Автор Тема: Слагане на декодер на Е44 в ТТ(1:120)  (Прочетена 2151 пъти)

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Локомотив:        Tillig E44
Декодер:           Flieschmann без звук по NEM651 (6 Пинов)- FLM-685402 с 80 mm кабел или FLM-685502 35 мм кабел
Digital формат:   DCC
Интерфейс:       Не
Фрезоване:       Не
Трудност:          Леко до средно

За начало простете за лошото качество на снимките, но ми се работеше и съм снимал с таблета, защото фотоапарата ми го няма.

Ето го модела, кандидат за декодер.






Двете сини бобинки и кондензатора между тях се разпояват



Пиновете на декодера се запояват на следните писти. Подкъсяват се дължините на проводниците, тъй като декодера на практика остава на открито от долната страна на дъното на локомотива. Слагам изолираща лепенка, която държи декодера.


Тъй като захранващия резистор за светлините е само един, прекъсвам пистите от светодиодите към маса. За да използвам този един резистор се налага светодиода на задната страна на локомотива от към кабина Н (водещата кабина е  V) да се разпои и да се завърти на 180 градуса и да се запои отново. Подвеждам проводниците от страни за да влезнат между корубата и корпуса.



От пистата на прекъснатата страна на светодиода запоявам проводник, който промушвам между диода и платката и го подвеждам към горната страна на корпуса. Там ги запоявам с проводниците от декодера и изолирам.






Затваряме корубата, запояваме проводника от пантографите и тестваме

От към кабина V


Декодера не се вижда отстрани



От към кабина Н
« Последна редакция: 10 Юли 2013, 21:17:04 от emilchaushev »