Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout

Всичко за 3D-принтирането - споделен опит, въпроси и отговори.

<< < (2/18) > >>

pach:
Но зависи както се разбра от доста фактори(имам предвид клипа от първия пост в темата).
Тоест са се пипне с шкурка не е непъзможно. Както и последващо
китване със съответните продукти. Например шпрейкит сърфейс 500 до 1200.

Да си спомним първоначалната идея за използването на този род
машинки - създаването на пробен, обемен прототип. В моделизма
в началото създаваха такива прототипи за изчистване на грешки
и подобни, с последващо създаване на т.н. сърца за калъпи и т.н

С напредването на технологиите, доста моделисти започнаха да преминават от прототипите към направата на единични висококачествени бройки за лична употреба.

Те знам с какви и колко принтери разполагат в най-известният
светонен сайт за такова производство, но колеги и от България които ползваха техни продукти останаха доволно задоволени от
качеството поне на по-евтини л, пластмасови модели.
Не е ясно обаче качеството ( въпреки че от фирмата го гарантират)
при създаването на същите модели от метал.

Говоря за сайта "Shaoeways" който е американски.
Ето и линка какви материали ползват

https://www.shapeways.com/materials

Впрочем когато се влезе в страницата на даден детайл
или цял проект (според снимката), в менюто има опция.
от какъв материал можеш да си го поръчаш. Понякога за даден
детайл има ограничение дали всички материали ползват.
По мой наблюдения най-скъпи са металните.

Също в менюто има и графи за специфични размери
на принтирането. За най-скъпите пластмаси мисля че най-финният им слой беше 0,2 мм.
Станат перфектни, дори са леко прозрачни.

Сайта е нещо като световна кутия.
Може всеки да оставиш при тях файлове и чертежи за
изработката на каквото си иска. Ако само за себе си поръчаш,
качват само снимка, 3D демо и твойте координати.
Ако го оставиш за общо ползване, всеки може да си поръча.
От цената те отделят % а останалото е за теб.

Поръчките може и за единични бройки ( не серийно).
Изпълняват за седем дни и пращат (май) по цял свят.
въобще са си спретнали малък но доходоносен бизнес.

Така също, ако вече имат поне една бройка изработена от даден проект, в страницата му качват освен 3D проекции от проект и снимки-ревю от реалния детайл, за преценка дали ти харесва.

Доколкото си спомням, имат и отзивчиви консултанти за контакти с проектантите. Как и какво файлове, подходящи материали за твоя проект и т.н. Май даже и телефонни линии имат, ако можеш да звъниш в Щатите...или нещо такова.
Опции и възможности там бол. За нещо различно от обикновенно разглеждане на каталозите ( имат търсачка по име, мащаби и т.н.) трябва да се регистрираш. То иначе няма как и да си поръчаш се...

С адреси за доставки и конструктори на проекти от България работят - доказано е!

В момента се подготвя доста фин, по мойте разбирания детайл
в мащаб 1/96 - антена на активен корабен радар, която изглежда доста ажурна ,(тоест разбирай. - детайлна)

Следя развитието и ще видим какво ще се получи.

Доколкото си спомням тук Емо Чаушев си купи готови локомотивни коруби за тесноринейни, но нещо нищо не е постнал по въпроса...освен че ги получи и ги почва. До боя ги докара де:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,4902.msg105177.html#msg105177

МАШИНИСТ:
Интересна тема сте спретнали.
Тук наскоро четох , в друга тема , че модели на 3 D  принтер не ставали,защото се виждали редовете на материала / колега беше го написал / Баш на 3д принтер не става / - нещо такова
Като гледам обаче сайта , много от реномираните фирми биха могли да се поучат за детайлност и качество на изделията от този сайт.
Завидно качество,поне от снимките на различни модели.
Дай боже и у нас скоро да отворят филиал за производство на тези красоти.

Krasi Tankista:
Колеги, колко от вас са виждали на живо изделия от този сайт ? Аз поне знам само за Емо и Марио и в тази връзка мога да твърдя ,че моделите ,които те си поръчват могат да се нарекат такива с огромна доза компромис. Това, което гледате на сайта в 95 процента от случаите са компютерно генерирани модели , те не могат да ви дадат ясна представа за реалния образ на прототипа.Минималната дебелина на слоя ,която предлагат е 16 микрона ,а не 2 десети ,което е 200 микрона.Това обаче не е достатъчно финна резолюция за получаване на качествен мастер.Що се отнася до шкурката ,то - разни хора - разни идеали .Аз си позволявам да говоря от моята си скромна камбанарийка и никого не принуждавам да ми вярва.А пък бизнесът на американохоландците  много трудно може да се нарече малък,те са една от най-големите фирми в света ,които се занимават с принтиране.

daddy_g:
Аз съм виждал моделите поръчвани от Емо и споделям неговото мнение че са безумно чупливи, пластовете се усещат на допир. Дори при скъпите FDM принтери от типа Ultimaker 2, пластовете пак си личат...а те са от 3 бона нагоре

Krasi Tankista:
Слави, само да не се окаже, че тези, които нещо правят и все пак сме малко по-наясно, да нямаме право да споделим опита си, за което ни помолиха в началото на тази тема.Между другото в София има поне 3 принтера ,които дават същото качество като на американохоландците.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия