Автор Тема: lima express 4640  (Прочетена 2862 пъти)

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
lima express 4640
« -: 14 Септември 2014, 16:41:39 »
имам нужда от малко помощ за едно локомотивче  което купих от ибей уж беше само с едно счупено колелце обаче нали не разбирам немски после се оказа че то няма нито двигателче нито токоснемане нищо
сложих му моторче и направих токоснемане ама е пълна трагедия върви ама е голяма боза отчасти заради китайското моторче дето е и на 3в отчасти заради кофти токоснемането.

Моля да разгледате снимките ако някой има моторче с размери ширина от 20 до 23 ммм и височина около 20 мм нещо подобно на пико 98002 тея джуниарите.
Или пък кръгло с диаметър около 20мм и височина до 23 мм . Оста трябва да е поне 10 мм или повече с диаметър мисля 1,8 или 2 мм

Или пък някакъв акъл да ми дадете виждам че има моделисти ентусиасти във форума.
Второто моторче което се вижда е съощото като това което съм сложил за да добиете представа какво е .
А на последната снимка намерих какво е било най вероятно оригиналното.







тук се вижда една дупка в дъното най вероятно оста на моторчето е врезала в нея да лагерува на оригинала мойто не е в същото съосие за да влезе и не е и достатъчно дълга оста



А така е изглеждало в оригинал най вероятно



Ще съм ви благодарен ако ми съдействате понеже кутийката е запазена и не е за изхвърляне пък и нали това е същтноста на моделизма  ;D

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: lima express 4640
« Отговор #1 -: 20 Септември 2014, 22:39:33 »
завърших го най накрая това локомотивче .
сложих му такова моторче от сд за компютър което се оказа с неочаквано добри възможности въпреки малките си размери и мощтност



понеже оста му е къса и не ми достигаше до където трябва я удължих като добавих още една и ги съединих с преходче от китайско автомобилче от магазините левче. Получи се следната сглобка



бялото червяче влиза в късата ост така че тя да се подава малко от предната му страна за да може да влезе в дупчица на дъното на шасито и да лагерува там. От другия червяка с набитата в него малка ост влиза в тази синята зъбчатка която извадих от нейната ост и я ползвам като преход и след това синята зъбчатка преход влиза в моторчето и готово вече е с нужния размер ост.
А това с колелцата е за нагледност от къде съм взел чаркаляци.

И ето го вече в завършен вид в движение и то доста задоволително въпреки моя песемизъм относно възможностите на моторчето.
Тествах го с 9 товарни вагона и се справя доста добре тръгва с тях от място което считам поне аз за добър резултат.





Сега му правя и тендерче имам готова коруба само дето не е много НО ама нищо това ще бъде междугалактически експрес и ще му трябват много въглища да прекосява междузвездното пространство  :lol:
Ето как и закрепих 2 колелца от локомотивче

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: lima express 4640
« Отговор #2 -: 21 Септември 2014, 11:28:09 »
Ето го вече с дендер закачен и готов за пътуване
Вярно тендера е доста голям но за сметка на това има невероятно детайлна коруба и текстура бих казал че е визуално по добър от всичките останали 3 които имам на пико и лима и флейшман.