудва . Ми заминавай бе , какво се мъчиш ?? Какво само очаквате някой да направи нещо за вас - вземете направете нещо вие ?! Много се дразня като вземете да плюете и да серете България. Тоя ви е крив , оня ви е виновен ... няма угодия на такива като вас . Бил съм на 3 континента , работил съм в 7 държави - какво си мислите , че проблематиката им е различна и че там е Раят - е*ати наивниците !

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Най добър град за живеене.
« Отговор #14 -: 04 Юли 2012, 11:10:32 »
Цитат на: Adrian link=topic=3904.msg79923#msg79923 date=1341386453

Любо , чувствам ,че разочарованието ти е огромно и отдавна 'не живееш'  в тази смотана страна .
Което ужасно ме учудва . Ми заминавай бе , какво се мъчиш ?? Какво само очаквате някой да направи нещо за вас - вземете направете нещо вие ?! Много се дразня като вземете да плюете и да серете България. Тоя ви е крив , оня ви е виновен ... няма угодия на такива като вас . Бил съм на 3 континента , работил съм в 7 държави - какво си мислите , че проблематиката им е различна и че там е Раят - е*ати наивниците !
Адри, сори ама нищо не си разбрал. Не искам никой да се грижи за мене, аз съм голямо момче и слава на Бога се оправям някак си. Но искам данъците ми да не отиват само за заплати на дебелогъзи чиновници и комисионни, ами и да получавам това което е длъжна да ми осигури общината примерно, т.е. средата на живот и работа!
Питаш защо не емигрирам ли? Ами налага се да се грижа за двама възрастни родители и едно дете(пубертет), + бабата(на 250км от Пловдив) на съпругата ми, която пък  почина от рак преди две години, + тъста  и тъщата, които вече няма на кой да разчитат.
Моето време за емиграция си замина отдавна, сега съм вързан не с котва, ами направо съм бетониран тук. А това което най-вече пропускаш е, че аз не бих искал да отивам другаде, а искам тук да стане както е там. И съм сигурен че може да стане, ако има желание. Искам спокойствие, искам вело алеи на всякъде(за мене това е основно транспортно средство), искам да няма кал около мене и в града, искам като отида в община, полиция, съд или която и да е държавна администрация да не ме подхвърлят от гише на гише с години, и за едно строително разрешение да чакам 6г - време достатъчно на болната ми съпруга да не доживее до толкова мечтаната къща. И накрая, но не последно място, бих искал усмихнати, а не навъсени и изнервени хора. Ширещата се мизерия и несправедливост няма как да направи хората щастливи тука. Мисля си, че искам все нормални неща, но явно само така си мисля. Типчно за наивник нали? :yes:
Но с тоя български манталитет дето ме заобикаля, който включително и ти проявяваш с горното си мнение, няма как да стане! Поне не в тоя живот!