Автор Тема: Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау  (Прочетена 36541 пъти)

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Баце, да се беше обадил, щяхме да ти го докараме до БГ.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Ами аз го видях 15 минутки преди да свърши търгът, ама както си мислех да сложа шейсетак и нещо - можеше да го спечеля като нищо...  :yes:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Айде не се коси толкова. Ако го искаш силно ще го намериш дори и на по-добра цена от друг търговец. В момента много хора са в отпуска и затова цените са малко по-човешки. Тъй че, следващият път.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат на: nilfe link=topic=616.msg43754#msg43754 date=1278344798
В момента много хора са в отпуска и затова цените са малко по-човешки. Тъй че, следващият път.

Да знаеш, че си прав.И аз забелязах, че цените наистина са като за българчета.  :spiteful:
« Последна редакция: 05 Юли 2010, 20:43:04 от XRISTO »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
И така, както си зяпах, взех че "забърсах" една 01 - ца на "Флайшман".Види ми се читава, като пристигне ще ви пиша за продавача - не съм търгувал още от него нищо досега.А, и най - вероятно ще пусна пиковската за продажба.  ;)
Снимки - като пристигне в "похвали се".  :yes:

vlado1

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (6)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 248
  • Рейтинг: 23
  • TT - III,IV еп. DR - АЕЦ/БСлатина/София
Да използвам темата, за да попитам - някой има ли представа това чудо Spielemax само offline магазин ли е? Някой пазарувал ли е от там и ако да - по какъв начин ? Понеже има интересни неща за чеТТата.
Ето за това става въпрос:
http://www.spielemax.de/modell-eisenbahn.html

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Вторият профил в на нашия голям приятел sigi.nann, а именно nanno1511:


http://shop.ebay.de/nanno1511/m.html?_trkparms=65%253A1%257C66%253A2%257C39%253A1&rt=nc&_ipg=100&_sc=1&_sop=1&_trksid=p3911.c0.m14.l1514


На вниманието и на MetroiD !!! Днес продава и редкия мащаб Spur 0, има и американски !!!
« Последна редакция: 16 Август 2010, 20:17:02 от CaLLlo »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
...на който отново не допуска купувачи от родната ни държавица...  :angry:

MetroiD

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Сашо, много мерси за инфото, сега отивам да огледам!

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Цитат на: XRISTO link=topic=616.msg45139#msg45139 date=1281978051
...на който отново не допуска купувачи от родната ни държавица...  :angry:

Пробвай да смениш default location-a в ибея с някакъв адрес, в Германия примерно. Като втори адрес си сложи българския. Когато спечелиш аукциона и тръгнеш да плащаш, можеш да смениш текущо дефалт адреса с българския. Аз ползвам 4: 1 в България, 1 в Щатите и 2 в Швеция, като единия в Швеция дори има друго име за получател, вместо моето. Може да укажеш друг адрес на продавача и чрез "request the total from the seller". Тогава пак има възможност за "change shipping address".

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
...и после като спечеля и помоля на продавача да изпрати до Бг ще ме прати на майната му и може да повдигне диспут, че го мамя с адресите.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: XRISTO link=topic=616.msg45146#msg45146 date=1282021177
...и после като спечеля и помоля на продавача да изпрати до Бг ще ме прати на майната му и може да повдигне диспут, че го мамя с адресите.
То така става.

Цитат на: BDZ link=topic=616.msg45144#msg45144 date=1281998165
Пробвай да смениш default location-a в ибея с някакъв адрес, в Германия примерно. Като втори адрес си сложи българския. Когато спечелиш аукциона и тръгнеш да плащаш, можеш да смениш текущо дефалт адреса с българския. Аз ползвам 4: 1 в България, 1 в Щатите и 2 в Швеция, като единия в Швеция дори има друго име за получател, вместо моето. Може да укажеш друг адрес на продавача и чрез "request the total from the seller". Тогава пак има възможност за "change shipping address".
С тази разлика, че в голяма част от случаите ако не си регистриран на територията на съответната държава, пак гризваш дръвцето и не можеш да наддадеш.

Осве това, като каза Христо, ако нямаш наистина адрес, на който продавачът да изпрати стоката, може да те докладва за измама и да ти се стъжни в еВау. Да не говорим, че еВау могат да те изловят по IP къде се намираш.

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
За 5 г. 3 пъти си сменях дефалт локейшъна (държава) - не съм имал проблеми досега с ибея. Не мисля, че има значение какво ти е IP-то - печелил със търгове в почти всички европейски ибей сайтове без някой да се оплакал, че го мамя. Пък и диспут да повдига продавача - какви шансове има реално наистина? На мен са ми повдигали диспут за неплащане - имах проблем с пейпал акаунта в България. Тогава ибей ми прати съобщение, че ако зачестя с наддаването без да плащам, може за вбъдеще да ми ограничат акаунта и това беше. Ако продавачът се вбеси, пиши му че покупката е подарък, който правиш за някого - не е забранено.

Сега, друг е въпроса, ако някой не е упоменал цена за доставка извън граница - в такива търгове първо питам и тогава наддавам. Излишни рискове не поемам.

Ако не си сигурен, дали системата ще ти позволи да наддаваш, слагаш един бид в началото само за проба - да не чакаш в последния момента по нощите да наддаваш и да се ядосаш накрая.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Малее - седя и гледам и мигам като плъх у брашно.. Това ибея си е цяло изкуство. Браво на тези които го умеят.  :good:

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: BDZ link=topic=616.msg45152#msg45152 date=1282030876
За 5 г. 3 пъти си сменях дефалт локейшъна (държава) - не съм имал проблеми досега с ибея.
Защото не си уцелил продавач, който да е задал адресът на регистриране да е изрично в неговата държава. Повярвай ми, превъртял съм десеки хиляди левове, имам над 400 сделки в еВау, и съм случвал продавачът да е задал такова изискване.

Цитат на: BDZ link=topic=616.msg45152#msg45152 date=1282030876
Не мисля, че има значение какво ти е IP-то
В дълбока заблуда си, ама тотална. Мога да ти дам личен пример с мен, когато еВау ми изпратиха мейл, където директно си ми казаха, че от моето IP са регистрирани логване в различни акаунти, блокираха ми всичките акаунти за продажба, накараха ме да им изпратя мейл, с който да им кажа точно с кои акаунти искам да продавам, и чак след това ми разблокираха акаунтите.

Цитат на: BDZ link=topic=616.msg45152#msg45152 date=1282030876
Пък и диспут да повдига продавача - какви шансове има реално наистина?
ЕТО ЗАТОВА НАПРИМЕР ЗИГИ ВЕЧЕ Е БЛОКИРАЛ БЪЛГАРИЯ ДА МОЖЕ ДА НАДДАВАМЕ ЗА НЕГОВИТЕ СТОКИ! Това, което ти каза току що, е много грозно, груба подигравка с продавача в еВау. Аз на това му викам липса на коректност. За всяка пусната обява се плаща такса за публикуване на обявата. Продължителността на обявата е от 3 до 10 дни. И как си преставяш аз да чакам с нетърпение 10 дни, защото парите са ми преброени в джоба, да разчитам на тази продажба, и в следващия момент ти да спечелиш стоката, а после понеже не живееш в моята държава, ще трябва да анулирам сделката и да пусна обявата отново?! Грубо, брутално.

Цитат на: BDZ link=topic=616.msg45152#msg45152 date=1282030876
На мен са ми повдигали диспут за неплащане - имах проблем с пейпал акаунта в България. Тогава ибей ми прати съобщение, че ако зачестя с наддаването без да плащам, може за вбъдеще да ми ограничат акаунта и това беше.
Винаги може да се намери друг начин за плащане - банков превод, Western Union, да изпратиш парите с препоръчано писмо и т.н. Въпрос на желание. Но щом еВау са ти изпратили предупредително съобщение, явно наистина си бил зачестил с неплащанията, а това не се толерира от тях.
« Последна редакция: 17 Август 2010, 11:17:27 от misho_tabakoff »