Автор Тема: Помощ при ремонт и пребоядисване на локомотив на PIKO  (Прочетена 7590 пъти)

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Здравейте, както бях споменал в първата си публикация имам дизелов локомотив на PIKO, изработен от пластмаса, бял на цвят /идентичен с 07-ма серия на БДЖ/, който ми е останал от детските години. Същият е повреден - липсва едната метална шина, на която се закрепват талигите, както и плексигласът на фаровете и прожектора. Липсват буферите и прикачните устройства. Освен това, имам желание да пребоядисам локомотива в цветовете и с логото на БДЖ  &bgflag. Та във връзка с това, имам нужда от съвет какъв грунд, какви бои и четки да използвам. От къде да ги поръчам и закупя? Как да си направя шаблон с логото на БДЖ ? Как да изработя металната шина и от къде мога да поръчам плексигласови парчета за фарове, буфери и прикачни устройства ? В книгата "ЖП Моделизъм" на Ю. Ботев има съвети, но те се отнасят за боядисване на модел на локомотив, който се изработва от метал. Ще се постарая да кача и снимки. Предварително благодаря за съветите  :clapping:
« Последна редакция: 21 Май 2015, 15:43:41 от pavlinbg »