Автор Тема: Релси  (Прочетена 4008 пъти)

l-donovan

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 22
  • DB,BDZ 4-5-6 epoha HO
Релси
« -: 05 Декември 2013, 00:06:37 »
Моля за съвет при направата на релсовото трасе.Та в бъдеще време за макет ще мога да разполагам с място с размери 230см Х 120см (това можах да изкопча от жената  :haha:) и съм в мащаб HO (чакам първия си комплект цифров с мишката на Роко).В Скарм нахвърлях едно примерно релсово трасе като идеята ми е да има максимално дълги прави и поне два коловоза,тунел,депо и малка индустриална зона.И моля за съвет удачно ли е да използвам релсов път на Пико(като най-евтин)?Смисъл предполагам,че няма да има проблем да ги комбинирам с мишката на Роко,защото така като ги смятам с релсов път на Tillig-elit и Roco доста ще трябва да събирам за релси

Благодаря предварително на отзовалите се! :hi:

urko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Релси
« Отговор #1 -: 05 Декември 2013, 01:14:17 »
Нямаш никакви проблеми да ползваш релси от Пико и цифрово управление на Роко!
Това също е една мн,добре оптимизирана финансова комбинация - от Роко качество/цена от Пико.
Успех

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Релси
« Отговор #2 -: 05 Декември 2013, 08:20:32 »
На това малко пространство при това в Н0, при 13 разклонения няма да получиш
кой знае колко дълги прави. Пък двойно трасе на такъв малък макет също не е за препоръчване.
Но ти си решаваш, защото  може би ще караш на него и  ICE3!
Успех с работата!

ПП.Ако искаш хвърли едно око тук да се ориентираш по-добре:
http://railwaymodel.blog.bg/hobi/2013/09/20/kak-da-si-razpoznaem-miastoto-za-bydeshtiia-ni-maket.1150431
И тук също:
http://railwaymodel.blog.bg/hobi/2013/09/05/maketa-prednaznachenie-koncepcii-nachin-na-upravlenie-i-vrem.1145857
и по въпроса за мястото извоювано от жената може и това да ти е от полза:
http://railwaymodel.blog.bg/hobi/2013/08/22/maketa-osnovi-noseshti-konstrukcii-i-mesta-za-tiah.1141836
 ::)
« Последна редакция: 05 Декември 2013, 09:59:22 от pach »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Релси
« Отговор #3 -: 05 Декември 2013, 09:29:36 »
Използвай стрелки в завой и на задната гара, за да удължиш и там коловозите. Иначе става голяма разлика в дължината на коловозите в двете гари и по-дълъг влак, събиращ се на предната гара, няма да може да спре нормално на задната.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Релси
« Отговор #4 -: 05 Декември 2013, 09:38:45 »
При този размер на макета според мен едната гара идва в повече. Ще стане така, че влака излиза от едната гара и влиза в другата без да има реално междугарие. По-добре да остане една гара, която може да се раздвижи с няколко глухи коловоза за товарна рампа, склад, малко депо.

l-donovan

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 22
  • DB,BDZ 4-5-6 epoha HO
Re: Релси
« Отговор #5 -: 05 Декември 2013, 23:47:28 »
Благодаря много за съветите!Май наистина ще е по-добре едната гара да отпадне а около другата да има повече детайли,депо,товарна гара,въглищарна или нещо друго.Ще се опитам да увелича и горните прави с използването на стрелки в завой,както каза колегата.Друго,което мисля,че ще удължи трасето е използване на две нива.Така,че ще следва малко промяна.А за двата коловоза много ми се иска за в бъдеще да се разминават два влака!
Благодаря за помощта! :hi:

martinis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Релси
« Отговор #6 -: 06 Декември 2013, 09:32:13 »
 :good: Ще се удължи трасето, да. И аз го мисля моя макет с едно долно ниво, което ще ми бъде нещо като скрита гара за обръщане на посоката.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Релси
« Отговор #7 -: 06 Декември 2013, 09:35:46 »
Цитат на: l-donovan link=topic=4436.msg92746#msg92746 date=1386280048
Благодаря много за съветите!Май наистина ще е по-добре едната гара да отпадне а около другата да има повече детайли,депо,товарна гара,въглищарна или нещо друго.Ще се опитам да увелича и горните прави с използването на стрелки в завой,както каза колегата.Друго,което мисля,че ще удължи трасето е използване на две нива.Така,че ще следва малко промяна.А за двата коловоза много ми се иска за в бъдеще да се разминават два влака!
Благодаря за помощта! :hi:

Пробвай да предоговориш размерите. С тези 230 см ще вдигнеш горното ниво до към 6 см, което е малко.
Ако успееш с второ ниво там вече може да мислиш за спирка или малка гара.