Автор Тема: Задвижване на модел БДЖ 46-а серия в система Мерклин  (Прочетена 6722 пъти)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
« Последна редакция: 09 Август 2015, 00:03:51 от Best Ripper »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
« Последна редакция: 09 Август 2015, 00:03:59 от Best Ripper »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
...........
« Последна редакция: 09 Август 2015, 00:04:16 от Best Ripper »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
« Последна редакция: 09 Август 2015, 00:04:26 от Best Ripper »

Krasi

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 62
  • Рейтинг: 4
Privet,
Imah sashtite problemi s lokomotovi na Roco i Fleischmann za promenliv tok. Ednoto ot neshtata e sled kato promenish osnovnite nastroiki (adres, maks. i min. skorost, uskorenie i t.n) da povtorish operaciata i sas saovetnite CV-ta. Togava bi triabvalo novite stoinosti da se zapametiat. Osven tova lokomotivat ne triabva da e na parvata pozicia na MS2, a niakade po-nazad, inache moje da stane sriv i da se izgubiat veche zapalneni pozicii. Po princip MS2 ima problemi s "chujdi" dekoderi, osobeno, ako e s po-stara versia na softuera.

P.s. Izvinavam se za latinicata, no v momenta sam v Tailand i tuk kirilicata ne e mnogo razprostranena :)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
« Последна редакция: 09 Август 2015, 00:04:43 от Best Ripper »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Венци съвсем логично централ(-ната) търсачка да ти намира DCC-3 защото дешифратора ти е програмиран в DCC с адрес 3.
Ако го препрограмираш не трябва ли първо да му укажеш като какъв ще го правиш - DCC или Моторола!?
Моторола протокола е по различен, знаеш, и ми се струва че трябва да има някакво нулиране (или изтриване) на данните които се
записват под DCC може би. Прочети още веднъж инструкциите на дешифратора и може би на централата.
Щом имаш още един такъв декодер прочети неговите данни през централата, вкарай ги във файл и го прехвърли (нали централата има връзка с РС?) в проблемния дешифратор, след което пробвай да му смениш само адреса!
ПРинципно нещо дребно е и проблемния сякаш е "заключен" - това е проблема струва ми се - та не се записва въобще.
 :hi:

Цитат
Декодерът изрично пише, че поддържа MM, DCC и Selectrix. Или нещо не е програмиран правилно при наливането на звука?

Трябва да му укажеш като каква система го искаш, защото той сега просто ти работи само като DCC, а адреса явно се опитваш да го промениш направо в MM - тоест потърси някаква инструкция за да го превключиш първо в ММ.
 Дай номера и модела точно на дешифратора?
« Последна редакция: 06 Март 2014, 08:21:16 от pach »

Krasi

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 62
  • Рейтинг: 4
Shtom dekoderat e DCC, ne e nujno da se smenia protokola - centralata taka ili inache go poddarja i avtomatichno go razpoznava. Ako izobshto e vazmojna smiana na protokola na dekodera (ne sam siguren :scratch_ones_head:), to s MS2 niama da stane, zashtoto ima po-ogranicheni vazmojnosti. Eventualno s Central Station, no i az niamam takava i zatova samo predpolagam.  Moje da probvash s adres po-goliam ot 80 - v diapazona do 255. Az taka se "preborih" s edin paren na Roco i go zapametih v centralata.  :dirol:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
« Последна редакция: 09 Август 2015, 00:04:55 от Best Ripper »

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
А да си дойдем на думата, дето се казва, а именно - че всички производители "проблематизират" използването на каквито се сетите компоненти от други фирми, за да направят мръсно на конкуренцията. А в действителност правят мръсно на нас, на клиентите. Или с други думи, коньовете се ритат, магаретата патят. Редовно лично го изпитвам на гърба си, макар и не точно в тази връзка. Направо те задължават едва ли не да си купуваш всичко само от тяхната фирма. А е неоспоримо, че на всички ако едно им е хубаво, в друго им е слабата страна. Идеално няма.
В тази връзка преди години имах прекрасната възможност да си взема от големите, скъпите, куфарестите стартови комплекти на Мерклин, ама как да го сторя, като за централната станция и релсовите системи няма спор, но моделите на тази фирма в H0 просто не ми допадат - имах, някои неща, но ги разкарах - няма да почвам наново стария спор за детайлизация "риализъм" и т.н. - тук всеки си има мнение....

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
« Последна редакция: 09 Август 2015, 00:05:15 от Best Ripper »