Автор Тема: Варианти за изкачване и снижаване  (Прочетена 2663 пъти)

WOLFMX

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Варианти за изкачване и снижаване
« -: 08 Септември 2012, 21:46:56 »
Здравейте,възможно ли е да направя на бъдещия си макет релси с които да се достигат до по-горни нива? По-голямата част ще бъде на пода,но се чудех дали не може да се изкачва до шкаф, с какъв радиус трябва да бъде предполагаемата крива и подходящ модел с висока мощност? Благодаря ви,извинете ме ако съм ви досадил.

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Варианти за изкачване и снижаване
« Отговор #1 -: 08 Септември 2012, 22:24:22 »
Това е постижимо чрез направата на спирала. Когато има такива фрапантни разлики между две нива на макета се прави чрез спирала която обикновенно е скрита в някакъв скален масив. Ех да има и вариант да си овъртолиш цялата стая в релси с подходящ наклон и пак да постигнеш крайния резултат. От пода до шкафа ми прилича на поне метър което си директно за спирала с нормален наклон така че всеки лок да може да го изкачи без проблем, просто отнема доста повечко време  :)

Ето ти снимки да видиш за какво иде реч


Или цък тук Google search: model trains helix за повече примери

Успех  :good:

WOLFMX

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Варианти за изкачване и снижаване
« Отговор #2 -: 08 Септември 2012, 22:30:55 »
Много благодаря! Няма да имам проблеми нито с изкачването нито със слизането по този начин. Аз го мислех ужасно сложно,да се изкачва като увеселително влакче и после да прави някаква крива. Но спиралата е доста по-доброто решение.  :) :hi: