Автор Тема: Проект на OpenDCC  (Прочетена 4805 пъти)

Onegin

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Проект на OpenDCC
« -: 20 Юни 2008, 17:35:52 »
Офертата на разположение на проекта от OpenDCC от Wolfgang Kufer. Сайт www.opendcc.de.    Немски език и английски език. Руски език в нашия дискусионен форум http://scaletrainsclub.com/board/viewtopic.php?f=30&t=284
Так же есть возможность изготовить платы и заказать микросхему бустера для этого проекта.
На основе программных решений автора сделал свой минибустер на микроконтроллере AtMega8, но по техническим причинам проект так и не доведен до конца.
« Последна редакция: 20 Юни 2008, 17:41:57 от Onegin »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Проект на OpenDCC
« Отговор #1 -: 23 Юни 2008, 12:33:38 »
Тук също би ви било интересно !!!
http://www.minidcc.com/
Има доста голямо развитие както при централата , така и компютърната програма за нейното управление .Същото се отнася и за локомотивните декодери , такива за стрелки и светофори , въобще проекта се развива , като съм го виждал (на техни сайтове) ,че много го ползват също чешки и полски клубове.
И как няма да го ползват , направени са на основата микропоцесори PIC , а най-важното -  хората поместват и НЕХ-кодовете за всички схеми!Програмата за управление също може да се изтегли свободно.Тоест всичко може да бъде изработено и запуснато в домашни условия.
Имаше и един ваш сайт , към някакъв институт.От него си дръпнах подобна програма за управление на осем локомотива , даваха схемите на станцията , бустера и също кодовете за програмиране на чиповете.При това програмата ,бе допълнение на една разработка от австрийско електронно списание , за което имаше и линк , като най-ми хареса това ,че работеше на руски език.Тоест бе съвсем понятна!
За съжаление , не мога да си намеря линка , а ми трябва - помня че имаше нещо с фразата "крес.нет" , но нищо не мога да направя...
Вие нещо да знаете  за този сайт?
Намерих само това
http://www.praktiker.at/
от тук вашите сънародници бяха направили руският вариант...
« Последна редакция: 23 Юни 2008, 12:47:44 от pach »

Onegin

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Проект на OpenDCC
« Отговор #2 -: 23 Юни 2008, 13:20:22 »
Благодаря!
Аз съм запознат тези сайтове. Просто много готови решения Имам вижда и с микропроцесор AVR. PIC микропроцесори, които са редки и скъпи, така че не са получили разпространение. Аз, като програмист, използвани за писане език С. Да ядат кактуси, тъй като те казват руски.
Основните трудности за мен, скъпа, а не наличието на много компоненти. Те трябва да закупят чрез Интернет, като се обръща разходите за пътуване.
Но благодарение на оригиналната програма от проекта OpenDCC научих да създадете DCC команди и опаковки. Сега произвежда своята инжекция.
По пътя за аналогов контрол на производство за управление на ШИМ (Чип Ширина модулация, PWM). Схемата може да бъде намерена тук.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Проект на OpenDCC
« Отговор #3 -: 24 Юни 2008, 09:21:06 »
Мда, след няколко часово ровене , открих руският сайт на компания Юнисерв , но там явно са в процес на преустройство на сайта и ресурсите на тема цифрово управление просто ги няма.Но си намерих всичката информация свалена от там по въпроса , както и програмните файлове , кодове , платки и снимки ,дори има и един локомотивен  декодер за N ,който е на PIC .
Въобще всичко необходимо по въпроса,така че ако искаш мога да ти я изпратя по пощата .Това е руски вариант на изпълнение на доста просто решение , като работи и под ДОС.Принципно проекта повтаря този на списание практикер , от тук
http://www.praktiker.at/prjdit/
но е изпълнен за някой специфични руски условия с промяна и на външният вид на управляващата програма , която както казах е за осем локомотива , но пък за един малък макет е напълно приемлива като цена и удобство.
Жалко само ,че е загубено в онзи сайт.
------------------------------
Интересно е това за PIC-процесорите , явно при вас са скъпи и дефицитни .У нас в България се търкалят навсякъде , но нашите специалисти , след като ги изучиха и ползваха , вече преминават на по-мощни , и по лесни за програмиране , както и с повече ресурси нови (стари) процесори от типа АVR.

Onegin

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Проект на OpenDCC
« Отговор #4 -: 24 Юни 2008, 19:12:47 »
Добро време на деня!
Uniserv.ru известен също с мен. Имам си запазват електрическа верига. Те актуализират сайта и се отстраняват старата част на улова. Практикер предлага на своите такси само за абонати. Проектът uniserv точно отделенията Практикер. За това производствения комплекс самостоятелно такса. Обикновено се използва компютър за лесно пътуване на влака оформление не работи за мен. Ние искаме едно компактно устройство. Сега тя е аналогов контрол. И за в бъдеще иска да цифрова, както multimouse.

Onegin

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проект на OpenDCC
« Отговор #5 -: 17 Март 2009, 20:13:23 »
ORA-1 based on OpenDecoder code.