Автор Тема: Iznenadi  (Прочетена 3308 пъти)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Iznenadi
« -: 23 Август 2008, 01:14:48 »
Има много добри магазини на ниски цени, но когато се стигне до поща, започват изненадите. Днес например исках да си купя 40 ККК от един магазин на обща стойност 50 Евро и грамаж, според мен под 20 грама, а за поща ми поискаха 18 Евро. Даже се обадих по телефона и го питах човека дали не е допуснал грешка. Той ми отговори, че системата така му го е дала и аз отказах поръчката.

Другият проблем е с непревеждането на сайтовете на нормален език. Третият проблем е с неприемането на кредитни карти или международната разплащателна система PayPal.com

За това искам да питам някой немско говорящ кой от начините на плащане да си избера от следните предложени от един хубав онлайн магазин:

1. per Vorkasse (Überweisung)
2. per Nachnahme (nur in Deutschland; zzgl. 5,00 Euro Nachnahmegebühr)
3. per Bankeinzug (Formular wird per email zugeschickt)
4. per Scheck (bei Auslandsschecks in Landeswährung zzgl. 8,00 Euro)
5. Bezahlung bei Abholung im Ladengeschäft

Съжелявам, че ви тормозя за преводи и разяснения, но ми е трудно да разбера как американците създават всевъзможни улеснения да ти преберат парите, а европейците - всевъзможни пречки и ограничения.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Iznenadi
« Отговор #1 -: 23 Август 2008, 02:07:30 »
не искам да те обезкуражавам, но в този случай май само първия вариант те урежда - 1. per Vorkasse (Überweisung)
Което ще рече че ще имаш още около 20 евро разходи за банковия превод  :(

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Iznenadi
« Отговор #2 -: 23 Август 2008, 11:06:23 »
Благодаря,
Сега ще им напиша едно писмо да видим какво ще отговорят. Аз мисля да предложа начините, които мен ме устройват, а пък те да си изберат. Не бих се занимавал въобще, но става дума за продукти Fleischmann, които нито Жоро, нито Конрад внасят.