Автор Тема: Boston And Maine Railroad - 1932 Ford Model D  (Прочетена 3138 пъти)

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Boston And Maine Railroad - 1932 Ford Model D
« -: 14 Февруари 2019, 23:26:51 »
Здравейте Корифеи,

Вие, в реалния моделизъм - ХО, ТТ, Н, и вие, копи-пейст корифеи в резолюция 195 гига пиксела ( цък: http://sh-meet.bigpixel.cn/, както и вие, сюр-реалисти-моделисти, за които 1:87 и е 1:78 е все тая, важното е 1:69 да е!

Та онзи ден, докато пазарувах в Кауфланд - зарзават, пещерска ракия и телешко шкембе (измито!!!), попаднах на един модел на Majorette (или Maisto)...все тая...та:  моделчето беше на Ford Model D от 1932:



Тъй като съм от култовото покеление на седемдесетте години - ретро-хот-род-автомобили са ми в кръвта - не се сдържах, и отклоних средства от семейния бюджет - 4.99 лв, с надеждата жената да не забележи неправомерното разходване на средства и да не последва Панамска криза.

После, по неведоми за мен пътища ми попадна една картинка на Boston and Maine railroad.  Повярвайте ми, до ден днешен се опитвам да намеря източника в Гугъл, ама - йок!...добре, че си я свалих и я качих в снимка.бг:



 И вчера, какво ми трябваше, да споменавам на колегата Тошко, че би било маниашко да го сложим на релси....Колегата Тошко е особена птица.  За него е непонятно защо трябва да се регистрира в регистри, за да може да показва творчеството си.  Та заради това не е част от този така много уважаем корифейски форум - не ще да си дава личните данни и това е!

Та, колегата Тошко, с риск за живота си (сряза си гадно два пръста с макетния нож) за миналата вечер сътвори това:



Ама не е само това, ами има и мало Ютюб:

https://youtu.be/9HAYFDR2CsM

Обаче, понеже токоснема само от задните колела, та има малко зор - запича на стрелките.  Казах му да трае, докато спретнем предната 2 осна талига, ама на!

И за капак на всичко - не знам как успя, ама го натъпка допълнително с олово, та да не изхвърча на 360 завои - все пак е с мотор Bambucha...опа, Бамбуча беше вид фанта от преди няколко години....мамбауча...мабучи...сетих се:  Mitsumi - оригинално, от aliexpress.com - 95 цента бройката...Утре ще му снимам карантиите, че днес, все пак е светъл Зарезан празник и Carmenere, реколта 2015 на Santa Helena, Chillie си казва тежката дума...

п.п.  Остава да го подходим в стил Цар Борис Първи и Боян Расате и да му ръгнем едни SMD-та, та да светне...Само да не заприлича на паметника на цар Самул в София...

п.п.2  За феновете на 195 гигапиксела - разлики има, ама Уот Дъ Фак...имаме си Форд на жп-трасето, а не 300Х зуум на обектива...


svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Boston And Maine Railroad - 1932 Ford Model D
« Отговор #1 -: 15 Февруари 2019, 02:35:41 »
Ха ха и аз имам такива разработки не съм ги споделял да не ми се смеят на изгъзиците ама сега като се отвори темата и не ме сдържа  :lol:







Колелцата на камьона са за ТТ мащаб и са токоснемащи кабината натъпкана с олово до дупка задната талига на вагона е задвижваща и по двете оси с 4 гумени бандажи и разбира се пак олово до дупка и във вагона да тегне  ;D

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: Boston And Maine Railroad - 1932 Ford Model D
« Отговор #2 -: 15 Февруари 2019, 09:13:23 »
Цитат на: svetljjjo link=topic=5195.msg114573#msg114573 date=1550190941
Ха ха и аз имам такива разработки не съм ги споделял да не ми се смеят на изгъзиците ама сега като се отвори темата и не ме сдържа  :lol:



Леко изби рибата.  Колкото до смеенето - може да ти се смее само човек, който никога през живота си не правил модели.  Един истински моделист знае колко взиране, пипкане и труд си е направата на един модел.

Има само нещо, на което бих искал да обърна внимание - често аз лично отнасям критики и то съвсем основателни относно прецизността и детайлността на моделите.  Както казва един колега и ако ми позволи да го нарека приятел, доста "урбулешката" действам понякога.  Та, мисълта ми е, че трябва да се отделя малко повече време и старание на детайлите - те са нещата, които правят един модел уникален.

В тази връзка, не го приемай като заяждане, а като лично мое мнение - тези морковени спицови колела ми идват малко в повече.  Бих ги сменил с плътни или поне да им ударя една четка боя.  Иначе композицията кърти мивки...

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Boston And Maine Railroad - 1932 Ford Model D
« Отговор #3 -: 15 Февруари 2019, 10:31:00 »
Браво и на двамави.Много ме сефят и двата модела показани по-горе.Най-сетне да се види нещо нестъндартно и красиво.Заслужавате огромни аплодисменти за стъранието.:drinks: :hi:

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Boston And Maine Railroad - 1932 Ford Model D
« Отговор #4 -: 15 Февруари 2019, 11:44:15 »
Цитат на: Nenchev link=topic=5195.msg114578#msg114578 date=1550214803
Та, мисълта ми е, че трябва да се отделя малко повече време и старание на детайлите - те са нещата, които правят един модел уникален.

По-добре късно, отколкото никога! :yes:  :hi:

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Boston And Maine Railroad - 1932 Ford Model D
« Отговор #5 -: 15 Февруари 2019, 17:34:34 »
Off-Topic:
В тази връзка, не го приемай като заяждане, а като лично мое мнение - тези морковени спицови колела ми идват малко в повече.  Бих ги сменил с плътни или поне да им ударя една четка боя.  Иначе композицията кърти мивки...

Мислех да ги запълня с кит и да ги боядисам ама ме домързя а и задвижването е от тендер на пико от време оно няма добър бавен ход върви ама така като вървят старите като производство локове и ми се уби ентусиазма .
А пък и не е само до идей трябва и талант а мен по художествената част хич ме няма  :lol:
с ъглошлайфа и с чука съм по добър  :lol:

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: Boston And Maine Railroad - 1932 Ford Model D
« Отговор #6 -: 18 Февруари 2019, 12:32:29 »
Хората с ъглошлайф и чук (и малко електрожен) цяла Айфелова кула са направили....Не се оплаквай, ами грабвай кита и боята...Колкото до тракането - нали е влак-камион-вагон - какво ти дреме....декодер няма да му слагаш, а и не вярвам да е толкова шумно, че да събуди комшийката...