Автор Тема: Въпрос относно макет  (Прочетена 4765 пъти)

ilian

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Въпрос относно макет
« -: 05 Август 2008, 08:46:05 »
Здравейте,вече като човек имащ интернет мога да се допитам до по-знаещите. Това е планът ми за трасе. Просто разполагам с ограничено пространство 1,40 на 1,40. Мисля че това е оптималния вариант,но ако имате предложения,ше ги чуя с радост.Релсовият път мисля да е ПИКО,въпреки че се колебая и за Роко,но това предстои да го измисля. Благодаря за отзивите. Поздрави.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Въпрос относно макет
« Отговор #1 -: 05 Август 2008, 09:50:05 »
Планът на ilian :



 ;D като за този размер на площ , разбира се че става - нали няма да търкаляш четириосни вагони!?  ;)

ilian

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Въпрос относно макет
« Отговор #2 -: 05 Август 2008, 12:59:29 »
Само малки локомотиви и вагони,по симпатични са ми. Извинявам се за картинката,но не знаех как:) Много съм бос на тема компютри.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Въпрос относно макет
« Отговор #3 -: 05 Август 2008, 14:28:05 »
Бе не си чак толкова щом с WinRail си проектираш.
Аз понеже работя и с тази програма , като кликнах се отвори твойта снимка направо във WinRail-а ми , натиснах бутон "Print Screen" над цифровата част от клавиатурата , отворих от Start - Programs - accessories - Paint (това е най-простата програма за рисуване на Windows) и от Edit - менюто , кликнах на "paste" - в резултат се появява всичко което  "Print Screen"-бутона е видял на екрана , с опцията "рамка" (един правоъгълник с пунктир най-горе в иконките) очертаваш това което ти трябва , от "File" избираш "new" , РС-то пита да запише ли старият файл , казваш "не" и от Edit - paste , по познатия начин вече си прехвърлил това което се очертал с рамката .Следва запис - как да се казва и къде - и това е ...
Готово да го качиш някъде в мрежата за да  го дадеш във форума да го виждаме.
Това е най-бързия и лесен начин . Става по-бързо отколкото да го опиша... ;D ;D ;D

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Въпрос относно макет
« Отговор #4 -: 18 Август 2008, 15:50:13 »
Ще стане малък макет, без да е претрупан. Според мен е добре.
Може би би могъл да помислиш с една идея да удължиш коловоза, там където линията става двойна (като гара), за да стане наистина нещо като гара и да може да се изчакват (разминават) композиции.
« Последна редакция: 18 Август 2008, 15:52:34 от Vlado »

ilian

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Въпрос относно макет
« Отговор #5 -: 18 Август 2008, 21:31:36 »
Благодаря за мненията, НО....родителите казаха че мястото не е 1,50 на 1,50,а по-скоро 1,70 на 1,20. Така че се съобразявам с тяхното мнение. Тъй като пътническите ми вагони са по-малки,смятам да ги пусна по вътрешния радиус. За външния коловоз ,мисля  там да бъдат да товарни вагони. НАправих си тунел по информацията от форума и смея да кажа че стана добре, и сега имам амбицията да направя нещио по- голямо,но се притеснявам дали няма да тане претъпкано. Мястото на големият тунел ще бъде в горния десен ъгъл тъй като до него мойе и да нямам достъп. Отново благодаря редварително за мненията. А ,ето и линка, благодарение на Pach мисля че стана:

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserID=33401&AlbumID=121215

p.s. Поласкан съм ,че темата ми е сложена като самостоятелна ;)

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Въпрос относно макет
« Отговор #6 -: 18 Август 2008, 22:28:43 »
За мястото, с което разполагаш, планът ти е оптимален. Има място за преминаващи влакове и за маневри.
Един съвет. Така, както си дал в последния вариант, гарата излиза по-дълга от междугарието. Или с други думи, краят на влака още излиза от гарата, а локомотивът вече влиза в другия край. За да избегнеш това, извади по една права релса след входните стрелки и ги сложи пред тях, като преместиш и глухите коловози, както са сега. По този начин ще има повече място и за тунела, който ще слагаш.

ilian

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Въпрос относно макет
« Отговор #7 -: 19 Август 2008, 16:14:31 »
Аз ,такова,не разбрах много добре. Да взема една двойките прави релси и да я преместя пред стрелките,така ли? Ако го направя обаче ще приближа много глухите коловози до планината,която планувам да бъде най-вдясно,в най-десния коловоз. МОга да иа направя и с два тунела,но ще се загуби идеята ми.Нали дясно на монитора е дясно и на схемата. Така де имам предвид ,че дясното рамо е дясно,а лявото-ляво. МОже и да бъркам ::) Простено да ми е.Наистина благодаря,че се отзовавате с мения. Поздрави.

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Въпрос относно макет
« Отговор #8 -: 20 Август 2008, 16:17:13 »
Коментарът ми е по тази снимка
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserID=33401&AlbumID=121215
а не по това което качил Pach.

ilian

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Въпрос относно макет
« Отговор #9 -: 20 Август 2008, 19:10:19 »
 "Или с други думи, краят на влака още излиза от гарата, а локомотивът вече влиза в другия край. За да избегнеш това, извади по една права релса след входните стрелки и ги сложи пред тях, като преместиш и глухите коловози, както са сега..."

Ето това не го разбрах :D Явно съм доста застрелян. Пак се извинявам. Иначе ,разбрах че става дума за тази картинка.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Въпрос относно макет
« Отговор #10 -: 21 Август 2008, 08:40:16 »
Иска да каже, че трябва намалиш размера на гарата за сметка на междугаровото пространство. Скъсяваш гарата - увеличаваш открития път.
:)
« Последна редакция: 21 Август 2008, 10:26:55 от Vlado »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Въпрос относно макет
« Отговор #11 -: 21 Август 2008, 10:06:03 »
Цитат на: Vlado link=topic=720.msg8948#msg8948 date=1219297216
Иска да каже, да намалиш размера на гарата за сметка на междугаровото пространство. Скъсяваш гарата - увеличаваш открития път.
:)
Yes!!!
Разбра ме от половин дума ;D

ilian

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Въпрос относно макет
« Отговор #12 -: 21 Август 2008, 18:40:50 »
МАй разбрах. Ама само май ;D. А Владо разбира,защото е как казваха хората, корифей в тази област;) А Аз още се уча. Благодаря за помощта. Като сатане готов макетът ще пратя снимки. Само трябва първо да си купя релсите и малко чакъл за тях:) Поздрави