Автор Тема: Некоректни продавачи!  (Прочетена 42093 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #45 -: 16 Февруари 2010, 21:38:16 »
Абе, не знам как ще постъпя, честно казано.Има обаче вероятност да те послушам.Нали днес вдигат блокадата и се надявам пратката да дойде все пак.Сумата е малка, фийдбек не съм получил, но и да ми даде отрицателен - не виждам как ще повлияе на дейността ми като купувач.Най-много да  стресне бъдещите продавачи и да внимават с пратките.Нали не могат заради ниският ми рейтинг да откажат да ми доставят спечелен търг? Е, не мисля да рискувам все пак.  :spiteful: А и има още време до края на срока(45дни). Благодаря за съвета.  :hi:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #46 -: 16 Февруари 2010, 22:17:42 »


Твоят ангажимент като купувач е да платиш и ПейПал го доказва - не може да получиш отрицателен фийдбек !
на 42-ят ден задължително повдигни диспут -
ПейПал ще искат доказателство от него ,че е пуснал пратка.
За 2 седмици или ще дойде пакетът ( и ще прелкратиш диспута) ,
или ПейПал ще ти върне парите . Тогава ти му набиваш отриц.фийдбек .
За суми по-малки от 15-20 евро не си струват нервите.
Но щом казваш ,че е със 100 % коефициент - не се притеснявай. Чакай

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #47 -: 16 Февруари 2010, 22:25:31 »
Моята пратка дойде след 37 дневна одисея, жена ми обаче каза, че имало "летящи" чаркове от локомотива, което никак не ме радва...
Не е ясно дали "новото нещо" според продаваче е остаряло по пътя, или си е изпратено така...
Ама ходи разбери какво точно се е случило по описанието на жена - "нещо там, някакви тръбички, казанче,
ама може да е извадено, а, май е счупено" и т.н.
Требе око да види, ама окото в Китай...

@ Христо:
Какво разбираш под нисък рейтинг?
Ако имаш отрицателни оценки е нисък, ама ако са положителни, рейтинга ти е 100%.
Ако визираш, че имаш малко покупки, това вече е друго, не е рейтинг.
Аз преди, като почвах, като питам някой дали ще ми даде да играя за нещо, което е обявено само за доставка в германия, обикновено ми отказваха.
Сега вече не ми отказват, след като имам 38 покупки, макар, че понеже съм купувал по няколко неща наведнъж от един и същи човек,
(системата ги брои като една покупка) реално в листа имам 27.
« Последна редакция: 16 Февруари 2010, 22:34:41 от widowmaker »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #48 -: 16 Февруари 2010, 22:52:17 »
Цитат на: widowmaker link=topic=497.msg36150#msg36150 date=1266351931
Аз преди, като почвах, като питам някой дали ще ми даде да играя за нещо, което е обявено само за доставка в германия, обикновено ми отказваха.

Така погледнато, си прав.  :good: Е, моят рейтинг си е 100 процента, не се притеснявам засега, но и имам още време до края на срока.Човекът, както казах е със 100 процентов рейтинг, немалко продажби и съм сигурен 99 процента, че е изпратил нещата , но мисълта ми  е, дали пейпал гарантира, че ако не получа пратка си получавам парите от тях и така не остават загубите за мен.Все пак начина за доставка, предложен от въпросният търговец беше само този - разбирам, да ми е предложил застрахована доставка, а аз да съм я отказал, тогава въпросът е друг.  ;)


widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #49 -: 16 Февруари 2010, 23:49:06 »
Paypal имат правила, по които стават доставките. За различните неща и различните търговци са различни. Случвало ми се е за нещо, което струва 20-25Е да ми искат 17Е за доставка.
Обикновено като надам вой, че е скъпо ми се отговаря, че пейпал ги задължават да е застрахована пратката и да е по куриер. Последно купих окуляр Пентакс за телескопа за 300$ и там нямаше как да стане по евтино - 45$ доставка от щатите, ама в случая си заслужава, окуляра в европа струва 370Е.
По принцип това е нещото, с което парадират пейпал - че си получаваш парите обратно, ако стане фал със стоката - все пак и те дерат едни кожи, комисионната им никак не е малка - 3.5-5% от сумата.
На нас далаверата ни е, че ни излиза безплатно, щото ако правим стандартен EU банков трансфер, ни одират едни 20Е за транзакцията - това си е измислица на нашите банки, в европа нещата не са такива.
Явно всеки ни цака както му е удобно - например изпращането на 200E до германия от китай с MG струва 10$, за същата сума, таксата от българия до германия е 20Е или около 28$.
Примера важи и за други страни, нашата такса е една от най скъпите, явно щото сме баровци...
« Последна редакция: 17 Февруари 2010, 01:05:18 от widowmaker »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #50 -: 17 Февруари 2010, 07:56:24 »
PayPal не задължава да застраховаш пратката ( или са го въвели отскоро). Аз продавам през Бея и с-мата никога не ме задължавала да застраховам пратка.
Но ! - ако стане фал и ми повдигнат диспут , ПейПал иска пощенски документ за да докажа ,че именно на този купувач съм пратил пратката и на коя дата е станало .Тогава е добре да има застраховка , защото със сигурност доказваш невинността си.
Досега 2 пъти са ми връщали пари , но сумата винаги е с 7-8 % по-малко , защото си удържат таксите.

Имах един интересен случай :

Пратка от Австрия ; на 42-я ден повдигам диспут ; Пал-ът ме пита каква кореспонденция съм водил и какво казват отсреща ; отсреща твърдят ,че са точни ; дават ни 2 седмици срок ; накрая ми връщат парите ; 5 дена след това (2 месеца и няколко дни !) изненадващо пристига пратката ; свързах се с човека и казах , че му привеждам парите без 9 % ; след 8-9 дни получих малко пакетче с 2-осно товарно вагонче на Роко с мн благодарности. Доставката НЕ беше застрахована - явно човекът не е успял да докаже , че я пратил

ПП. да добавя - ако все пак решите да платите с банков превод , ползвайте ЦКБ - 13% до 500 е .

И да знаете , че ако продавачът реши да се направи на интересен и нищо не прати - направо горите :

имах и такъв случай : превеждам 76 евро по банков път , след  4 дни проверявам - да , парите са в сметката на човека , чакам 40 дни - нищо ; леко притеснен (99,9% рейтинг) пиша мейл - оооо , 'ми отдавна сме го пратили' , дайте ми номера на пратката - 'не , с наш транспорт пътува' , на 60 тия ден разбрах ,че няма да получа нищо ; късно и за фийдбек - сделката е свалена като приключена ;
и се почна една кореспонденция с eBay - подадох оплакване , хората ми казват - обърнете се към полицията... та така

Тенденцията е Бея да разрешава дейност на търговци само с ПейПал ; като автоматично с плащането купувачът получава позитивен фийдбек .

« Последна редакция: 17 Февруари 2010, 08:34:36 от Adrian »

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #51 -: 17 Февруари 2010, 09:04:38 »
Цитат на: widowmaker link=topic=497.msg36155#msg36155 date=1266356946
Paypal имат правила, по които стават доставките. За различните неща и различните търговци са различни. Случвало ми се е за нещо, което струва 20-25Е да ми искат 17Е за доставка.
Обикновено като надам вой, че е скъпо ми се отговаря, че пейпал ги задължават да е застрахована пратката и да е по куриер. Последно купих окуляр Пентакс за телескопа за 300$ и там нямаше как да стане по евтино - 45$ доставка от щатите, ама в случая си заслужава, окуляра в европа струва 370Е.
По принцип това е нещото, с което парадират пейпал - че си получаваш парите обратно, ако стане фал със стоката - все пак и те дерат едни кожи, комисионната им никак не е малка - 3.5-5% от сумата.
На нас далаверата ни е, че ни излиза безплатно, щото ако правим стандартен EU банков трансфер, ни одират едни 20Е за транзакцията - това си е измислица на нашите банки, в европа нещата не са такива.
Явно всеки ни цака както му е удобно - например изпращането на 200E до германия от китай с MG струва 10$, за същата сума, таксата от българия до германия е 20Е или около 28$.
Примера важи и за други страни, нашата такса е една от най скъпите, явно щото сме баровци...

 :yes: Таксите на нашите банки, се определят от таксите на банките коренсподенти. А че всичи дерат кожи, оосбенно в Европа, това е неоспорим факт.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #52 -: 17 Февруари 2010, 09:57:08 »
Аз ползвам виза електрон на ЦКБ от две години насам, регистрирана е в пейпал веднага като пуснаха услугата и за българия.
Новите цени за банков трансфер са 20Е за такъв, като разходите са поделени между теб и клиента.
В случая се налага ти да ги платиш, щото на клиента не му пука, той иска определена сума.
Това е в сила отпреди месец и нещо.

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #53 -: 17 Февруари 2010, 20:04:57 »
Цитат на: Adrian link=topic=497.msg36159#msg36159 date=1266386184
ПП. да добавя - ако все пак решите да платите с банков превод , ползвайте ЦКБ - 13% до 500 е .

13% на какво, върху сумата която изпращаш ли. Аз работя с Алианц и ми вземат 16 Е такса за превода, без значение колко пращаш. А кредитната ми карта е от ОББ и таксите за преводите към ПейПал са стотинки. Третират превода като покупка през терминал.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #54 -: 17 Февруари 2010, 20:46:37 »
15 лева е минимума, за дребни суми.Над 100 лева, май беше има и процент от сумата.Абе, кожодери сме.  :angry:  По мое недоглеждане спечелих едни вагони, а пичът беше изрично писал никакъв пейпал с главни букви (ама кой да чете  ;)).Та се наложи един познат от Германия да преведе сумата от тамошна банка, а аз пък му платих Булсаткома, та да сме квит. :spiteful:Разбира се, само сумата - нищо като такса. А относно това, че щом платиш с пейпал и получаваш автоматично положителен фийдбек - да, ама не.Имам само една сделка с паричен превод по банков път(гореспоменатата) и в останалите случаи съм получил само един положителен фийдбек след 2 дни.Другите след седмица, две, а за една сделка не получих, макар и да получих пратката и да му дадох своята положителна отценка.И бях коректен с него, не съм правил пазарлък за доставка и сумата я преведох още на другият ден след търга.Явно беше някакъв бютуф.  ;D За тази сегашната сделка, която не съм получил - сумата по нея също я платих на другият ден.Фийдбек нямам никакъв още.Явно ме дебне ако му прасна отрицателен и той да ми изплющи такъв.  :spiteful: Затова се е увардил със 100 процентов рейтинг гадът.  :spiteful:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #55 -: 17 Февруари 2010, 21:49:04 »
Аз им пиша и им напомням за фийдбек-а, ако трябва, по няколко пъти...

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #56 -: 18 Февруари 2010, 06:29:46 »
Цитат на: XRISTO link=topic=497.msg36254#msg36254 date=1266432397
Явно ме дебне ако му прасна отрицателен и той да ми изплющи такъв.  :spiteful: Затова се е увардил със 100 процентов рейтинг гадът.  :spiteful:
От една година и три - четири месеца продавачите в Ибей не могат да дават на купувачите друга оценка освен ПОЛОЖИТЕЛНА. Т.е. на твоята отрицателна оценка той може единствено да си затрае и да не те оцени изобщо.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #57 -: 18 Февруари 2010, 08:13:28 »


така е ! - или положителна, или нищо  :good:

Споделям случай по този повод -

получих стоката , пуснах позитивен фийдбек , за мен - нищо - пуснах лична ; пак нищо ; пуснах мейл - получавам отг. от типа ' к'во ми досаждаш ' ; пуснах оплакване до Бея , оттам ми казаха ,че С НИЩО не могат да го задължат да ми пусне оценка ;  така и не ми даде оценка .

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #58 -: 18 Февруари 2010, 08:49:41 »
Системата никога не може да ти издаде фийдбек, защото не е автоматична, така че това за "положителен фийдбек веднага след плащане през ПейПал" е глупост. След плащане през Пейпала ти светва само че си платил (знака с еврото) и това е единственото автоматично нещо , останалите три знака (пакет, твоя фийдбек към него и на продавача към теб) са си чисто човешки процедури свързани с разцъкване на поне две/три менюта и едва тогава се засветват иконките.
Тук мисля че Мишо го каза още отдавна - никой не може да те/го накара насила да довърши процедурата. Всички продавачи дават фийдбека едва след като се уверят че ти си го направил. При мен отдавна приключили покупки още не са им попълнени "пакета" (демек изпратено) а аз съм ги получил.
Това , че Адри си е искал фийдбека е мерак и нищо повече. От Ивея са му го казали - никой не може да накара да се разцъка системата сама, а човека като неще , нема и да стане.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #59 -: 18 Февруари 2010, 09:23:43 »
Цитат на: XRISTO link=topic=497.msg36254#msg36254 date=1266432397
... За тази сегашната сделка, която не съм получил - сумата по нея също я платих на другият ден.Фийдбек нямам никакъв още.Явно ме дебне ако му прасна отрицателен и той да ми изплющи такъв.  :spiteful: Затова се е увардил със 100 процентов рейтинг гадът.  :spiteful:

Не знам дали си прав, идеята там според мен е друга - виж как са подредени иконките:

Платено
Изпратено
Твой фидбек
Негов фидбек

А това, че някои моментално ти давт фидбек още веднага след като си платил, си е техен личен избор - никой не ги задължава.
Не знам за какво държите непременно да ви дават оценки, щото това води единствено до увеличаване броя на сделките. За мен по-важно е дали процентите са 100, или по-малко, независимо от бройката. Верно е, че има голяма разлика дали сделките са 40 или 40 000, но характеристиката на търговеца е онова, което другите са казали за него и то има числено изражение - в %.