Автор Тема: Колекцията на мите  (Прочетена 68930 пъти)

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #60 -: 28 Април 2015, 05:51:30 »
Jaegerndorfer 22820 (OBB 1822)

Модела излезе през 2010 и постави компанията на картата като сериозен производител. За жалост високата му цена (~270е за DC) и прилика с 1014 не го направи много популярен (който купил 1014 не вижда смисъла). Компанията още куца много в промоцията и комуникацията с клиентите. И до днешен ден техния фокус изглежда разделен между влакове и разни други играчки (ама наистина играчки)...

Идва във версия на OBB и по късно излезе в PKP.

Модела е перфектен. Не е особено бърз но тегли отлично. Както ТRIX 1012 led лампите работят на солидно 100% при почти всяка скорост на модела в DC. Те още функционално осветяват релсовия път което е рядкост. Като цяло бих казал че са гледали от трих за този.

Покрива има ечвани метални решетки с пластмасови охладители под тях. Чистачките са също метални. Боя и отливка са отлични. Мотора е монтиран на гумени изолатори, явно да спира вибрации. Буферите не са на пружина но се движат, тоест отделни части са.













mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #61 -: 01 Май 2015, 05:39:45 »
PIKO 57463 ES64 (BR189) Bosphorus

Преди месеци писах че само дизелката е в продукция в момента, но търся електрика който излезе пръв около 2011 май. Някъде тогава. И я какво се появи. Още един сет е попълнен :)

Това е PIKO и по скоро PIKO HOBBY. За жалост не ги правят в експерт но това казано, доста лок за цената. Електрика е по добре изпълнен от дизелката определено, с повече части. Няма ЛЕД, мотора е залепен, няма супер бавна скорост и такива ми ти екстри на по скъпите модели но като видим облик е супер.

Базите на пантографите са пластмаса и няма захранване от тях. Релета, трансформери кондуктори пр. по покрива са малко груби - най вече по големи от колкото трябва да са но грапавите части на тавана са възпроизведени (където се стъпва за сервиз).

Прототипно за да мине целия коридор, дизелката и електрика са заедно защото има около 150км неелектрифицирана зона, май в сърбия някъде. Не съм сигурен къде. Не ме касае особено... Ако някой знае за трасето да каже, инфото скърца което съм намерил.

















KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Колекцията на мите
« Отговор #62 -: 04 Май 2015, 08:24:12 »
Дизелов участък има в Сърбия от Ниш до Димитровград и в България от Димитровград до Свиленград. Справиха се успешно.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #63 -: 27 Май 2015, 19:27:42 »
ROCO 46428

Случайно попаднах на това и трябваше да го купя. Вратите не се отварят но вътре има метални тежeсти което го прави доста стабилно. Детайлите са неочаквано добри за ROCO. Тръби, дръжки пр. Ако не знаех бих казал че е правено от ACME.










И сега ще ви оставя с това. Чисто ново с всички листовки. Забележете бележката за видеото... де да можех да го намеря и това. 489 крони? oS пари? ах дните преди еврото! нямам представа какво австрия ползваше

Мога да кажа че е 1014 и е произведен в 1996. Презентацията ще чака защото не работи поради спукването на дадени пластмаси от възраст които вече са поръчани и ги чакам. ROCO тоест промени тези части в по късни варианти, и подменените ще бъдат от тях. 

1014 колекцията расте! 


« Последна редакция: 27 Май 2015, 19:29:36 от mite »

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #64 -: 17 Юни 2015, 02:53:39 »
ROCO 43822 OBB 1014 RAIL CARGO AUSTRIA

Извинение за закъснението.. но ето и придобивката чиято документация показах по рано. Модела го купих "за части, не работи" и на безценица. Изобщо на очаквах че ще дойде чисто нов никога не пускан по трасе. ~2.45 евро в части от ROCO по късно, всичко е 100%





google показва че моделбан 2000 излетяха от бизнеса в 2007.  май това е купено при ликвидацията им? и забравено?  нямам идея през колко ръце е минало от тогава.













попълваме. скоро ще местим 1012 на друг ред. този се превзема от 1014ки...

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #65 -: 17 Юли 2015, 19:58:22 »
ACME (AF) 35003 - BULMARKET

 &bgflag bg&flag &bgflag bg&flag

Типично ACME. Много тънки пластмасови детайли (например накладките) и много чупливо. Внимание се изисква да няма плачка.

Вагоните не са с тежести (жалко) но имат двойно дъно симулиращо дърворед. ККК е с много силна пружина и имайки предвит лекотата на вагона, може да има проблеми на тесни завои.























mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #66 -: 06 Август 2015, 22:18:42 »
ROCO 44645 OBB EUROFIMA

Така е.. който не купи достатъчно LS от тези купува гадоста ROCO........ за жалост. Доста съм разочарован от това. Тъжното е че ми трябват още от идните им модели за да запълна EUROFIMA композицията.













mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #67 -: 06 Август 2015, 22:29:22 »
LS MODELS 46038 - DB NACHTLUG

Защото това дойде заедно с рокото, деня не беше пълен провал. За съжаление месеца е провал зашото митниците се чешат с един мой пакет така че..... ще видим дали ша требва подаръци да давам...

Тези са интересни вагони и дълго ги гледам, и най накрая реших да взема та да видя що за чудо са. И сега искам още! С този LS имат нов вид опътване, с огромни цветни снимки и копие на английски и език на който не обърнах внимание - май немски.

За пръв път ти дават и ключ за да разделиш вагона на две...

Детайлите са феноменални. На ниво на спалните им на ОББ.   Имайки предвид че DB ми стигна до 14 вагона, се чудя дали да не започна да правя втора композиция сега... една спална, една нормална. 














Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Колекцията на мите
« Отговор #68 -: 07 Август 2015, 10:19:30 »
Поздравления за новите попълнения в колекцията. :yes:
Предвиждаш ли в скоро време да правиш макет
на който да караш всички тези хубави локомотиви и вагони?  :)

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #69 -: 09 Август 2015, 05:27:20 »
мерси

Аз си ги дъня яко. След снимките отиват на трасето. Малко по малко добавям коловози за да не местя композиции постоянно. Ползвам KATO UNITRACK върху бетона, за това и не ги снимам там.  Макет с декорации и прочии никога повече няма да правя; минах през това в N. Хубаво като идея но като почнеш, край няма и никога не е както го искаш. N макета ми си стои на модулите опънат на стената от години след последно разглобяване

 

не е много привлекателно за снимки



паяци и кво ли още не. този има доста оборот вече.




mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #70 -: 27 Август 2015, 03:39:23 »
ACME 52327 restaurant DB

От много време чакам такова да излезе за да сменя roco ресторанта от 1997. И ето, стана!

Модела е много солиден и добре изработен. Пълен качествен интериор, буферите са на пружини, парапетите се местят. Много солидни колесници. Новото acme наистина почна да ми бърка в манията за LS.












mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #71 -: 27 Август 2015, 03:48:01 »
LS 46027 - random DB sleeper something couchette something who cares something DB weird

Още експерименти. Не съм много фен някак, просто на прототипа, нищо срещу модела, oсвен една забешка - буферите не са на пружуна. що, не знам. не видях техническа лимитация в разработката да не ги направят.

Сега, модела има много ечвани части което е типичнo за спални вагони. Идва с два интериора. един със седалки и отделно легла ако искаш. това добре обаче е толкова тъмно вътре че не си струва да си играеш, освен ако не сложиш лампи. за това го оставих както си е в "дневна" купе форма. но частите са ти ги дали.














mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #72 -: 07 Октомври 2015, 21:34:42 »
ROCO 44647 OBB EUROFIMA RESTAURANT

Чувството че ви изнасилват и вие се молите за още. 50Е вагон с качество на 15.. Е тва е.. ROCO  боклуци.

Нищо ечвано, интериора трагедия + дупки в пода, ко е покрив, и външния покрив има луфтове с останалия корпус. талигите меки и немат метал. колесника се търкаля в меката пластмаса и скача наоколо...

имаш малко "Детайлни" части които сам трябва да си слагаш. а за едни трябва талигите да дърпаш за да монтираш.  :wacko:

това. който не купи достатъчно LS си гори парите с тия. още 3 ми трябват за да попълня композицията... ма те ги пускат един по един така че да се молим до коледа, да ме оберат още малко с качество от 1971 зделано у CCCP

наистина не я разбирам тази компания. правят солидни локомотива и нормални товарни, но което е пътнически вагон все едно решават как да се изсерат в по голямо количиство с всеки модел. все едно са в състезание да видят колко [*цензурирано*]а биха им ги купили   :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo:



http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,4652.msg100427.html#msg100427  << има по добър интериор. с ресторанта направо ме накараха да ходя да ритам дървото
« Последна редакция: 07 Октомври 2015, 21:42:25 от mite »

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #73 -: 25 Ноември 2015, 05:27:49 »
ROCO 44648 OBB EUROFIMA 2nd Class with baggage compartment

е това е. сета е пълен. с това имам всеки тип вагон пуснат. трябват ми още 2 втора класа вагона и съм готов с композицията на eurofima. качество?  еми по снимката си личи колко съм доволен ама какво да се прави. няма избор, няма конкуренция

 

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията на мите
« Отговор #74 -: 25 Февруари 2016, 01:15:48 »
ACME 52109 RZD

Много солидно изработено. Интериора не е на LS ниво но става. Буфери на пружини и парапета се движи. Изолаторите са солидни обаче.

Много отделни части залепени по покрива, не само излети. Екстра части са само за стационарен модел и не съм ги слагал.

Като изцяло, мнодо съм доволен и ще купя още. Скоро ще имам и новите LS вагони на RZD. И така.. добре дошли в росиуа комраде


 - - - бели мазани по вагона са от опаковката. не съм го духал от кутията преди снимки - - -