Автор Тема: "ТАУРУС" на Пико. Ремонт, рипейнт и модификации  (Прочетена 4181 пъти)

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Здравейте,

имам един "ТАУРУС" серия 182 на "ПИКО", който по стечение на обстоятелствата остана без пантографи. И какво направих. Двата му потрошени пантографа ги взех и направих от тях един с тясна каретка, защо ще разберете след малко...

Разкачих коша и талигите, свалих покрива и се почна голямото боядисване, с което не се справих добре, но тепърва предстои доизпипването. Талигите ги боядисах успешно и без проблеми, но май само тях не окепазих. Иначе, покрива го модифицирак като добавих третия пантограф за малък габарит на КМ. Двата основни пантографа ги взех от "ПИКО" 185, вярно хоби са, но по - яка изработка от тези, които "ТАУРИ"-то имаше в оригинал.

Ето снимки:

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
  Едно кратко въпросче. Каква боя си използвал и с какво си я нанасял? Предварително благодаря за отговора.

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
обикновен авто - спрей

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
 Понеже имам намерение в бъдеще да оборудвам модела си предимно с локомотиви на Piko да попитам как се представя тази машина която имаш. Върви ли добре, мощна ли е вижда ли се добре осветлението и в аналогов режим и други такива неща ? Благодаря за разясненията предварително.

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
За вървене и дърпане върви и дърпа, но осветлението куца яко. Освен това като си го купиш, гледай веднага да си сложиш НОРМАЛНИ пантографи, че тия които са с него за нищо не стават.

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
 Ами обмислял ли си варианта да му смениш осветлението с диоди. Аз от известно време се каня да изпробвам такава схема и все не се наканвам. Ама май тази седмица ще пробвам най-накрая. Че да ми е мирна главата и д азнам че става. А за пантографите оригиналните са предполагам с пластмасова основа, а ти си му купил с метална. Във всеки случай ще имам забележката предвид.

ivo95

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:"ТАУРУС" на Пико. Ремонт, рипейнт и модификации
« Отговор #6 -: 13 Януари 2010, 19:57:25 »
lok45111, тези въпроси са към теб  :)
А да попитам как разглоби тауруса, понеже на мен това ми е първия лок  ;D и нещо да не го прецакам. Аз искам да му сложа 3-ти пантограф, да сменя двата оригинални (наистина са лоши), да му сложа светлодиоди и да го пребоядисам-кош, талиги и колела. Става ли да ми обясниш как точно да го разглобя?

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:"ТАУРУС" на Пико. Ремонт, рипейнт и модификации
« Отговор #7 -: 13 Януари 2010, 20:17:15 »
Лок вече не е участник в този форум .Може би няма да може да ти отговори .

ivo95

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:"ТАУРУС" на Пико. Ремонт, рипейнт и модификации
« Отговор #8 -: 13 Януари 2010, 20:28:43 »
Аха. Е аз поне успях да си го разглобя  ;D