Автор Тема: Това не мога да го намеря - обща бърза тема , въпрос - отговор !!!без коментари  (Прочетена 28828 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Създавам тази теме на принципа "По дяволите , не мога да го открия (бързо или въобще ???) някой да помогне!!!" - на принципа въпрос -бърз отговор от знаещ , но без коментари! ;D

А ме предизвика следното

прочетох последните десет страници от "последни коментари" и не можах да намеря кой и къде питаше за метровагони!?! >:(

Та ето и линк за тях де...http://www.maket.uni.cc/

След като се влезне в сайта се избира "Locomotives "
и надолу е "Subway/metro". това е  ;D

Нека тази тема или бъде изтрита от админите или да остане за следващия "закъсал"...

kbeykov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Аз! ;D Мерси за линка! Темата е в раздел "Купувам".

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Ей Мактъб , купи ли си пистолет за топлото лепило ? Водопад направили си ?
Що не ме подсети на срещата да ти го покажа ?
Ако още не е ясно , ето за това става въпрос , ама не помня в коя тема говорихме за това
(
та сега попаднах на снимката де...

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
На срещата забравих, но благодаря за снимката. Разбрах за какво иде реч. Далеч съм от водопад, още обмислям отделни детайли от бъдещия проект за макет. Благодаря за снимката.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
От онзи ден се въртях из един руски форум , че не можех да намеря къде им е файла с книгата на PIKO - сто електросхеми и планове на макети от 80-те години.Благодарение на Мишо (той я откри по-бързо) вече разполагам с тази класика в "жанра".И тъй като руснаците са я "заключили"(да се чете "закучили") в PDF-формат но само за разглеждане на монитора (включително не може да се разпечатва  >:() пък не са и те авторите ,  днес се постарах да я конвертирам във WORD като впрочем пооправих и малко цветовете.
Вече я имам в пълен блясък (включително и пожълтяването на страниците  ;D) с възможност и за цветно разпечатване.Върно че е на немски но той е необходим ако искаш да прочетеш фабриката на даден макет какво произвежда - друго всичко е ясно от схемите и плановете.Има (макар и старо)помагало за размери и радиуси на релсите както и кодовото им означение от онова време.Всъщност 80 % от информацията си е актуална и сега ... А да - само за аналогови схеми и "п"-образни релси е! ;)
Ако някой я иска за обучение , идеи или електросхеми , или пък за мили спомени "когато още търчахме по България заради определен модел" да свирка на ЛС - ще му я пусна!
Аз направо отново се върнах години назад когато ставах и лягах с тази книга в ръка , то не бяха мечти , то не бяха преработка на планове ...ех спомени , спомени !!!
 ;D ;D ;D

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Имаш тая книга на Пико?
Откога я търсех... аз пък си имам скенер у нас...
Можеш ли да я донесеш на срещата утре?

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5538
  • Рейтинг: 631
  • Красотата е в детайла!
Не ти трябва скенер, а само хубав цветен принтер:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,88.msg9288.html#msg9288
Баце Мишо Табаков прави чудеса, р'и'еш ли! :)
« Последна редакция: 29 Август 2008, 21:23:32 от Vlado »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Направо си е чудо!
МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!
Навремето си харесах една схема точно от тази книга и идеите ми винаги са се въртяли около нея (разбира се със съответните изменения и присъщата ми грандоманщина, е не точно де, увеличих размера с метър -два на някои места, удвоих някои коловози...). Толкова се радвам да я видя отново  :) Върнахте ме в младините, Благодаря!  :) :) :)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Браво, добра работа!
И аз имам много неща, които бих искал да закача тук някъде, т.н. Библия за локомотиви и др. информация и дезинформация, но се притеснявам да нямаме проблем някой ден с авторските права на някого!

Знам ли !?!
« Последна редакция: 30 Август 2008, 01:34:28 от CALLlO »

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: CALLlO link=topic=413.msg9302#msg9302 date=1220049056
Браво, добра работа!
И аз имам много неща, които бих искал да закача тук някъде, т.н. Библия за локомотиви и др. информация и дезинформация, но се притеснявам да нямаме проблем някой ден с авторските права на някого!
(Image removed from quote.)
Знам ли !?!

Мисля, че няма да има проблеми, тъй като - първо - няма да правиш пари от нея и - второ - няма да й криеш автора, издателя и т.н. В крайна сметка тези неща са писани от също такива запалени жп-мозелни мечтатели и не вярвам някой да прави проблем от това, особено ако става въпрос за неща, които отдавна вече не могат да се намерят по книжарници и пазари.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: br118 link=topic=413.msg9292#msg9292 date=1220027505
Имаш тая книга на Пико?
Откога я търсех... аз пък си имам скенер у нас...
Можеш ли да я донесеш на срещата утре?

Аз вече си я разпечатих и намалих драстично 100-те страници. Излишните просто бяха изхвърлени (така и така не шпрехам немски, само калабалък създават), оставих си картинките (нали сме порастнали деца, а децата гледат само картинки), и днес мисля да им нанижа една спирала за да стои под възглавницата ми.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: CALLlO link=topic=413.msg9302#msg9302 date=1220049056
Браво, добра работа!
И аз имам много неща, които бих искал да закача тук някъде, т.н. Библия за локомотиви и др. информация и дезинформация, но се притеснявам да нямаме проблем някой ден с авторските права на някого!
(Image removed from quote.)
Знам ли !?!
Дай ми ги на мен, аз има къде да ги закача и всеки от нас да може да ги дърпа.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Търся по какъвто и да е начин (разрешен от закона  ;) ;) ;))
чешките книги "Modely železnice v terénu" od V. Zusky z roku 1988  , "Modely osobních vozů ČSD" - NADAS, Praha 1971 и "Lokomotivní depa a jejich modely " - NADAS - AFGH, Praha 1992 " .

За тези дето не са ги чували ще поясня , че това всъщност е чешкият "Юри Ботев" и "Димитър Деянов" но в едно . Почетен гражданин на Jesenic и областта Rakovník  той е написал доста книги и голям брой статии на тема железниците и железопътният моделизъм.
Първата книга е конкретно за планове и моделиране на макети.
Втората е за подвижният състав на CSD , а ние както знаем ползваме доста от същият.
Третата е посветена на локомотивните депа и техните модели.
Автора е Владимир Зуска.
Някой от по-старите моделисти да ги има , или да знае от къде може дъ бъдат издърпани?
Не бих се отказал и от някоя от поредиците му в статии като например на тема "Водонапорните кранове " в броеве 14/90 ;16/90 ;19/90 ;22/90 ;2 / 91 ;4 / 91 от списание "Železničář "
Афе с три думи -  този автор всичко!!!
 ;D ;) ;D



pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Хелп , къде е темата на телефонният указател?
Кръстосах всичко и не мога да я намеря... :-[

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма