Автор Тема: въпрос за мнение към колекционерите  (Прочетена 8539 пъти)

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
въпрос за мнение към колекционерите
« -: 12 Септември 2014, 14:01:05 »
Ще помоля колекционерите да погледнат долните снимки и да се изкажат това вагонче има ли стойност колекционерска и евентуално някаква цена понеже аз не им разбирам пък ми се вижда доста старо и е сигурно ново като гледам няма мръсотия по колосите сигурно не е и карано. И е с оригиналната си кутийка пише 4,65 дойчемарки .
Да го продам ако има колекционерска стойност щото при мен стават доста жп аварий и ако почна да го карам ще стане като останалите ми  ;D
пък е грехота сигурно 40 години е стояло ново и аз за няколко дена да му разкажа играта  :haha:











tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #1 -: 12 Септември 2014, 16:39:05 »
Според мен колекционерска стойност по скоро не.Моят съвет е да видиш в оказиона колко пари струват подобни вагончета или в други сайтове и ще прецениш на каква цена ще го пуснеш,ако някои от търговците тук може да изкажат мнение.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2389
  • Рейтинг: 980
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #2 -: 12 Септември 2014, 18:08:11 »
Вагончето е от 1968-69. МЕ 162-01 или 5/162-01. Трябва да го пише на етикета на кутията.

Не виждам четирите дръжки по ъглите. На този модел стърчат на страни и първи се чупят. Също не виждам и едната закачалка за фенера, а другата се държи на магия. Пластмасови колооси. А ъглите на покрива на спирачната будка ми се виждат заминали.

След 50 години може и да стане колекционерски, но сега със сигурност не е, макар че не е често срещан модел.

Реална цена - 10 лв. Ако на някой му липсва точно този модел от стотината стари вагони, може да ти даде и 15 (че с транспорта да се върже до 20). А в продавалника с години стоят за 30, даже и за 40.

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #3 -: 12 Септември 2014, 18:56:37 »
значи на етикета на кутийката пише буквално

O - Wagen
ME 121-02 GHG 108/961

разбира се не смея да твърдя на 100% че това му е оригиналната кутия

mitko0888 ако можеш да кажеш нещо за този модел или линк къде ги гледаш
че в нета има много инфо пък аз не им разбирам за мен са си просто играчки с които си играя въпреки че съм вече на 40 год.  :lol:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2389
  • Рейтинг: 980
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #4 -: 12 Септември 2014, 20:37:59 »


Твоят номер е на същия вагон, но без спирачна будка, и DB вместо DR


svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #6 -: 12 Септември 2014, 21:34:54 »
да благодаря ви за съдействието  :good:
15 лева ще му търся .
А да ви питам има ли любители на трикс ?!?
Имам 2 вагончета но трикс са с по висок берд или ръб както там се нарича на колосите и закача в траверсите само на старите релси на пико от най старите де картонените вървят .
Мисълта ми е има ли някой който ще прояви интерес или да им изпила колосите и да си ги карам ?



« Последна редакция: 12 Септември 2014, 22:00:25 от svetljjjo »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #7 -: 13 Септември 2014, 01:27:05 »
15 лева за потрошен вагон? Хайде моля Ви се да не го заблуждавате. Нито е ценен, нито е рядък, нито има някаква колекционерска стойност. Подобен вагон от новото производство на Пико струва около 18-20 евро чисто нов, с метални оксидирани колооси, курц куплунг кинематика и много по-качествено отпечатани надписи. Реалната цена и ситуация относно този вагон е - някъде около 5 лева, като този, който евентуално би го купил трябва да е абсолютен лаик и нищо не разбиращ начинаещ, който може да бъде привлечен от ниската цена, а в последствие когато (ако) напредне - ще проумее че си е хвърлил 5-те лева на вятъра. Съжалявам ако съм прозвучал грубо, но за сметка на това съм обективен.

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #8 -: 13 Септември 2014, 02:22:54 »
Не си груб аз точно това искам да знам реалната цена и стойност на подобни вагончета.
Само дето от цяло лято търсене в нета никъде не видях вагонче на цена от 5 лева че даже и без колоси да е .
Аз съм продал сигурно най евтиното вагонче за 7 лева преди 3 месеца.

ако някой има такива за по 5 лева нека ми ги продаде аз ще ги купя всичките  :good:

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #9 -: 13 Септември 2014, 10:06:30 »
Цитат на: Der Hetzer link=topic=4595.msg96373#msg96373 date=1410560825
15 лева за потрошен вагон? Хайде моля Ви се да не го заблуждавате. Нито е ценен, нито е рядък, нито има някаква колекционерска стойност. Подобен вагон от новото производство на Пико струва около 18-20 евро чисто нов, с метални оксидирани колооси, курц куплунг кинематика и много по-качествено отпечатани надписи. Реалната цена и ситуация относно този вагон е - някъде около 5 лева, като този, който евентуално би го купил трябва да е абсолютен лаик и нищо не разбиращ начинаещ, който може да бъде привлечен от ниската цена, а в последствие когато (ако) напредне - ще проумее че си е хвърлил 5-те лева на вятъра. Съжалявам ако съм прозвучал грубо, но за сметка на това съм обективен.

Малко отклонение от темата, ама ми е любопитно, каква лична кола имаш и на колко би си я оценил сам?
 

D2

  • Trade Count: (36)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 296
  • Рейтинг: 21
  • II, III, IV, V и VI епоха в Н0 София
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #10 -: 13 Септември 2014, 11:13:42 »
svetljjjo,ако си от София пиши ми на лично съобщение къде да се срещнем да ти дам десетина вагончета от тези,имам и закрити и фургони. Може и да не си от София.

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #11 -: 13 Септември 2014, 14:00:52 »
Да не забравяме, че една стока струва толкова, колкото някой е готов да заплати за нея, а не колкото ни се иска :buba:

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #12 -: 13 Септември 2014, 14:21:23 »
Цитат на: Жоро link=topic=4595.msg96389#msg96389 date=1410606052
Да не забравяме, че една стока струва толкова, колкото някой е готов да заплати за нея, а не колкото ни се иска :buba:
Както и че цената се определя от продавача, а не от купувача. В този ред на мисли, Жоре, ти като пълен професионалист, който се занимава с търговия на професионално ниво, каква цена би му определил?

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #13 -: 13 Септември 2014, 14:43:57 »
Цитат на: Велко link=topic=4595.msg96393#msg96393 date=1410607283
Както и че цената се определя от продавача, а не от купувача...
Велко така е, но до някъде. В случая говорим за вагон закупен преди повече от 40 години за 3лв. от Млад техник. И със сигурност не от Светльо. Той може да го обяви за 50лв...примерно. Подобни безумни цени имаше доскоро и в нашия оказион. Някой си мислеше, че тук са бълъците, с чийто пари ще вдигне трети етаж на къщата ;)
За 50лв едва ли биха се изпопребили да го взимат. По-вероятно е това да се случи ако цената е 5лв.
Лично аз бих дал 10лв, но аз имам много от него и с един повече или по-малко ще го преживея. Друг който го няма, мечтае за него от нам колко си време, има сърбеж в пръстите....и т.н. може да даде и повече. Знае ли човек :buba:

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: въпрос за мнение към колекционерите
« Отговор #14 -: 13 Септември 2014, 15:02:57 »
за млад техник не си прав  ;D
аз знам какви бяха цените в млад техник едно комплектче стартов сет струваше 80 лева на онея пари това беше средна работна заплата.
И разбира се така си и остана само ходих да го гледам във витрината  :lol:
Една релса струваше 80 ст вагончета имаше по 7 лв изобщо не може да се сравняват цените през социализма с цените сега.

И разбира се че не са купени от млад техник това е ясно  ;D


аз купувам мойте неща от ebay.de там цените са разумни за разлика от българия което е и нормално дадена стока да е най евтина там където се е произвеждала че и до днес.
Обаче има една уловка цена 2 евро за вагонче + 5 евро доставка + 5 лв такса за превод на парите + 4лв такса за транспорт от германия до българия + 4лв такса за транспорт от софия до плевен с еконт
няма да слагам = че ако сметна и няма да ми излезе далаверата  :haha:

А забравих да кажа че повечето от нещата които аз мога да си позволя щото немците си надават яко за хубавите са отбелязани като Bastle и само благодарение на познанията ми и уменията като дойдат при мен почват пак да се движат  :dance1:
« Последна редакция: 13 Септември 2014, 15:09:38 от svetljjjo »