Автор Тема: Реставриране на BTTB V 36 BR 103  (Прочетена 2592 пъти)

ARTU

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 51
  • Рейтинг: 27
Реставриране на BTTB V 36 BR 103
« -: 17 Февруари 2015, 16:11:44 »
Привет! Захващам се с този локомотив, който едно време беше първи в колекцията ми в мащаб ТТ, а състоянието му към наши дни е плачевно. Имаше липсващи елементи и счупвания по корпуса. Залепих, китвах и възстанових липсващите детайли, като ги изработих от парчета пластмаса и подходяща тел. След шлайфа, грундирах и боядисах основните цветове. През това време разглобих, обезмаслих и почистих ходовата част, смазах наново и тествах. За състаряване използвах различни филтри и маслени бои. За фарчетата използвах някакви блещукащи елементи от стара детска блузка на щерката  ::) Смених изцяло остъклението в кабината - използвах прозрачен ацетатен лист, който предварително обработих с Aqua Gloss.





Сега същата "операция" чака един BR 130 от BTTB.

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Реставриране на BTTB V 36 BR 103
« Отговор #1 -: 18 Февруари 2015, 10:10:53 »
Браво ! На същият съм монтирал маховик, допълнителни тежести и смд диоди, сега мисля как да му инсталирам платка за посоките на осветлението. Мисля,  също как да му измисля стойка за друг мотор, която да е в същото време и тежест, за да има място и за декодер вътре. Локомотивът в момента е с много по-плавен ход, не се клати както е във фабричният си вид. С друг мотор ще намаля шумът от старият такъв.

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Реставриране на BTTB V 36 BR 103
« Отговор #2 -: 19 Февруари 2015, 19:51:39 »
Поздравления за добрата работа. Много добре е станало.  :clapping: