Автор Тема: бои  (Прочетена 11557 пъти)

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:бои
« Отговор #15 -: 29 Януари 2009, 23:59:26 »
 :yes:Само кажи кога и по колко :buba:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:бои
« Отговор #16 -: 30 Януари 2009, 00:02:23 »
Цитат на: Сaprycorn link=topic=719.msg18384#msg18384 date=1233266265
но веднъж изпръсках човечета, и се получи добре, все едно са изпотени.

Ми ш'са изпотят, като ги  :beach:туриш в неопрен

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:бои
« Отговор #17 -: 30 Януари 2009, 00:05:28 »
Цитат на: Жоро link=topic=719.msg18385#msg18385 date=1233266366
:yes:Само кажи кога и по колко :buba:

Ето, това се казва ХОБИСТ- ДИСЦИПЛИНА И ОТГОВОРНОСТ, НЕ БЯГА ОТ ДИСПУТА, А Е ГОТОВ ДА СЕ СРЕЩНЕМ ОЧИ В ОЧИ!!!
ЩЕ ГО НАПРАВИМ

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:бои
« Отговор #18 -: 30 Януари 2009, 00:13:06 »
 :blush2:
Ти само кажи кога, че да мина на лека храна по-отрано.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:бои
« Отговор #19 -: 30 Януари 2009, 08:23:57 »
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:бои
« Отговор #20 -: 30 Януари 2009, 08:58:06 »
Ами на мене ми купиха 35 на "Ревел" от Жоро.(Ако видите хора, които явно не са хобисти, купуващи оттам, да знаете, че си пращам "агенти" да ми пазаруват, защото ми е далече Софията).Ясене, щом става с АМВ би трябвало да става с МРТ, който според мене е по-качествения разредител.(то вече е трудно и да разбереш кое е по-качествено  :()Довечера смятам да забъркам нюанс на синьото, защото имам само едно жепейско синьо и на това отгоре не е мат(когато пратих последният си агент в магазина, там нямало син мат с подобен нюанс)Оттук възниква въпроса: -Аджеба, ако смеся мат с бляскава боя какво ли "жувотно" ще се пръкне?!  :spiteful: А иначе аз кожата не им боядисвам, макар тези на "Прайзър" да са "мъртвешки" бели.Ще ги натъпча по вагоните и въпреки, че ще са със осветление - не вярвам толкова да се забелязва.  :thank_you:Другите ми люде са на бате роцо и има само 10-тина седнали от тях - ще ги наслагам по пейки на гарата и пред депа и къщи.Та "Роцовите" са с по мръснобяла кожа - вече наподобяваща човешка.  ;D
Между другото - скоро ще ги нащракам с апарата готови.То моето боядисване се проточи вече половин година, но не е лесна работа да боядисваш такива мъничета вечер след работа, уморен, на изкуствена светлина.(слагам си от светодиодните челници и жената ме бъзика, че съм като извънземно  :lol:)А четките са ми с по 5 нули - най-ситните, които намирам.Пък и аз много се престаравам - щом им боядисвам вратовръзките и отворената част на палтата с различни бои...  :fie:
Скоро ще боядисвам "Ревел" - ската 03 - ка, дето Адри ми я даде.Според вас ако накльопам рамата с четка нали няма да е крайно грозно?...в крайна сметка локомотива е бутафорен и ще стои в глух коловоз.(даже имам идея да му отворя отпреде капака и да го лепна като на панти отворен - все едно му почистват димогарните тръби).  :search:
« Последна редакция: 31 Януари 2009, 10:33:28 от XRISTO »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:бои
« Отговор #21 -: 03 Февруари 2009, 11:38:45 »
Цитат на: XRISTO link=topic=719.msg18399#msg18399 date=1233298686
Ами на мене ми купиха 35 на "Ревел" от Жоро.(Ако видите хора, които явно не са хобисти, купуващи оттам, да знаете, че си пращам "агенти" да ми пазаруват, защото ми е далече Софията).Ясене, щом става с АМВ би трябвало да става с МРТ, който според мене е по-качествения разредител.(то вече е трудно и да разбереш кое е по-качествено  :()Довечера смятам да забъркам нюанс на синьото, защото имам само едно жепейско синьо и на това отгоре не е мат(когато пратих последният си агент в магазина, там нямало син мат с подобен нюанс)Оттук възниква въпроса: -Аджеба, ако смеся мат с бляскава боя какво ли "жувотно" ще се пръкне?!  :spiteful: А иначе аз кожата не им боядисвам, макар тези на "Прайзър" да са "мъртвешки" бели.Ще ги натъпча по вагоните и въпреки, че ще са със осветление - не вярвам толкова да се забелязва.  :thank_you:Другите ми люде са на бате роцо и има само 10-тина седнали от тях - ще ги наслагам по пейки на гарата и пред депа и къщи.Та "Роцовите" са с по мръснобяла кожа - вече наподобяваща човешка.  ;D
Между другото - скоро ще ги нащракам с апарата готови.То моето боядисване се проточи вече половин година, но не е лесна работа да боядисваш такива мъничета вечер след работа, уморен, на изкуствена светлина.(слагам си от светодиодните челници и жената ме бъзика, че съм като извънземно  :lol:)А четките са ми с по 5 нули - най-ситните, които намирам.Пък и аз много се престаравам - щом им боядисвам вратовръзките и отворената част на палтата с различни бои...  :fie:
Скоро ще боядисвам "Ревел" - ската 03 - ка, дето Адри ми я даде.Според вас ако накльопам рамата с четка нали няма да е крайно грозно?...в крайна сметка локомотива е бутафорен и ще стои в глух коловоз.(даже имам идея да му отворя отпреде капака и да го лепна като на панти отворен - все едно му почистват димогарните тръби).  :search:
Слушай и мисли!
Виждал ли си локомотив  в България,освен новите,който да няма по 10 слоя боя и криви ламарини.
Това се постига само с четка.Остави ги тези некермански изпълнения с новите локомотиви,в реалноста,всичко е с петна,посъстарено,поолюпено,паднал кит и т.н. :good:
Всичко боядисвам с четка.Трябва да си го залепиш за очите за да видиш някакъв дефект.На макета от метър - два ,всичко е шест.









pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:бои
« Отговор #22 -: 03 Февруари 2009, 12:12:59 »
...и ако макета ти е в половината от стаята , за метър/два отиваш при съседите да си го гледкаш!!!
 :haha: :lol: :lol: :lol:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:бои
« Отговор #23 -: 03 Февруари 2009, 12:58:49 »
Цитат на: pach link=topic=719.msg18665#msg18665 date=1233655979
...и ако макета ти е в половината от стаята , за метър/два отиваш при съседите да си го гледкаш!!!
 :haha: :lol: :lol: :lol:
4 на 2 метра е.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:бои
« Отговор #24 -: 03 Февруари 2009, 13:03:57 »
Абе в България е така, ама аз не се интересувам от БДЖ и наследницата и БЖК - просто не влизат в макетните ми сметки, а в Германия едва ли е така. :)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:бои
« Отговор #25 -: 03 Февруари 2009, 15:07:44 »
Може и с четка, но най-добре с аерограф и после състаряваш. Пръсканото е равномерно нанесено, няма следи, няма по-светли и по-тъмни места. А за състаряването си има техники и става много добре. Това е моето мнение.
Виж и прецени: http://www.railwaypassion.com/?cid=49

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:бои
« Отговор #26 -: 03 Февруари 2009, 15:45:17 »
Айдееее , още един привърженик на "състаряването" !!! :swoon:
Бре вие край немате бря!!! :fool:
Видите хубав чист (и често единствен) модел и
- "Дайте да го състарим (да се чете "омажем") да видиш колко гот (така де - няма де е нов) ще стане!!!!!" :spiteful: :spiteful: :spiteful:
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
да се чуди човек що се борите с прахта по макета и мръсотията по релсите - ми то това си е естествено състаряване , включително и на зъбните предавки и двигателите.
Какъв "състарен" звук прави задиращо двигателче самоооо....!!!!
 :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:бои
« Отговор #27 -: 03 Февруари 2009, 15:53:26 »
Цитат на: pach link=topic=719.msg18705#msg18705 date=1233668717
Айдееее , още един привърженик на "състаряването" !!! :swoon:
Бре вие край немате бря!!! :fool:
Видите хубав чист (и често единствен) модел и
- "Дайте да го състарим (да се чете "омажем") да видиш колко гот (така де - няма де е нов) ще стане!!!!!" :spiteful: :spiteful: :spiteful:
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
да се чуди човек що се борите с прахта по макета и мръсотията по релсите - ми то това си е естествено състаряване , включително и на зъбните предавки и двигателите.
Какъв "състарен" звук прави задиращо двигателче самоооо....!!!!
 :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:
:lol: :lol: :lol:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:бои
« Отговор #28 -: 03 Февруари 2009, 17:52:53 »
Цитат
Слушай и мисли!
Виждал ли си локомотив  в България,освен новите,който да няма по 10 слоя боя и криви ламарини.
Това се постига само с четка.Остави ги тези некермански изпълнения с новите локомотиви,в реалноста,всичко е с петна,посъстарено,поолюпено,паднал кит и т.н. Одобрявам!
Всичко боядисвам с четка.Трябва да си го залепиш за очите за да видиш някакъв дефект.На макета от метър - два ,всичко е шест.
Тони не си прав! Ако в БДЖ мърлящината е навсякъде, то не бива в никакъв случай да я пресъздаваме и ние! Стремежът към прецизност е един от най-важните моменти в нашето хоби! Абсолютно всеки недоизпипан детайл се вижда на макета!
Защо Васко си играе по цяла година да направи един локомотив точен и прецизен, без никакви криви ламарини, пластове боя и т.н? Вярно е, че той прави едно кранче, или една дръжка за времето, за което ти отливаш цяло депо с 04 или 06! Но в крайна сметка важен е крайният резултат!

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:бои
« Отговор #29 -: 03 Февруари 2009, 19:54:09 »
Цитат на: Сaprycorn link=topic=719.msg18717#msg18717 date=1233676373
Цитат
Слушай и мисли!
Виждал ли си локомотив  в България,освен новите,който да няма по 10 слоя боя и криви ламарини.
Това се постига само с четка.Остави ги тези некермански изпълнения с новите локомотиви,в реалноста,всичко е с петна,посъстарено,поолюпено,паднал кит и т.н. Одобрявам!
Всичко боядисвам с четка.Трябва да си го залепиш за очите за да видиш някакъв дефект.На макета от метър - два ,всичко е шест.
Тони не си прав! Ако в БДЖ мърлящината е навсякъде, то не бива в никакъв случай да я пресъздаваме и ние! Стремежът към прецизност е един от най-важните моменти в нашето хоби! Абсолютно всеки недоизпипан детайл се вижда на макета!
Защо Васко си играе по цяла година да направи един локомотив точен и прецизен, без никакви криви ламарини, пластове боя и т.н? Вярно е, че той прави едно кранче, или една дръжка за времето, за което ти отливаш цяло депо с 04 или 06! Но в крайна сметка важен е крайният резултат!

Зависи от това,кой на какво набляга,какви критерий и вкусове има.Аз пресъздавам Българската действителност.Важното е човек да е удволетворен от трудът си.
Ти и Васко сте правили толкова машини и за това пуснах тема в която се надявах да ги видя.
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1000.0.html