Автор Тема: Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау  (Прочетена 36520 пъти)

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #45 -: 28 Ноември 2009, 16:21:46 »
Добре как да подходя, откъде да взема личният му имеил. Дай някаква идея.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #46 -: 29 Ноември 2009, 00:01:24 »
На всяко съобщение, изпратено ти в еВау, ти получаваш уведомителен мейл. Ако на този мейл дадеш REPLY, и при условие, че изпращачът на съобщението не е указал изрично да остане анонимен, горе в полето на получателя ще прочетеш мейла на човекам различен от @ebay.com, или @ebay.de и т.н.

Другият вариант е да помолиш човека през еВау да ти даде мейла си.

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #47 -: 29 Ноември 2009, 18:29:20 »
Благодаря за съвета Мишо. Не съм се сетил за това. ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #48 -: 29 Ноември 2009, 22:38:56 »
Ето още имена:
edwiges321  - беше коректен, стоката точно по описанието и доставката - бърза.На това отгоре се договорихме за пакетна доставка(не питайте как - с моите езици... почнах на немски, но пичът премина на английски - явно нищо не отбира от моя немски.  :lol: и с моят развален английски...  :haha: Бая търпелив се оказа пичът.  :good:)
zockmaster106 ,cargo365 ,  и въпросният  u.w.b  са железни, за последният вече е обяснено, само потвърждавам същите наблюдения като колегите.  :hi:
« Последна редакция: 29 Ноември 2009, 22:45:09 от XRISTO »

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #49 -: 29 Декември 2009, 23:05:43 »
Искам да обърна внимание на следното: ЗА БОГА НЕ ТЪРГУВАЙТЕ В ИБЕЯ С АВСТРИЙЦИ. Всичките са тарикати и стоката не е описана коректно. Последният от когото се опарих е konflikterhellung. Както се разбира от никнейма човека създава конфликти чак до ада. Това го разбрах в последствие. Та единият ден играя за някой негови неша печеля две, и хоп двойна тарифа за транспорт от обявената. Пиша му аз че не е коректно, а той нагло ми заявява, че това са тарифите на Аустрия Пост. Отивам аз на сайта им да се уверя и естественно намирам човешки тарифи, но се оказа според него, че не е така. След два дена пак играя за негови неща и печеля четири, с презумцията да си разтоваря малко високата такса (на повече бройки). Но отново хоп и двойна тарифа, новите неща на отделен инвоис с нова такса за транспорт. Пиша му аз молейки го да обедини двата инвоиса с една такса, но отговор няма. Помолих Ибея за съдействие, но ми отговориха, че по принцип всеки аукцион си е сам за себе си и зависело само от продавача дали ще ти таксува транспорт за всяко спечелено нещо поотделно или заедно и ще ти ги увие и изпрати поотделно. Та това ми е мисълта, избягвайте да пазарувате от измисленни австрийски БЕКОВЕ.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #50 -: 29 Декември 2009, 23:17:04 »
Е то и в немския еВау нали се подвизава някакъв талант с никнейм нещо подобно на Жан-Клод Ван Дам, който обяснявал, че пощенските тарифи били еди колко си, но освен това той използвал собствени кашони, амбалажна хартия и други видове опаковъчни средства, освен това горял килокалории от изразходваната енергия, изтърквали му се били подметките на патравите обуща, както и коленните стави, получавал мускулна треска и други спазми и контракции (там надолу, където гърбът губи своето почтенно име), хабял бензин, автомобилни гуми и амортизация на личната си бракма, а освен всичко това, губел и време, а както знаеме "времето е пари"...

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #51 -: 29 Декември 2009, 23:19:56 »
Аз преди да играя за няколко неща от един и същи продавач, го питам дали предлага комбиниран транспорт. Някои пишат, че предлагат, други не пишат. Едни не пишат, но предлагат комбиниран транспорт. В крайна сметка това е тяхно решение, тяхна преценка. И аз съм се парел, затова вече си знам.

Отказът да ти комбинира транспорта не прави продавача некоректен. Още повече, че продавачът може да си сложи и такса ОПАКОВКА към цената на доставката.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #52 -: 30 Декември 2009, 07:58:45 »
Затова изниква нужда някой от нашите куриери да си отвори клон в Германия.Като спечелиш търга, даваш адреса на куриера и ти се таксува като вътрешна пратка.После куриера ти го доставя на адрес и предполагам с тях по-лесно човек може да се споразумее за пакетна доставка.Това би скъсило и времето за доставка.Отделно можеш да играеш за неща, които се доставят само из Германия, а тези търгове често приключват на невероятно смешни цени. :good:Питах едно приятелче от "Еконт", което ми каза, че имали нещо подобно за някои държави, но за Германия още не са направили.Остава да чакаме.  :dirol:

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #53 -: 30 Декември 2009, 11:42:27 »
Хубаво е хобист като нас да има брат в Германия .... :spiteful:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #54 -: 30 Декември 2009, 12:54:46 »
Винаги, когато пазарувам от някой за първи път, се опитвам да установя контакт, преди да заложа. Имам си стандартен набор от въпроси, които видоизменям според случая. Според това как и дали озобщо отговори продавача, перценявам дали да залагам. При англичаните например е много често срещана практика да намаляват цената на шипинга, за второ, трето и т.н. купено нещо, но не е да изчезва напълно.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #55 -: 30 Декември 2009, 17:47:19 »
Цитат на: XRISTO link=topic=616.msg33448#msg33448 date=1262152725
Затова изниква нужда някой от нашите куриери да си отвори клон в Германия.Като спечелиш търга, даваш адреса на куриера и ти се таксува като вътрешна пратка.После куриера ти го доставя на адрес и предполагам с тях по-лесно човек може да се споразумее за пакетна доставка.Това би скъсило и времето за доставка.Отделно можеш да играеш за неща, които се доставят само из Германия, а тези търгове често приключват на невероятно смешни цени. :good:Питах едно приятелче от "Еконт", което ми каза, че имали нещо подобно за някои държави, но за Германия още не са направили.Остава да чакаме.  :dirol:

Точно преди няколко дни бях в офис на Еконт, където видях в една рекламна брошура, че били отворили офиси в Букурещ и още няколко градове в Румъния... Цените им започваха от около 24 лева, така че забрави да получиш нещо от Мюнхен или Хамбург за 6 лева... :(
Това е тъжната реалност  :yes:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #56 -: 30 Декември 2009, 20:15:09 »
Тя тъжната реалност може и сега да е такава, но когато предлагаш шипинг за 40 кинта, примерно, ще висиш из офиса месец, два, половин година, ако си упорит и ще си принуден или да биеш кепенците или да смъкнеш цените. :spiteful:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #57 -: 31 Декември 2009, 18:36:25 »
Interlogistika имат партньор в германия и доставят от врата до врата. Пет дена преди коледа ми пратиха някой неща от там за сумата от 17 евро. Нещата пристигнаха точно за коледа до входната ми врата. Точно 5 работни дни, бях потресен. Кашона беше с размери 45см на 45см и тежеше около 1,5 килограма. В повечето случаи плашам обикновенно между 12 и 17 евро за транспорт и чакам около 2-3 седмици. Не знам дали куриерът с който работят интерлогистика има офиси във всеки по-голям град на Германия, но пратката беше от Schneeberg, Deutschland, не знам град ли е село ли, за пръв път го чувам. Но човека просто си е съвестен и коректен, ника му е indigo6495, а и стоката беше перфектно опакована с подсилен кашон. Просто бях потресен и много изненадан. Така, че има куриери които работят с немски такива, но въпроса е как да накараш немските селяни, които продават на смешни цени да работят по този начин.
По въпроса за двойното таксуване и аз предварително се опитвам да осъществя контакт с продавача и да разбера нещо за аукциона, но този беше много хитър, като ми каза, че няма проблем, макар да не съм го питал конкретно дали обединява пратките. Мислех, че това е нещо много нормално, особенно за търговец продаващ по цял свят. Но явно пича преценява колко и как да таксува след аукциона, демек ако нещата му са се продали евтино (както беше в моя случай) или скъпо, тогава може би пуска гювеч. Вчера в един офис на Еконт видях че работят и Англия, т.е. имат партньор там.

bonbonsladuk

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #58 -: 19 Февруари 2010, 01:38:53 »
Понеже е на първа страница в тази тема, аз пък да спомена, че съм  недоволен от единствената си покуъпка от
http://myworld.ebay.co.uk/rails-sheffield/

Този пък направо е измамник:

http://myworld.ebay.co.uk/alanstoysandtrains09/

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #59 -: 20 Февруари 2010, 10:36:27 »
Малко встрани от темата:

Ето ТОВА се получава, когато човек не внимава и не следи отблизо събитията във Франция...
От година насам го дебна тоя лок и обикновено швабите понеже напират да го имат, се продава доволно скъпо.
Същото стана с Т9.3, в UK се продаде един преди време за смешни пари, ама кой да гледа.