Автор Тема: Представяне на Zong  (Прочетена 3414 пъти)

zong

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на Zong
« -: 25 Септември 2013, 22:28:12 »
Здравейте,
казвам се Петър и съм абсолютен новобранец. Съвсем случайно намерих един стартов сет, произведен от Мототехника (Югославия), който купих на старо, а пък той се оказа с найлона, неразпечатван. Този сет има сантиментална стойност за мен, защото си спомням, че родителите ми подариха такъв за 3-я или 4-я рожден ден и баща ми казва, че след 40 мин. е бил разглобен тотално и дотам. Защо са решили да подаряват такова нещо на малко дете, не знам, но увлечението ми по влаковете ми е по рождение. Ето го сета, доколкото разбирам е американски RS-2:


И веднага имам един въпрос: Локото колко лесно е да се цифровизира, защото мисля следващият сет да е цифров? Все пак сме 21-и век...


zong

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Представяне на Zong
« Отговор #1 -: 26 Септември 2013, 00:07:45 »
Съжалявам за грешката, производството е не Мототехника, а Механотехника Югославия. Доколколто разбирам, в момента е словенска фирма "Механо".

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Представяне на Zong
« Отговор #2 -: 26 Септември 2013, 08:42:42 »


Добредошъл !  :hi: и приятни мигове с хобито ;)

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re: Представяне на Zong
« Отговор #3 -: 29 Септември 2013, 22:51:07 »
Добре дошъл!!! :hi:
Приятни мигове с това страхотно хоби!Кажи ни за администрацията,в която събираш,епохата.Ако можеш ела на Националната среща,да се запознаеш със съфорумниците си,да ти дадат съвети и да се забавляваш!!!

Никой друг,освен Адри не го посрещна!Не искаме да остане човекът с впечатлението,че тук сме студени и неактивни.И аз закъснях,но нека да го посрещнем!
Добре дошъл!!! :party:

zong

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Представяне на Zong
« Отговор #4 -: 30 Септември 2013, 08:38:09 »
Здравейте и благодаря за посрещането :) (все пак няма нужда от питка и шарена сол :) ).
За епоха съм се насочил към IV и V, за VI не съм си мислил още (както казах все още съм прохождащ в хобито). За администрация- май, май ще е DB, въпреки този американски RS2, който купих, но него го купих заради хубавите спомени от детството. Иначе съм поръчал един стартов сет на Пико с един BR218 и един Taurus в комплект, защото ми се стори че има всичко необходимо за стартов сет, а и го намерих на доста добра цена в един германски сайт (234 евро срещо 619 лв. тук  :angry: :angry: :angry:). Предполагам, че RS2 то няма да навреди много на картинката и без това прилича малко на БДЖ серия 55   ::). Но всичко с времето си, бавно и полека. Засега първата цел е да цифровизирам и да пусна осветление на RS2-то. Като го направя, ще се похваля. :)