Автор Тема: бои  (Прочетена 11563 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:бои
« Отговор #30 -: 04 Февруари 2009, 08:21:40 »
Цитат на: Сaprycorn link=topic=719.msg18717#msg18717 date=1233676373

Тони не си прав! Ако в БДЖ мърлящината е навсякъде, то не бива в никакъв случай да я пресъздаваме и ние! Стремежът към прецизност е един от най-важните моменти в нашето хоби! Абсолютно всеки недоизпипан детайл се вижда на макета!
Защо Васко си играе по цяла година да направи един локомотив точен и прецизен, без никакви криви ламарини, пластове боя и т.н? Вярно е, че той прави едно кранче, или една дръжка за времето, за което ти отливаш цяло депо с 04 или 06! Но в крайна сметка важен е крайният резултат!


Абсолютно правилно и вярно!!!
 :good:

Цитат на: toniemi link=topic=719.msg18719#msg18719 date=1233683649
Зависи от това,кой на какво набляга,какви критерий и вкусове има.Аз пресъздавам Българската действителност.Важното е човек да е удволетворен от трудът си.
Ти и Васко сте правили толкова машини и за това пуснах тема в която се надявах да ги видя.
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1000.0.html

Това пък е самостоятелният избор и решение на всеки .
 ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:бои
« Отговор #31 -: 07 Февруари 2010, 22:21:53 »
Едно въпросче на тема бои (към знаещите и опиталите вече  ::)) :
Искам да разтворя боя на "Revell", а не зная с какъв разредител ще е най-удачно.Не е втвърдена напълно, но доста се е посгъстила и ако я оставя така - след 2-3 месеца, особено като се постопли  и ще се скапе. :no: Естествено, най-удачно би било да си купя нова, но не съм от София и би ми излязла двойно, даже тройно (с куриера), което не ме устройва.  :hi:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:бои
« Отговор #32 -: 07 Февруари 2010, 22:30:36 »
АМВ, МРТ и други безалкохолни нап.., опаа, и други разредители за блажна боя :declare:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:бои
« Отговор #33 -: 07 Февруари 2010, 23:22:33 »
Благодаря, не очаквах, че така лесно ще ми се реши проблемът.Вече си представях някакви терпентини - суми, та суми...  :hi:
МРТ поимвам, а АМВ - в несвяст.  :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:бои
« Отговор #34 -: 08 Февруари 2010, 09:22:27 »
ВСе пак пробвай на отделни капки а не в цялото количество.
Производителя препоръчва както за старото , така и за новото си производство, ЕДИНСТВЕНО И САМО фирменият разредител.В противен случай , ефекта от разни "бабини" рецепти в 80 % от случайте е ...поразителен!
ПресичанЕ и последващо изхвърляне на боята.
А според боята , се случва , газ да не действа, но терпентин  - да .МРТ я пресича, а АМВ я прави на лепило. Комбинациите са толкоз много , щото рядко се получава желаният ефект.ПРобвайте с малко количества, за да не се ядосвате.
Това е задължително не само за Ревел , а за всички бои!
Чете си все пак на опаковките какво пише , за да не влизате в излишни терзания и разходи.
 ;D ;D ;D

Съгласно новите разпоредби на Европа, вече и у нас навлизат моделните (и не само) бои, които са на водна основа, тях само можеш да ги пресечеш с всичките по-горе изброени органични разстворители за "блажна" боя.
 :haha: :haha: :haha:
« Последна редакция: 08 Февруари 2010, 09:29:11 от pach »

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:бои
« Отговор #35 -: 08 Февруари 2010, 10:27:15 »
ох за ревел единствено и само АМБ и то на Оргахим
НО колеги да ви кажа че бъркате като ползвате емаил лакове истината е в акрила
не напразно стендовиците ползват акрил и емаил лак обаче не на ревел а на Агама и Модел Мастер
тези на модел мастер стават само със фирмен разредител да се разреждат докато акрила се разрежда с стария добре известен разредител H2O нанася се с четка аерогаф и каквото ти падне важното е да се научиш да не оставяш следи със четката те. не повтаряш по няколко пъти ползването на четки с много нули е нежелателно за големи повърхности те са за малки детайли избягвай четки с синтетичен косъм
само с естествен малко по скъпи са но ако искаш качество това е начина те за да боядисаш локомотив ти
трябват няколко вид четки от няколко нулички до 2-6 плоска след това може да полираш след това матов прозрачен или сатен лак пак да се полира
мога да продължа така до безкрай 
що се отнася до тонката той много добре се е справил с последното си творение направо отлично даже си се е справил всичко си идва от опита  колеги

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:бои
« Отговор #36 -: 08 Февруари 2010, 11:02:07 »
И не сипвай много разредител!!! Всяка боя се прецаква, ако сипеш 30-40-50% разредител /в количеството съотношение/. .Ако не веднага, то след известно време... :yes:

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:бои
« Отговор #37 -: 22 Февруари 2010, 17:23:01 »
Още един глас за акрилните бои на Агама. Ползвам ги за стендови модели и им изневерявам само ако спешно ми трябва цвят, който в момента го няма в магазина (в тази връзка съм адски доволен от емайловия хром на Модел Мастер - вършил ми е превъзходна работа за огледала, рефлектори на фарове, хидравлични бутала, ножове, мечове, прозиращ метал под олющена боя... и в 1:72 и в 1:35). Освен това при евентуална грешка акрилните бои се свалят много по-лесно от емайловите.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:бои
« Отговор #38 -: 22 Февруари 2010, 20:16:38 »
Я да питам и аз в тази връзка, Хумброл някой знае ли от дека, мога да си купя?

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:бои
« Отговор #39 -: 24 Февруари 2010, 10:51:53 »
Ако не се лъжа в Нирахоби имат.

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:бои
« Отговор #40 -: 25 Юли 2010, 13:55:17 »
Някой пробвал ли е със спрей?