Автор Тема: Хартия за отпечатване на "декали"?  (Прочетена 19635 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Тая дума декали, незнам няма ли си аналог, на български. Иде реч за ваденките, които се лепят по моделите, например в стендовия моделизъм. Въпроса е има ли откъде да се купи в София хартия за отпечатване на такива ваденки за принтер. Някой ако е ползвал ще се радвам да сподели впечатления.

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #1 -: 13 Юли 2008, 14:15:54 »
Аз също се интересувам от тази тема! Порових се в "нета" и открих някой неща ;) http://www.micromark.com/html_pages/instructions/decal_instruction.html  Това е инструкция за изработване на "декали"
Автоматичния преводач не е съвършен, затова словореда е малко объркан ???
---------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------Преди вземане на собствения си decals, е препоръчително да се запознае с три популярни видове компютърни принтери:

Маркови принтери използват течни мастила да се създаде образ на хартия. Кадри decals с този вид на принтера изисква използването на decal книга, че има специална сплав, която предпазва от течно мастило beading-нагоре, плюс топ мундир фиксатор спрей, че продължава да мастило от smearing или за измиване на разстояние. Маркови принтери обикновено се използва хартия акции за снабдяване на бял цвят компонент на произведения на изкуството, така бяло мастило по принцип не е на разположение. Въпреки това, бял мастилено-струен decal хартия е на разположение в допълнение към ясно decal хартия, така че изображенията се нуждаят от бял фон може да се отпечата.
Лазерните принтери използване на прах-сухо мастило за създаване на изображения, както и използват ролки за разгорещени предпазител на мастило за хартия. Повечето копирни машини също да използват този принцип да отпечатате изображения. Както и при inkjets, бяло мастило не е на разположение, така бели лазерни decal хартия също е на разположение.

Микро-Сухо принтери използват сухо мастило картон ленти за създаване на изображения на хартия. В допълнение към стандартните цветове, тези принтери да отпечатате бели и metallics, и се препоръчва за употреба при бяло, жълто, и другите да прегледате азбучния произведения на изкуството трябва да бъдат прилагани към тъмни повърхности. Слой от бяла мастило може да бъде предварително отпечатан в рамките на крайния образ за създаване на непрозрачност, необходими, за да се блокират тъмни среди.

Микро-Марк има две сортове decal книжа (Маркови и лазерни), които са направени специално за горните видове принтери: Използвайте Маркови decal хартия (идентифицирани от мастилено-струйните етикетиране на задната повърхност на лист) за принтери Маркови; използват лазерни decal хартия (не мастилено-струйните Етикетиране) за лазерни принтери, Микро-Сухо принтери и копирни машини. Забележка: Маркови decal хартия също ще работят в лазерни принтери, Микро-Сухо принтери и копирни машини, обаче, лазерни книга няма да работи през Маркови принтери. За съжаление, ние имаме никаква информация за съвместимост с Bubble-струйни принтери.

Следвайте три стъпки, за да създават и прилагат свои собствени decals:

1. Създаване на произведения на изкуството

Работят с компютър, сухи прехвърляния, предварително отпечатани дизайни и / или писалка и мастило, за да създадете вашите произведения на изкуството. Може да се използва много цветове, но имайте предвид, че тъмните цветове модел може да се покаже чрез прегледате азбучния произведения на изкуството. Отново, повечето копирни машини и принтери не бял печат. Въпреки това, decal бяла хартия, могат да бъдат използвани за производство на бели области на вашия decal. Цветни снимки могат да бъдат използвани като произведения на изкуството, но те трябва да се отпечатват на бяла хартия decal, така че белите компонент на снимката е налице. Някои от креативност и експериментиране може да бъде задължен да създава произведения на изкуството, които ще се произведат желания decals.

2. Печатни произведения на изкуството към decal хартия

Възможно вашите произведения на изкуството на компютър и принтер, можете да отпечатате, че произведения на изкуството директно към гланц страна на decal хартия. Ако сте използвали един мастилено-струен принтер, вие трябва незабавно да се прилагат няколко тънки, но задълбочена палта на микро-Марк # 82858 последната стъпка фиксатор Спрей за печат са отпечатани изображението на decal хартия, в противен случай, той ще smear и / или за миене на разстояние. Не се изисква началото спрей за лазерна или микроорганизми Сухо печатни decals, но той не помогне за намаляване на chipping на изображението ръбове, когато decal е подрязана в близост до мастило.

Ако вашите произведения на изкуството не е бил създаден на компютър, да ви произведения на изкуството с копие център и молим за копие на гланц страна на decal хартия. Може да се вземе черен произведения на изкуството и да задава въпроси на вашето копие център, за да го разпечатате в един цвят (с изключение на бял); Например: направят всички червено-черни decal от произведения на изкуството. Някои копирни машини дори може да променя цветовете на разглеждане на правоъгълни области на вашите произведения на изкуството, или увеличите / намалите произведения на изкуството. Ние имаме установено, че най-добри резултати се получават чрез поставяне на два етапа затъмнявам копирна машина от това, което е нормално за печат върху обикновена хартия. Бялата изписване в момента е достъпна само за микро-Сухо принтери (или по традиционния коприна екрана метод за професионално масово произвежданите decals).

Ако имате компютърно изкуство, но не разполагате с принтер, външни услуги, които ще са достъпни за вас графика за тяхното принтер
3. Приложи decal

Decals са най-добрите прилагани към гланц площ. Приложи гланц боя или спрей ясно скрива покритие на своя модел, преди прилагането на decals. Внимателно нарязани на decal от баланса и, използвайки tweezers, поцинковане на decal (не го soak) в чаша обикновена вода. Полагане на decal на вашия работен плот за 60 секунди, след което се плъзне на decal от хартия в подкрепа на позицията на вашия модел. Внимателно blot над водата. Оставете да изсъхне. Приложи палто на ясни финала над модел за печат на decals.

За най-добри резултати, използвайте нашата # 82400 Decal Довършителни Поставете да се прилага и печат decals. Тя помага decals съответстват на нередовни повърхности и кожи decal фолио, което ви се появяват произведения на изкуството да бъдат изписани на модела, отколкото да се прилагат от decal.
Съобщение: Микро-Марк гаранции decal този документ да бъде свободен от производствени дефекти, за период от 90 дни от датата на покупката. Въпреки, че тази decal хартия е успешно тествана от много принтери и копирни машини, оборудване за съвместимост не е гарантирана от Микро-марка. Той си остава отговорност на купувача да определи съвместимост с принтери и копирна машини и чрез използването на този документ, купувачът се съгласява, че микро-Марк няма да носи отговорност за последващи щети на купувача или копие център оборудване.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ако някой има такъв принтер, хартия Микро-Марк и желание може да пробва! Мисля, че всички ще имаме интерес ::) ::) ::)
« Последна редакция: 13 Юли 2008, 14:57:59 от vasko58 »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #2 -: 14 Юли 2008, 13:29:38 »
Да информацията беше полезна. Остава някой да каже продава ли се на местна почва или пак ще трябва да се поръчва.

refil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #3 -: 14 Юли 2008, 13:50:46 »
Виж в офис уан или офис експрес.Но ако можеш си прави шаблони и пръскай

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #4 -: 14 Юли 2008, 14:07:27 »
Васко, ако нямаш нищо против, ще обработя и сложа горната статия в главния сайт.

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #5 -: 14 Юли 2008, 20:20:43 »
OK Владо  :)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #6 -: 18 Юли 2010, 20:19:09 »
Вдигам "мъртвеца", защото си търся хартия за декали и попаднах на това:
http://www.decalpaper.com/category-s/2.htm
Добих представа, че приемат пейпал, та искам да си "спретнем" комбина няколко човека, за да си поръчаме хартия.Не е е скъпо и сам да си взема, но пък за какво ми са 20 листа?!Планират ли се правилно - на 1 лист А4 може да се отпечатат номера и администрации на сума ти вагони и локомотиви, поне според мен.  :hi:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #7 -: 19 Юли 2010, 11:28:40 »
На Горнобански път искат 56 лева за един пакет от 20 листа. Там, където си гледал колко струва? На мен ми трябват два-три листа.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #8 -: 19 Юли 2010, 22:04:46 »
Ами за лазерен принтер, бяла, а не прозрачна 25 листа - за 22 долара, доставката не ми е ясна - нека някой английскоговорящ да помогне.Сайтът е американски, доколкото разбирам, а линкът е в горният ми пост.Аз търся бели и ще ги правя негатив, защото не знам принтер, който да печата с бяло мастило.Ако има, кой - знае какви кинти ще ми смъкнат. :blink:Трябват ми за парни локомотиви, а те са предимно черни и няма да се вижда затъмненото от мен.  :spiteful:Ще ги мъча декалите на служебният лазерен, а и за мастилено - струйният пише, че трябва да се пръска с безцветен лак, за да се запечата мастилото.Иначе се трие още при лепенето, а ако го увардиш тогава - то при всеки допир се трие.Ако имаш интерес - да видим някой с добър английски да преведе точно за доставката.Виждам, че има България, но не ми е ясно как става далаверата отсега.Ще се справим с поръчката -  не се и съмнявам, но да не се "праснем" със скъпа доставка.  :unsure:
Някъде ми се стори, че ми се мярна Пейпал - утре ще поразгледам по - подробно.  :hi:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #9 -: 20 Юли 2010, 01:30:19 »
Аз дълги години пазарувах от САЩ и там винаги са ми давали най-добрите цени и сравнително добра тарифа за доставка, но тук на митницата ВЕЧЕ всичко над 15 евро се налага с 20% ддс (ако идва от фирма) и митническа такса от 6 лева - чист рекет. Само за сведение, ако пратката е от частно лице, ддс се налага на пратка над 45 евро, но рекетът си е все 6 лева. Аз лично спрях да пазарувам от страни извън ЕС.

Но каквото трябва да се преведе, ще го направя с удоволствие за общата кауза. Да, приемат Credit card и Paypal.
« Последна редакция: 20 Юли 2010, 01:46:32 от eurostar »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #10 -: 20 Юли 2010, 09:20:49 »
Ами супер, аз най - вече и за това, че не ми трябват толкова много.Смятам, че 3, максимум 4 листа са ми напълно достатъчни.То и 1 би ми стигнал, но като се познавам какъв съм калитко, кой - знае колко листа ще сбъркам, докато получа необходимото.Верно, мисля да пробвам на обикновена хартия, но пък на декалната може да излиза малко по - различно, знам ли?.  :spiteful:
Та апелирам ако има други хора нуждаещи се от хартия за декали (ваденки) - нека пишат, че да се съберем повечко хора.Така и индивидуално на всеки би му било по - евтино, а и едва ли на някого му трябват повече от 3-4, максимум 5 листа.  :hi:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #11 -: 20 Юли 2010, 13:35:15 »
Ами ако вземем пакета от 10 листа, той струва 11.10 долара, което е по-малко от 15 евро.
5 за теб и 5 за мен. Ти ли ще ги поръчаш или аз?

Разни пътни и пощенски такси ще са по-скъпи от самите листове -това е почти сигурно.

Размерът е 8.5"/11", което е леко по-късо и леко по-широко от А4, така наречения Letter формат.
« Последна редакция: 20 Юли 2010, 14:41:33 от eurostar »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #12 -: 20 Юли 2010, 14:43:00 »
Ами както кажеш - няма проблем, всякак може да се разберем.Ако си от София ще е по - удобно ти да ги поръчаш, че и без това съм си викнал аерограф - ще ги комбинираме в една пратка.Ако аз ги поръчам, ще трябва да ти ги пращам с куриер, което ще те набутва излишно.И остава да уточним какви искаш. Защото, доколкото разбирам има  прозрачни и бели, за лазерен или за мастилено - струен принтер.  :hi:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #13 -: 20 Юли 2010, 14:48:16 »
Христо, по-добре бели, защото, ако искаме нещо в бяло, няма как да стане на прозрачна хартия. За мастилено струен, за да си ги правя вкъщи. Иначе трябва да се ходи и да се търси качествен лазерен принтер някъде. Добре, поръчвам пакета с десетте листа. Не виждам някой друг да иска, така че само за нас двамата.
« Последна редакция: 20 Юли 2010, 14:51:34 от eurostar »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Хартия за отпечатване на "декали"?
« Отговор #14 -: 20 Юли 2010, 14:54:26 »
Ами то не става ли с какъвто и да е лазерен?!За черно - бели говорим (то пък и за какво са ми цветни декали?!).Защото аз пък нямам мастилено - струен като хората - и двата са ми със запушени глави и съм ги захвърлил в мазата.Това са големи боклуци - не ги ли ползваш постоянно се скапват  напълно.Ама ако ти е проблем - поръчвай от тези, пък ще пробвам да ги кача на лазерен, дано не се скапят.Иначе и лакове трябва да търся...работата става дебела.  :hi: