Автор Тема: Колекцията на Rizar  (Прочетена 4395 пъти)

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Колекцията на Rizar
« -: 24 Август 2013, 08:42:30 »
Здравейте!  ;)
Реших и аз вече да представя моята колекция. Нека да започнем с българското:
Туристически спален вагон БДЖ:

И още един спален вагон:

Вагон- ресторант, отново БеееДеееЖеее!  :yahoo:

И тримата красавци заедно:


А сега подред:
Първият ми влак:

Джуниерски, но си е част от колекцията.  :)
BR 218- Piko:

направил съм композиция с него и три от тези пътнически вагони:

два първа класа и един втора. (трябваше да са обратното, но така си ги купих)
И третият ми локомотив е таурус, използвам го да тегли и пътнически и товарни вагони.

Имам и ето тези двуетажни пътнически вагони- два втора класа:

А ето и товарните:
DB Cargo

Цистерна:

И най- накрая платформен вагон:

Това е колекцията ми засега. Всичко е DB с изключение на БДЖ вагоните.  :)
 bg&flag

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Колекцията на Rizar
« Отговор #1 -: 25 Август 2013, 10:27:30 »
Поздравления за колекцията!  :clapping:
Прави снимките (фотосесиите) на макета.
Така е много по-добре...  :yes:

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на Rizar
« Отговор #2 -: 25 Август 2013, 19:49:48 »
Не са много неща,но са хубави.БДЖ-то е застъпено не лошо.Продължавай в поетата  посока смело.
Тауруса на Пико ли е !? Харесвам страшно много този локомотив .Червен си е класика,но освен това го има в толкова много хубави окраски и дори направо рисунки.Моцарт и Хайдън са ми направо магия  :)

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на Rizar
« Отговор #3 -: 25 Август 2013, 22:00:41 »
Цитат
Не са много неща,но са хубави.
Да, така е. Решил съм по принцип да събирам пари и като излезе БДЖ да мога да го купя и да не се спирам много на чуждестранни локомотиви и вагони. Не казвам, че не ми харесват, но българското си е българско.  :)
Цитат
Тауруса на Пико ли е !?
Да Пиковски е, и на мен ми харесва.
Цитат
Червен си е класика,но освен това го има в толкова много хубави окраски
Този как ти се струва:  ;)
http://www.mke.de/shop/bilder/K_1342099272.jpg

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re: Колекцията на Rizar
« Отговор #4 -: 07 Септември 2013, 19:08:28 »
Ето какво направихме с Крис-реклама на новият експрес на Кристиянови домашни железници.Помоли ме аз да го публикувам.Ето първо текстът:

Директно от колекцията на Rizar…
Кристиян експрес
Бургщайн-Дупница-Бургщайн
На 24.08.2013г. във форума,заедно с цялата колекция на Rizar-Кристиян Кирилов,беше представен вече пуснатият в експлоатация Кристиян експрес.Той предлага високо качество на клиентите на КДЖ и освен това е първият влак на Кристиянови домашни железници съставен само от чисто нови вагони на БДЖ,произведени фабрично от Тилиг,и с най-малките детайли.Туристическият спален вагон разполага с 10 второкласни купета с възможни два режима-дневен и нощен.Дневният режим предлага удобни седящи места,а нощният 6 туристически легла.Спалният вагон също предлага нощен и дневен режим,но доста по-удобен,както и няколко първокласни купета.Когато пътникът огладнее е добре дошъл да посети и ресторантът,където може да опита двата специалитета на КДЖ-чушки бюрек или пилешка пържола с гарнитура пържени картофи със или без сирене,домати и краставици.За пиене се предлагат вода,чай,мляко с какао,кафе,сок,фреш,също и различни шейкове.Десертът е торта-Гараш,Тирамису или Плодова.Експресният влак изминава овала с дължина 6 метра за по-малко от 30 секунди. Влакът се тегли от локомотив БР 98 003.Цифровото управление осигурява плавно движение на влака и леко и удобно возене.Кристиян експрес е най-удобната връзка между Централната гара Бургщайн и кътчетата на макета на КДЖ!

А ето и много по-хубавата визия на Майкрософт Уърд: