Автор Тема: Новости от Fleischmann  (Прочетена 68456 пъти)

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #45 -: 05 Юли 2011, 18:13:01 »
Малко радост за любителите на К.Р.Е.V.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:НЕМА ТАКЪВ КЕНЕФ!
« Отговор #46 -: 06 Юли 2011, 18:59:32 »
Новата пластмасова изцепка на чифутите:









Е, много ясно, че евреите пак са окастрили локомотива - няма пръчки на цилиндрите (както си му е реда при Флайшман де).
Не е ясно дали изобщо са предвидени такива в пликчето (не, че досега са слагали де)
или ще трябва да гадаем по снимки какви са били и да се спасяваме поединично.
Не мога да проумея как до сега нашите хора нямат нито един боядисан локомотив - всичко до тук е просто пълнеж в пластмасата.
Роковските изглеждат пъти по добре, нищо, че боята не е толкова качествена като на Брава или Трикс примерно.
Тендера + задвижването на тоя са 1:1 от S 6. Обаче! Цена на производителя за S 6 (2001г.) 400DM (204,52Е).
А цената на този е солена, макар, че локомотивът е пластмасов като всички останали - 389Е на производителя (350,10Е в моделбаншоп липе).
Нищо повече няма в този локомотив в сравнение с S 6 от преди 10 години.
И как инфлацията стигна близо 200% за 10 години не разбрах, като уж поскъпването е 3-4% годишно...
Тоя път мисля да пропусна да дам толкова пари за това еврейско дърво. Да го дух@т!
Като искам Р 6, "модел локо" имат месингов кит на тоя локомотив, който се появява в ибей за около 100-120 евра.
« Последна редакция: 06 Юли 2011, 19:18:59 от widowmaker »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #47 -: 06 Юли 2011, 19:04:20 »
За това си купувайте от Ясен! :yes:
После аз ще го мацна тук-там :lol:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #48 -: 06 Юли 2011, 19:45:11 »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #49 -: 06 Юли 2011, 20:19:43 »
Можете ли да сложите някой линк на подобни месингови китове? Хем за цената да се ориентирам - хем за външният вид, тоест, какво представляват несглобени.  ::)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #50 -: 07 Юли 2011, 03:00:00 »
Цитат на: niki link=topic=6.msg63026#msg63026 date=1309970711
Добре де, а този не ти ли харесва?http://www.broadway-limited.com/2195atsf3800class2-10-23851modernizedversionwparagon2sounddcdccho.aspx

Това е американски локомотив  :bad:
Коментирам изпълнението на Р 6 от Флайшман, а не самия локомотив.
Аз имам само пруски локомотиви до 1918г (K.P.E.V.), даже пруските от 1919г. (щото вече са P.St.E.V.) не се класират.


Цитат на: XRISTO link=topic=6.msg63027#msg63027 date=1309972783
Можете ли да сложите някой линк на подобни месингови китове? Хем за цената да се ориентирам - хем за външният вид, тоест, какво представляват несглобени.  ::)

Христо,  иде реч за старо производство (като меркер и фишер например), т.е. в момента не се произвежда, появява се инцидентно в ибей,
на Р 6 специално съм попадал 2-3 пъти последната година.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #51 -: 07 Юли 2011, 08:43:23 »
А мен лично ме дразнят пластмасовите щанги, шатуни и всякакви такива от задвижването...
Гледам и на този модел са такива. В каталозите изглеждат много добре, но в последствие се оказа(ва),
че не само щото да са пластмасови, но и оцветяването им е "вградено" в шприца.
На живо веднага си личи пластмасата и вече не е така добре като в каталога.
В това отношение предпочитам или старото производство, макар и по-едричко (щото щанци го "секат"),
поне е от метал. По-здраво е, метала си е метал (визията) и си е боядисано като истинските.
Другия вариант е фотоец (нещо което обмислям за по-старите си локомотиви) - в пъти става по-добре,
както на визия, така и на детайлност.
Единственото което оправдава в мойте очи, новите пластмасови щанги, е начина им на куплиране,
една с друга - осичките, да не говорим нитовете или дори гайките на "мароканеца" отпадат,
но пък напоследък имам съмнения колко са трайни пъпките по пластмасовите сглобки
на щангите и колко време ще издържат. Все пак там става някакво движение... :scratch_ones_head:
Ако почнат да се саморазкачват (особено в движение) май никаква ос не можем да сложим вече - твърде тънки са!

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #52 -: 07 Юли 2011, 14:19:10 »
Цитат на: pach link=topic=6.msg63034#msg63034 date=1310017403
А мен лично ме дразнят пластмасовите щанги, шатуни и всякакви такива от задвижването...
Гледам и на този модел са такива. В каталозите изглеждат много добре, но в последствие се оказа(ва),
че не само щото да са пластмасови, но и оцветяването им е "вградено" в шприца.
На живо веднага си личи пластмасата и вече не е така добре като в каталога.
В това отношение предпочитам или старото производство, макар и по-едричко (щото щанци го "секат"),
поне е от метал. По-здраво е, метала си е метал (визията) и си е боядисано като истинските.
Другия вариант е фотоец (нещо което обмислям за по-старите си локомотиви) - в пъти става по-добре,
както на визия, така и на детайлност.
Единственото което оправдава в мойте очи, новите пластмасови щанги, е начина им на куплиране,
една с друга - осичките, да не говорим нитовете или дори гайките на "мароканеца" отпадат,
но пък напоследък имам съмнения колко са трайни пъпките по пластмасовите сглобки
на щангите и колко време ще издържат. Все пак там става някакво движение... :scratch_ones_head:
Ако почнат да се саморазкачват (особено в движение) май никаква ос не можем да сложим вече - твърде тънки са!

Fleischmann нямат пластмасови щанги, Паце, тия също са метални.
"Иновативната" технология с пластмасата се ползва от хер Gutzold и PIKO.

Иначе на Р 6 можеха да му турят и истински месингови табели (отстрани на димната камера) с номерата, визията щеше далеч да е по добра.
Някой тук във форума беше написал, че нямало значение дали била напечатана или истинска от месинг, щото била тънка.
Да де, ама табелата дори и тънка е плоска а не част от цилиндър и стои на разстояние от корпуса а не е занитена в него.
Абе всичко е мижи да те лажем. Аз сигурно ще преглътна цената и ще го взема, щото локомотивът е хубав (като локомотив).
Но мисля да приключа да имам вземане-даване с евреите. Както нямах техни локомотиви изведнъж взех да имам 4. Май ми стигат толкова.
От масовите пруски локомотиви ми останаха за вземане Т10 (този го има засега само като прусия и хесен от флайшман),
G 8.1 (трикс), Т11 и S9 (брава, последният под въпрос заради грозната визия). А Т7 ще излезне догодина (от РМТ).
G8.2 е много хубав локомотив, ама предвид годината на производство (1919, т.е. вече в P.St.E.V.), няма да влезне в списъка (аз съм дисциплиниран хобист, само K.P.E.V.)
« Последна редакция: 07 Юли 2011, 15:36:30 от widowmaker »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #53 -: 07 Юли 2011, 16:08:44 »
Цитат на: widowmaker link=topic=6.msg63022#msg63022 date=1309967972
Новата пластмасова изцепка на чифутите:

(Image removed from quote.)

Те за тези златно/жълтичките говоря, зад цилиндъра ...ако не са от пластмаса,
значи язък за метала, щото много мязат на оцветена пластмаса.
Иначе за Пико не знам, ама Гютзолд и новото на Роко и Тилиг - всите вече от пластмаса ги правят...

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #54 -: 07 Юли 2011, 17:58:22 »
Пластмаса е, няма измама. Ама виж също и въздушния цилиндър как му личи чепака, дето го разделя на две.
Голяма сопа ще излезне тоя локомотив.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #55 -: 08 Юли 2011, 08:56:13 »
Цитат на: widowmaker link=topic=6.msg63063#msg63063 date=1310050702
Пластмаса е, няма измама. Ама виж също и въздушния цилиндър как му личи чепака, дето го разделя на две.
Голяма сопа ще излезне тоя локомотив.

Мдааа, или както казва Венци  ... е**м ти и рИализъма. :scratch_ones_head: :sarcastic:
Който иска нещо по-добро или почва да го суперосва ала  фабриките на ТАNO и Васкопф,
или се спасява индивидуално - прави си сам модела. Егати кефа!!! ;) :hi:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #56 -: 09 Юли 2011, 01:57:56 »

Да налеем още мааалко масло в огъня: правоъгълните отвори на пластмасовия кръстоглав не са разпробити.


Малкият номер - 4 Berlin - ме накара да проверя какъв е тоя номер, понеже такива малки номера са имали локомотивите произведени преди 1906, а този е произведен 1913. Та това се оказва единият от общо 3-те локомотива за Кралските военни железници - Königliche Militär Eisenbahn (KME):

KME (3-5) - DRG 37 161-163

Linke-Hofmann-Werke Breslau 980 1913
1913-1919 - KME
1919-1923 - 4 Berlin P6  P.St.E.V (KPEV)
1923-1925 - DRG 37 149
1925-1942 - DRG 37 162
+1942

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #57 -: 09 Юли 2011, 06:51:53 »
Е, вече е сигурно, аз съм пас (освен ако не си купя санитарния влак де).
Тия пропуски ме карат да си мисля, че евреите са почнали да жулят нещата на 100% в чайна (също като лилипут).
Иначе бяха (някога) най детайлната фирма...

Преди 2 години при тоя локомотив нещата изглеждаха доста по читави,
макар, че на живо не е чак толкова добре като на снимката:

« Последна редакция: 09 Юли 2011, 06:57:56 от widowmaker »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #58 -: 10 Юли 2011, 18:37:56 »

Ето го същия на пощенска картичка вече в DRG:



Отзад е написано:

Dampf-Personenzuglokomotive 37 162 der D.R.G., 1'C h2, früher
Königlich Preußische Militäreisenbahn "Berlin 4"
Lokomotivbau Linke-Hofmann-Werke/Breslau 1913, Nr. 980
Photo: W. Hubert/hö

©1988 by REIJU Publikation

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Новости от Fleischmann
« Отговор #59 -: 10 Юли 2011, 18:46:53 »
Все тая е какъв е точно.
Локомотивът просто не става.
Иначе това с пластмасовия кръстоглав е взаимствано от Роко,
техните локомотиви са така направени - и при G10 и Т12 е така.
На S 10.1 поне там са турили метал, ама той е 2009г. производство.