Автор Тема: Слагане на декодер на BR01 HO Piko- аналогов, как ?  (Прочетена 7322 пъти)

kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Слагане на декодер на BR01 HO Piko- аналогов, как ?
« Отговор #15 -: 16 Декември 2015, 10:15:51 »
По ясен и точен въпрос от този не виждам на къде.  И не мисля че има връзка с теорията и принципа на захранване на цифровите влакчета.

В Липето има символ, който не съм сигурен дали показва какъв е декодера или само интерфейса на Лока. А в оригиналният сайт пък се дават възможностите на машината, които в случая са без осветление. Та питам къде е истината.
Завъртяното обяснение не ми помага с нищо.

А и по темата, няма кой знае каква информация. Поне до тук разбрах че LC филтъра не пречи и схемите на връзване на декодерите. Явно къде ще се набутва декодера ще трябва сам да го измисля.

И неразбрах какво е напрежението на изводите на декодера за фаровете-12 волта за крушка или по ниско. Ако е със светодиоди е ясно че така или иначе ще се минат през резистор за ограничаване на тока и при 12 волта намаляне на напрежението.
Мисля че 600 ома слагах на духалките на Пасата, след лек тунинг при замяна на крушки с диоди.
« Последна редакция: 16 Декември 2015, 15:53:45 от kossis »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Слагане на декодер на BR01 HO Piko- аналогов, как ?
« Отговор #16 -: 16 Декември 2015, 11:33:20 »
cossis, да ти кажа и аз не разбрах какъв ти е въпроса. Виждаш че в липето пише, че има декодер с 8 крака (нем някой си номер), Адри ти даде схема, пак виждаш че в роко пише, че няма светлини. Ние не можем да гадаем, ако роко пише че няма светлини, дали ще вземат да монтират лампичките точно за твоя лок. А ако наистина искаш да дадеш пари за нещо, в пдф-а му е нарисуван декодер, с 8 крака, и няма лампи. От долу с малки букви пише че производителят може да смени конструкцията, ама това ние не може да го гадаем.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Слагане на декодер на BR01 HO Piko- аналогов, как ?
« Отговор #17 -: 16 Декември 2015, 11:37:27 »
досега не съм срещал профи модел на лок без светлини  :unsure: , и да няма - виждаш цветово кои кабели са за осветлението , праскаш червено/ бели диоди  и си готов

kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Слагане на декодер на BR01 HO Piko- аналогов, как ?
« Отговор #18 -: 16 Декември 2015, 14:19:34 »
Адриан поне даде един конкретен отговор.

Добре а диодите директно към изводите на декодера или през резистор ?