Автор Тема: Колекцията на atony  (Прочетена 3391 пъти)

atony

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 13
  • Рейтинг: 2
Колекцията на atony
« -: 20 Август 2013, 16:49:57 »
Моята скромна, засега, колекция води началото си от средата на декември 2012 година, т.е. първата ми композиция беше подарък за Коледа.

и една по-близка снимка на локомотива

Влакът е на renfe operadora, но чак по-късно разбрах че локомотивчето не е точен модел, а е пребоядисан DB с шарките на испанския.

atony

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 13
  • Рейтинг: 2
Re: Колекцията на atony
« Отговор #1 -: 20 Август 2013, 17:01:58 »
Преди мнооого години, преди дори да се е мислело за съществуването ми, баба ми е работела за една немска фирма и често е ходела на командировки в ГДР и, разбира се, единият от подаръците за мама и вуйчо е било джуниорско сетче от парен локомотив и два товарни вагона. За съжаление двамата не са се интересували много от придобивката си и тя е отишла да събира прах... някъде... По-късно, някъде края на 90-те горкото влакче попада в моите бебешки ръце, после и в тези на братовчедите ми и... сещате се какво е ставало. След като получиш първата си композиция която описах по-горе баба изрови това измъчено сетче и ми го подари. Ето за какво говорим:



И още едно открито товарно вагонче, което едвам може да се държи.

Впоследствие допълних едновагонната композиция с още два товарни вагона




mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Колекцията на atony
« Отговор #2 -: 20 Август 2013, 19:15:34 »
Цитат на: atony link=topic=4365.msg90593#msg90593 date=1377006597
Моята скромна, засега, колекция води началото си от средата на декември 2012 година, т.е. първата ми композиция беше подарък за Коледа.
(Image removed from quote.)
и една по-близка снимка на локомотива
(Image removed from quote.)
Влакът е на renfe operadora, но чак по-късно разбрах че локомотивчето не е точен модел, а е пребоядисан DB с шарките на испанския.

Не знам защо мислиш че е пребоядисан DB локомотив. Локомотивът се произвежда за доста жп администрации. Тези за RENFE май са си произведени в Испания.

Мисля че това влакче е добро начало. Честито!