Автор Тема: Приемам съвети за направа на макет  (Прочетена 13303 пъти)

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Приемам съвети за направа на макет
« Отговор #15 -: 29 Януари 2008, 21:15:53 »
Относно снимката...
Сигурен ли си че наклоните от пресичанията на тази осморка са достатъчно плавни?ако имаш и най- малки съмения или затормозявания на подвижния състав се откажи, ...после става непоправимо!!!

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Приемам съвети за направа на макет
« Отговор #16 -: 29 Януари 2008, 23:08:38 »
Цитат на: krasimirt link=topic=78.msg1355#msg1355 date=1201451658
Здравей!
Видях снимката и ако позволиш да дам един съвет.В така направената схема открих възможност за едина много уважавана от мен постановка ,незнам как да го обясня и май е по добре да го нарисувам ,сканирам и да го пратя.
Аильовиууу   Краси ;).Много ще съм ти благодарен.
А за наклоните,ми по схемите дето ги дава Ю.Ботев ще се стремя да спазвам,надявам се да се справя:)
http://store.picbg.net/pubpic/4F/BB/9293b7e5ccd54fbb.JPG  част от трасето е тунел ,който смятам да е под основата ,пунктира който  се вижда само,че без стрелки ,а единичен коловоз.
« Последна редакция: 29 Януари 2008, 23:14:06 от mill »

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Приемам съвети за направа на макет
« Отговор #17 -: 30 Януари 2008, 14:16:48 »
Здравей mill,
Това с което си се захванал е супер, е ще изхабиш и доста нерви, само да има здраве и мерак. Видях снимката на макета как ще изглежда и ми стукна следната идея: какво ли ще стане ако направиш основното трасе да е за две посоки. Аз лично преди години с мой приятел са захванахме да правим макет с размери 5м на 5м с основни ТТ модели, а N беше нещо като UBAN и Metro - трамвай с две думи. Топихме пластмаса, поръчвахме ред неща - бяхме интусиазти!!!
Но всичко с времето си. Сега нчмам макет за съжаление, ползвам една маса с размери 100см. на 180см. редя линиуи в захлас както ми дойде на ума, колкото да си начеша карстата - пусто време все нестига! За проводници може да ползваш кабел за РС от многожилния върши идеална работа. Успех с макетирането!!! ;)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Приемам съвети за направа на макет
« Отговор #18 -: 05 Май 2008, 20:57:37 »
Почна се ;D.Първоначалния замисъл го промених,щото тея наклони нито са за мойта уста,нито за стаята :).Към всички които сега избират схема за макет за 1-ви път- не се хвърляйте надълбокото.Дайте по-простичко,по лесно отначало,той кефа е един и същ като видиш какво си направил-голям.Аз като типичен Ганьо ми изглеждаше лесна работа наклоните ,казваха ми хората -"по прост макет в началото ..." ама не слушах.Е скъсах си нервите два дена  и се убедих. ::)Съвсем скоро ще има снимки от самото начало на макета.Обаче мога да се похваля ,че вече имам 1 автоматизирана стрелка с апарат на Конрад.Бая шубе брах докато я вържа и напасна,но за моя изненада на 15мин.вече я "управлявах" ;D ;D,от т.н.пулт.Жалко ,че свърши деня...

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Приемам съвети за направа на макет
« Отговор #19 -: 05 Май 2008, 23:05:27 »
С какви бутони я управляваш?
И какво задвижване от Конрад използваш?

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Приемам съвети за направа на макет
« Отговор #20 -: 05 Май 2008, 23:44:40 »
Да нямаш впредвид,че си електрифицирал механични стрелки с Конрадско реле? ???

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Приемам съвети за направа на макет
« Отговор #21 -: 05 Май 2008, 23:58:05 »
мм-да и съм много горд от себе си ;D. ей с това      http://www.conrad.de/goto.php?artikel=219999     я електрифицирах.Използвам стандартен траф на пико , дето Тоniemi сега продава.С него ще светнат къщята ,семафорите/след време/и стрелките ще захранвам.Много лесно става връзването,ще снимам и ще видите.А ключовете са най-обикновенни- т.н. ЦК ключета,0,40 ст едното от конрад.
А релсите с digi-то на Пико ;)
« Последна редакция: 06 Май 2008, 00:02:25 от muncho »

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Приемам съвети за направа на макет
« Отговор #22 -: 07 Май 2008, 13:52:58 »
Но  защо  само с  едно  трасе  се  ограничаваш ?
На  такава  площ  можеш  да  разгърнеш  спокойно
поне  3  релсови  пътя.  Или  искаш  да  се  придържаш
точно  и  неотклонно  към  идеята  на  немския  автор.
Добре е да  вкараш  и  собствен  творчески елемент !

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Приемам съвети за направа на макет
« Отговор #23 -: 08 Май 2008, 21:49:34 »
 Аз имам много идеи,ама място,място няма да му се не види :(.Тази основа е с р-ри 3,20 х 1,60 м.За 8 см.h -2 метра релсов път от една страна - 2 от другата- 4 метра. :o.Дявол с два рога става за НО размер.Е сега в неделя ще снимам и аз трасето дето го промених на место и как се "връзват" конрадските механизми за стрелки-на макро режим-подробно. ;)

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Приемам съвети за направа на макет
« Отговор #24 -: 30 Септември 2008, 14:17:04 »
Митак, какво направи смкаета бре, дай малко мат'риал да гледаме, дай линкове към онези две клипчета, дето ми показа!