Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout

Комплекти, модели, планове и работа с LINKA/NOCH

<< < (2/4) > >>

svetljjjo:
Значи от зад вече не мога да слагам нищо .
Аз си направих шпакличка от макетен нож изстъргвам по калъпа всичко излишно .
Плочките стават с дебелина 3мм
тея които станат си стават имат страхотен релеф ще направя снимки на това което е излязло читаво.
Стават много леки абе като плочки от лего .
Това че гипса се слага във водата не го знаех до сега превех обратното че ми е по лесно да докарам консистенцията.
Месло не ми се ще да слагам че не съм сигурен калъпите от къв материал са ама с олио ще пробвам.
И за Ц200 съм малко скептичен че не съм сигурен дали после ще може да се боядисва .
Сега се поядисват и с обикновени водни боички а Ц200 няма да може ще трябва да се пръскат

Krasi Tankista:
За Ц - 200 не се притеснявай, няма да промени нищо с боядисването. То се добавя от 10 до 20 процента  -  увеличава здравината на гипса и неговата пластичност.  Между другото можеш да наливаш гипса доста течен. Например като гъста боза.  :good:

Nenchev:
И да ползваш вибро-маса за да изгониш балончетата.  Ако нямаш вибро маса - слагаш го на външното тяло на климатика докато работи - върши перфектна работа.

gregary:
Лично аз ползвам гипсово лепило, а не чист гипс. Преимуществата са, че гипсовото лепило стяга доста по-бавно като позволява обработка и е доста по-здраво от чист гипс. "Армировка" отзад не слагам. Със смазките трябва да се внимава, за да не пречат после на боядисването...

svetljjjo:
Ще пробвам да добавя ц200 да видя кво ще стане
И тоя гипсит на грегари ще го потърся изглежда че ще е по добър от чистия гипс

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия