Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Имам нужда от помощ при макетирането | Need help with layouts

Обръщатели за стрелки

(1/3) > >>

petevsk:
Здравейте, предстои ми слагане на стрелките на макета и намерих ето тези два вида обръщатели:
http://www.conrad-electronic.co.uk/ce/en/product/219998/Universal-Point-Control-Mechanism/?ref=detview1&rt=detview1&rb=1

http://www.conrad-electronic.co.uk/ce/en/product/219999/Universal-Point-Control-Mechanism-with-Limit-Switch/?ref=detview1&rt=detview1&rb=1

и искам да ви питам кой е по-добрият вариант?

Благодаря предварително.

emilchaushev:
Според мен по евтината е по добра, защото е с 6 проводника и имаш възможност да захранваш сърцето. По скъпия вариант е само с три проводника и трябва да пипаш по стрелката или да въвеждаш допълнително окабаляване заради захранването на сърцето, ако то не е изолирано.

Изчакай и още някой да сподели мнение.

G_GROZ:
Освен за захранване на сърцето, втората тройка кабели могат да дават сигнал за позицията на стрелката. Не знам защо в английския сайт има такава разлика в цената между двата модела. В conrad.de цените са еднакви, а има и вариант за три броя по-евтино, но от обикновенния модел. Защо ползваш британския Конрад, а не магазините в по-големите градове на БГ? 

petevsk:
Тези обръщатели ги намерих в този сайт защото не знам дали ги има някъде в България. А иначе съм се спрял на тях защото се монтират под макета и отгоре не се вижда нищо.

G_GROZ:
Тези механизми са много популярни сред хората във форума. Купуваме ги от магазините на Конрад в БГ. В София са два и има във Варна, Пловдив, Русе, Бургас, Търново и т. н. Всичко което виждаш в conrad.de можеш да поръчаш, като към цената от каталога, слагаш 10% за доставка. Търси адресите в Гугъл по градове. Обикновено има и хартиен годишен каталог с влакове. Има неща за макета техни разработки, най-вече електроника, които не се предлагат от други фирми. Щом се занимаваш с моделизъм, задължително следи какво се предлага там.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия