Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Похвалете се с вашия макет | Show us Your layout
Макетът в HO на Станислав Георгиев
stivi1504:
Здравейте отново!
Тези дни реших да се позанимавам малко с кръговото. :)
Засега, според моите виждания, става много добре, така или иначе по-добре отколкото ненаправено. ;D ;D ;D
Сега ще покажа снимки и пояснения.
Първо малко история.....
Първият замисъл
Вече самата реализация
И сега:
Направил съм кръговото във няколко стъпки:
1. Полагане на настилката
2. Слагане на фонтана в средата, и замисъл за изгледа на кръговото с тревата.
3. След оформяне на тревата, залепването й.
4.Избиране на подходящи живи плетове - изрязването, оформянето и поставянето им на подходящото място.
5.Слагане на цветя за допълнителна украса
(Следва продължение)
София 70:
Стив , не се сърди, но това кръгово няма никакъв смисъл - идва от една улица и се връща пак на нея , без разклонение. То не , че и моето кръгово вече има някакъв смисъл, след корекциите, но това е в другата тема . Иначе е много интересно навлизането на трамваите в активната лента - много ПТП-та ще има там...
Сградата , която си префасонирал за мен е една от най-грозните на Аухаген , другата е половинката и . Ти обаче си успял да придадеш естествен вид .А тя е грозна, защото е права като дъска, без орнаменти , без балкони- като болшинството Аухагенски сгради.Да не говорим за детските фонове на магазините и завесите с черни стаи... На 50 % от моите сгради съм променил декорите. Това с декорите, имитациите на завеси е не само при Аухаген. Фолмър , Кибри също се излагат . Пико най-добре имитира завеси.
pach:
bg&flag
Пича на кръговото се опитва да покаже щуротияга на руски паметник...Която беше хубаво замислена, но зле реализирана и без сфетофар. Не минава седмица някой зяплю да не спре на релсите...И да го отнесат като бръмбар сламка!
:lol:
Стив важното е, че не губиш желание и продължаваш да се учиш и реализираш. Никой не се е родил научен, но
ти си един от малкото, който има желание и хъс да станеш моделист от класа!
ПП. А кой отсече четирите дървета там!? Видимостта не е по-добро, като си на скорост! :dirol: :lol:
mitko0888:
pach, на кръговото на руски паметник виновните зяпльовци не са много. Виновен е този зяпльо, който е измислил такава тъпа организация, и който трябва да си завре дипломата и проектантския печат в удобната си дупка. НЯМА дори и на теория начи да идваш от петте кьошета и да минеш ПРАВИЛНО. Първо трябва да изчакаш / да спреш пред пешеходната пътека, това става. След това да спреш (НА пешеходната пътека) пред трамвайната линия за да изчакаш трамвая. Това е забранено. Може да чакаш преди пътеката и да гледаш освен пешеходци дали няма и трамвай. След това трябва да спреш НА трамвайната линия (преди кръстовището) за да изчакаш тези с предимство от Княжево. Което е забранено. Но няма начин да чакаш още преди ПП за да влезеш в кръстовището, защото е достатъчно отдалечено. А и трамвайджиите на това място винаги НАРОЧНО се изцепват колкото могат, само и само да завлекат някой, който чинно е спрял да даде предимство на други с предимство. Лично съм наблюдавал няколко такива случая.
pach:
Аз също не харесвам така проектираното кръстовище.
Но иначе трите изчаквания както ги изреждаш са именно грешният подход и то точно от към петте кьошета. Говориш за три спирания в рамките на 7 до 9 метра все пак!!!!!!!!
Все пак тук видимостта е перфектна и на ляво и на дясно...
Много по -лесно и безопасно е друг подход!
Просто спираш пред пешеходната пътека като липсата на пешеходци е допустимо, оглеждаш се за баби, трамвай и движение по кръговото. Ако трите отговора са НЕ, навлизаш
в кръговото. Елементарно е!!! Но в днешното забързано време ,
кой "бунак" ще отдели 1 до 2 минути на място за да го направи по този начин!?
А зяплювци наричам именно " бързаците" дето не спазват пешеходната пътека и се опитват направо да навлезнат в кръговото, без да отдадат предимството по правилник.
Съответно като не хванат оборотите на "вентилатора" ,
Щет не щет спират...Точно върху трамвайната релса...
И тогава чак чуват неистовото звънене на идващия трамвай.
Дори и да не се силят ватманите ( а те не го правят там),
опитай се ги да спреш 28 тона желязо върху релсата за петнасесет- двадесет метра (колкото е разстоянието от двете спирки до подхода от петте кьошета)!!!!!!!!
Иначе това кръстовище е проектантски абсурд...Или немърливо изпълнение... Или направо лош инвеститорски контрол!!!
Въобще в този район е пълен абсурд от към организация, изпълнение и реалност на автомобилното и пешеходно движение. Има подготвящ се репортаж за господарите, където са включени пешеходна пътека тип зебра завършваща в зид...Или светофар който не се вижда въобще от пешеходците.
Но тук темата е за макета на Стиви все пак! :hi:
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия