Автор Тема: Макетът на Old Boris  (Прочетена 3712 пъти)

Old Boris

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 359
  • Рейтинг: 163
Макетът на Old Boris
« -: 19 Ноември 2022, 21:40:31 »
Преди време Гришата (Gregory) каза „ Боре твоята тема е за раздела с макети“, но аз дълго се придържам към раздела „Разширяване и модернизиране на макета“ от „Имам нужда от помощ при макетиране“. Този раздел е много полезен за мен, защото колегите реагират бързо и компетентно към моите въпроси.За всичко това съм благодарен. И ще продължа да бъда активен там.
Но сега искам все пак да покажа какво съм постигнал на моя макет, да разкажа малко история около него и около моето хоби „не обяснимо“. Това ще е „ Таван, макет и Old Boris”. Имам още доста да правя по макета, особено по ел. частта, където съм почти лаик а и годините си казват думата вече, но това е хоби и бъдещето е пред нас. :hi:
За съжаление много снимки, които съм публикувал във форума чрез picbg.net изчезнаха, но ще ги намеря в архивите ми и пусна отново.
Като начало ще е едно клипче , което направих последните дни.  :hi:


https://www.youtube.com/watch?v=50jnUoe4M64

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Макетът на Old Boris
« Отговор #1 -: 19 Ноември 2022, 21:53:37 »
Цитат на: Old Boris link=topic=5593.msg124007#msg124007 date=1668886831
Преди време Гришата (Gregory) каза „ Боре твоята тема е за раздела с макети“, но аз дълго се придържам към раздела „Разширяване и модернизиране на макета“ от „Имам нужда от помощ при макетиране“. Този раздел е много полезен за мен, защото колегите реагират бързо и компетентно към моите въпроси.За всичко това съм благодарен. И ще продължа да бъда активен там.
Но сега искам все пак да покажа какво съм постигнал на моя макет, да разкажа малко история около него и около моето хоби „не обяснимо“. Това ще е „ Таван, макет и Old Boris”. Имам още доста да правя по макета, особено по ел. частта, където съм почти лаик а и годините си казват думата вече, но това е хоби и бъдещето е пред нас. :hi:
За съжаление много снимки, които съм публикувал във форума чрез picbg.net изчезнаха, но ще ги намеря в архивите ми и пусна отново.
Като начало ще е едно клипче , което направих последните дни.  :hi:


https://www.youtube.com/watch?v=50jnUoe4M64

Клипа не се отваря, частен е!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Old Boris
« Отговор #2 -: 19 Ноември 2022, 21:54:52 »
видеото е 'частно' , т.е. недостъпно ;)

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Макетът на Old Boris
« Отговор #3 -: 21 Ноември 2022, 08:24:39 »
Боре, тук е мястото на макета ти.  :)
В момента клипа ти е частен - влезни си в твойто YouTube Studio, "съдържание", в графа "видимост" промени от "частен" в "публичен" и  готово...

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Макетът на Old Boris
« Отговор #4 -: 21 Ноември 2022, 10:15:41 »
Цитат на: gregary link=topic=5593.msg124011#msg124011 date=1669011879
Боре, тук е мястото на макета ти.  :)
В момента клипа ти е частен - влезни си в твойто YouTube Studio, "съдържание", в графа "видимост" промени от "частен" в "публичен" и  готово...

Че аз още вчера го гледах, мисля че го е оправил....

Old Boris

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 359
  • Рейтинг: 163
Re: Макетът на Old Boris
« Отговор #5 -: 21 Ноември 2022, 12:21:09 »
Мисля, че вчера сутринта го оправих. Прощавайте, моя грешка по невнимание. :hi: :hi:

Old Boris

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 359
  • Рейтинг: 163
Re: Макетът на Old Boris
« Отговор #6 -: 18 Ноември 2023, 12:50:41 »
Дълго не се бях обаждал във Форума. Проблеми от различен характер. Но желанието да се работи по хобито съпътстваше проблемите. И така, следвайки известния български девиз "луд умора няма" разбутах макета с цел подобряване на проводимостта на влаковете. С помощта на Милен и неговата отлична програма проектирах това, което исках. И се започна разтуряне, махане на релси, търсене и нарязване на шперплат за разширенията и т.н. неща известни на хобистите. Кога ще бъде завършена тази акция? Времето ще покаже.
Една пътническа композиция водена от легендарния BR 01 направи последните обиколки по макета, които може да видите на клипа.


https://youtu.be/7voPxuqE_eM

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re: Макетът на Old Boris
« Отговор #7 -: 18 Ноември 2023, 20:10:32 »
Браво , Боби!
Макетът кога ще бъде завършен - няма срок. А и съм сигурен, че макет няма завършване, особено когато човек обича да променя .
Важното е да ти доставя удоволствие!