Автор Тема: представяне на koicho98  (Прочетена 4685 пъти)

Koicho98

  • Гост
  • Trade Count: (0)
представяне на koicho98
« -: 21 Октомври 2012, 19:48:16 »
Здравейте,
Казвам се Койчо,на 14 съм(знам че повечето са против по малките в жп моделизма,но съм много запален фен)живея в Стара Загора,уча в строителен техникум по строителство и архитектура (8клас).Много съм запален по това хоби и вече имам няколко плана,но трябват средства.Нашите са малко против ,но не мога да се откажа от това хоби. :) :( 

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:представяне на koicho98
« Отговор #1 -: 21 Октомври 2012, 19:52:33 »
Здравей Койчо и добре дошъл тук. Останал си с грешно впечатление че колегите тук са против малките потребители. Няма такова нещо. Та нали това хоби започва с ранна възраст и понякога трае цял живот. Това че си на 14 години е чудесно. Разбира се че ще имаш и пречки, не само родителите няма да те разбират но и много от приятелите ти. Но ако на теб ти харесва, останалото няма значение.
Успех, тук ще намериш подкрепа ( макар и морална) и много съмишленици в идеята.

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:представяне на koicho98
« Отговор #2 -: 21 Октомври 2012, 19:55:05 »
Здравей Койчо,

И аз като ученик живях в Стара Загора и имах същите кахъри с родителите ми... Но отидах студент и реализирах чак тогава мечтите си в хобито. Само дето тогава бяха други времена и беше доста по - трудно. родителите ми снощи ми бяха на гости и май след 30 години започнаха да разбират страстта ми към хобито, като видяха макета в движение... Даже се радваха... Но трябва време
Аз даже бях залетят да уча средно образование в Г.Оряховица и висше в ПЖИ... Добре, че за първото нашите не разрешиха, а за второто класната ми ме отказа. И сега се раздвам, че това ми остана само хоби.
Не губи кураж и ще реализираш мечтите си. А ние тук сме насреща за трудните моменти и решения.

Koicho98

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:представяне на koicho98
« Отговор #3 -: 21 Октомври 2012, 20:01:39 »
Благодаря ви много за подкрепата :hi: :hi: :hi:

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:представяне на koicho98
« Отговор #4 -: 21 Октомври 2012, 20:21:45 »
Здравей, наборе и добре дошъл!  :drinks: Ето още един на моята възраст който прави макети! Много се радвам.  :dance1:

Krasi

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 62
  • Рейтинг: 4
Re:представяне на koicho98
« Отговор #5 -: 22 Октомври 2012, 18:55:55 »
На доста от кутийте на влаковете вече слагат знак, че не са за деца под 15 г. - значи точно навреме се включваш :ok:

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:представяне на koicho98
« Отговор #6 -: 22 Октомври 2012, 19:37:53 »
Цитат
На доста от кутийте на влаковете вече слагат знак, че не са за деца под 15 г. - значи точно навреме се включваш
И значи че да се занимаваш със влакове не е детско, както някои мислят.  :good:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:представяне на koicho98
« Отговор #7 -: 22 Октомври 2012, 19:41:36 »
Цитат на: Koicho98 link=topic=4034.msg82931#msg82931 date=1350838096
Здравейте,
Казвам се Койчо,на 14 съм(знам че повечето са против по малките в жп моделизма,но съм много запален фен)живея в Стара Загора,уча в строителен техникум по строителство и архитектура (8клас).Много съм запален по това хоби и вече имам няколко плана,но трябват средства.Нашите са малко против ,но не мога да се откажа от това хоби. :) :( 

Здравей,

не съм чул нито един да е против малките, останал си с грешно впечатление. Защо вашите са против това хоби?

Koicho98

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:представяне на koicho98
« Отговор #8 -: 22 Октомври 2012, 20:03:41 »
Ами според тях съм още малък и няма смисъл да давам пари за такова хоби. :resent: :resent: :resent:Просто не са съгласни че искам да дам повече от 1000лева за влак и ландшафт.Незнам честно казано всеки лев за това хоби си струва и красотата коята се получава след завършването на макета никога не би ми омръзнала. :) ;)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:представяне на koicho98
« Отговор #9 -: 22 Октомври 2012, 20:22:08 »
Ти лошо си представил нещата пред ваште. Защо си им казал 1000 лв. Няма такова нещо. Това хоби не е за година две. Почни със някакъв сет. По-натам ще си вземеш още вагони, другата година още някой локомотив. Нещата стават бавно.
Ето ти една идея - хвани баща ти да ти помогне да си направиш основата за бъдещ макет. Там първоначално ще редиш релсите, а като станат повече ще стане и макет.

Koicho98

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:представяне на koicho98
« Отговор #10 -: 22 Октомври 2012, 20:32:26 »
Там е проблема .Един  обикновен стартер сет струва около 300 лева,като сложиш пари за гара и някоя друга жп гара и стават 400.По нататък в бъдещето ще трябва и озеленяване,а и то изобщо не е евтино(аз съм си харесъл E noch и woodland scenics което май пак е на noch).А също трябват и пари за дърво за да се направи ландшафт.Много ще съм благодарен на баща си ако ми помогне с електрониката защото той разбира от това.Ами най-важното е че има място вкъщи ,а и има огромно желание от моя страна така че ще по мрънкам  :) ще събера някой лев и ще започна малко по малко,но отказване от това няма. :im_so_happy: :im_so_happy:

Krasi

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 62
  • Рейтинг: 4
Re:представяне на koicho98
« Отговор #11 -: 22 Октомври 2012, 21:50:47 »
Хобито е скъпо - в това спор няма, но не е казано, че трябва да купиш всичко наведнъж и да похарчиш много пари. Напротив - когато един по един събираш моделите, удоволствието е по-голямо и често очакването на всяко следващо влакче в колекцията е дори по-приятно, отколкото когато вече го притежаваш.

tazcho

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:представяне на koicho98
« Отговор #12 -: 23 Октомври 2012, 08:03:28 »
важното е да запалиш баща си по влаковете , и наистина е най добре като за начало един сет да вземеш за около 250-300лв а останалото с времето , като видят родителските тела че ти е интересно и забавно ще те мотивират с още подвижен състав и сгради  сигурен съм в това !