Автор Тема: ремонт на BR01-Piko  (Прочетена 15986 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
ремонт на BR01-Piko
« -: 03 Май 2008, 15:11:35 »
Аз съм почти извършил ремонта,но все пак имам нужда от вашите препоръки,одобрение и пр.,най-вече насърчение. :)Ето снимки на щангите,ще го снимам по-нататък и в сглобен вид.Ако някой може да даде съвет за тази боя-металик и за червеното по щангите.



Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #1 -: 03 Май 2008, 18:05:26 »
За Штангите аз използвам боя, която приготвям сам. Бронзов (месингов) металик, 4ерно и кафяво. Така имитирам Штанги, намазани с грес. Каналите на Штангите се облепват и пръскат с 4ервено, много подходяШта боя е Revell 330 (сатен)

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #2 -: 03 Май 2008, 19:23:51 »
Ицо, от "Метро" си купих маркери на SCHNEIDER  ;) сребрист и златист ;) Перманентни са пишат в/у всичко и не се изтриват ;D ;D ;D  и стува 3.50 единия! Те са точно за такива неща!!! Има и други цветове червен, черен идр. Има и под номер 133 по евтини са. Сигурен съм, че ще ти свършат работа
;http://www.ekancelar.cz/images/Schneid270.jpg
Абе работата май отива натам, че ще трябва да черпиш ;D ;D ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #3 -: 04 Май 2008, 15:09:17 »
Първо ще се пробвам с маркерите,а ако не стане - боята.Между другото снощи направих още двечки щанги и скоро ще започвам бояджелъка.  ;D
Снощи ми се свършиха жълтите лъжички от сладолед,та поредната щанга е бяла , от сладолед "Делта".  :D
А пиленето е канска работа - с едни диамантени пилички си играя.
Останала ми беше за най-накрая една тъничка,която не е възможно да се изпили от пластмаса.Нея съм я изработил от телче за мебели.Крайчетата съм калаисал с по една капка калай и пак с пиличките...два часа работа,ама ще си струва,според мен.Ето снощните (до 1.00ч) ми "изделия":




А това са детайлите,които не знам от какво да сътворя:





Това с хващача не знам дали не е удачно да присадя към счупеното (счупеното е на клещите вляво) или да си го изработя от нулата.А за малкото , на последното фото и идея си нямам.Материалът тук като че ли да е метал,а? Или гетинакс? И аз не знам...Приемам съвети всякакви.  ::)






vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #4 -: 04 Май 2008, 21:55:37 »
Ице, от както си взех тази машинка се родих  ;D Това замества пили, ножовки, шлайфове и каквото щеш ;) Продават и допълнителни аксесоари. И най важно, цените са ниски ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #5 -: 04 Май 2008, 22:02:51 »
Дремел?Ами да ти кажа,по едно време се бях навил да си то купя,ама...възроди ми се манията по влаковете и сега ме е грях да давам пари за такива работи-както алкохолиците мерят наличните в бира,аз ги меря във влакове. ;D
Шегата настрана-наистина полезен инструмент,който замествам засега с едно минишмиргелче,което е с камъчета , фини като на дремел и е лично производство.Но идеята си струва и ще помисля сериозно по въпроса,още повече,забелязвам много ниски цени на подобна машинка в "Практикер".А относно материала за изработка на оставащите детайли ти какво ще препоръчаш?

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #6 -: 04 Май 2008, 22:23:22 »
"duracril"- Зъболекарска пластмаса, от тази която правят "ченетата"  ;D ;D ;DДУРАКРИЛ ПЛЮС ПРАХ   
 
   *група ДУРАКРИЛ ПЛЮС ПРАХ   
 Опаковка 500 гр., 50 гр.   
 Цвят U - розов; О - безцветен   
 Производство SPOFA DENTAL - Чехия   
 
 
DURACRYL PLUS - пластмаса за корекция на протези
за студена полимеризация

Цената е за 500 гр. опаковка.
Цена за 50 гр. опаковка: 5.00 лв.
 
 
Аз работя само с нея ;) много е здрава ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #7 -: 04 Май 2008, 22:45:41 »
Ей,това е страшна идея!!!А откъде да я купя?Дали я има в аптека или някакъв санитарен магазин?И как се работи с нея? Течна ли е ? Калъп да направя по здравият детайл,нали?...маса въпроси ти ""праснах,ама много ме впечатли идеята ти.

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #8 -: 04 Май 2008, 23:39:01 »
От магазини(складове) за зъболекари и зъботехници ;) Студена полимеризация: означава, праха и течноста(втвърдителя) се смесват и .... има опътване ;D ;D ;D
Майтапя се ;)
Прави се калъп, и се отлива сместа! Не е трудно, но има някои тънкости! Като се снабдиш с това ще ти обясня подробно ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #9 -: 04 Май 2008, 23:47:13 »
Като попитах "чичкото" и излезе някакъв постинг в хардуер бг , в който пише,че се продавало в аптеките.Дали е възможно?Е , денонощна нямаме , че да проверя  ;D , ама още утре ще видя.А иначе го има в онлайн зъботехнически магазин на цената,която ми каза,ама трябва да поръчам,да чакам,а и куриера оскъпява двойно поръчката.Това ще е краен вариант,ако не се намери в моят "забутан" град никъде.  ::)

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #10 -: 05 Май 2008, 00:01:44 »
 ;D ;D ;D За аптеките не знам! Може и да има ??? Провери за всеки случай ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #11 -: 07 Май 2008, 20:48:54 »
Досега бях в "застой",защото в почивните дни нищо не работеше и чак днес имах възможност да потърся въпросната зъболекарска пластмаса.То се оказа доста трудничка работа.В моето градче имаме само един санитарен магазин.(в аптеките не са и чували за нещо подобно) Оказа се , за мое учудване , че има само голяма разфасовка,която е на цена 39 лева.(нали се сещате,че не бих си взел голяма,при положение,че не съм я тествал и не съм сигурен дали ще ми свърши работа?)С големи "връзки" (приятел на мой приятел е зъботехник) си набавих малко за проба,розов цвят.Сега пък възникна проблем със калъпите.Гипсът,според мен се оказва неподходящ и ще се мъча да си правя калъп от пластелин.Ще лея след час и ако се получи,ще кача още снимки.Между другото опитът,който евентуално ще добия при леенето би бил полезен и на други съфорумци,които като мен са решили да се блъскат с реставрация,а нямат нужния опит Така вместо а разпитват постоянно за това-онова само ще отворят темата и ще "смучат" на готово.А който има някакъв полезен съвет - да сподели , винаги има нужда от свежи идеи.  ::)

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #12 -: 07 Май 2008, 21:39:06 »
Ице, има някои тънкости които трябва да знаеш! При смесването на праха с течноста се получава х. реакция при която сместа се нагрява ;) Пластелина е решение но не толкова удачно ??? защото от темп. може да се деформира калъпа!!! по-добрият вариант е глина ;) Аз ползвам един вид маджун който не се влияе от темп. но в Б-я го няма :) Гипс не!!!

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #13 -: 07 Май 2008, 21:51:54 »
Има още нещо!!! След като извадиш детайла от калъпа, ако искаш да добие по-голяма здравина се вари във вода 15 20 мин. (но не е задължително) Ако възникнат някакви въпроси, питай :)
Сега друго не ми идва на ум, ако се сетя нещо друго ще пиша пак!!!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: ремонт на BR01-Piko
« Отговор #14 -: 07 Май 2008, 22:38:23 »
А да  имаш представа откъде да си набавя глина?  ???