Автор Тема: Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.  (Прочетена 68764 пъти)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Споко, Адри, това, че имаш отрицателно мнение, не означава, че то е негативно, най-малкото защото не е някакво самоцелно "против"; да не говорим, че всяко становище е съществено. А за бирата не се бой: когато клубът не отива при бирата, бирата отива при клуба  ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Хм , а аз като вечният оптимист , мисля ,че тия времена отминаха , и всички жпмоделисти гледаме в една посока - хобито ни...ма знам ли...
Накрая ще седна на бира , и ще чакам кой ще дойде да направем клуб - трябват ни шест (шестака) човека .Четирима за карето , петия да пише и шестият да търчи за бира , да ни врътка влаковете и т.н.
 ;D ;D ;D
Ми ние и сега си го играем това всека вечер у квартала , с нюансите на нежният пол за седми член - идва и ни разбишква играта... :o

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg11887#msg11887 date=1224749520
Явно си нямаш на представа каква 'порода' е жп-моделистът . А аз съм си патил , за разлика от теб, и затова съм скептичен.
А жп-моделистът е много , много особена порода...

Човек страх да го хване. Големи катаклизми, страшно нещо в таз душа и битие моделистко/колекционерска. Ама нали съм новобранец, та съм явно неподготвен. Нищо някой все ще изплюе камъчето.  ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: zazo link=topic=790.msg11901#msg11901 date=1224756614
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg11887#msg11887 date=1224749520
Явно си нямаш на представа каква 'порода' е жп-моделистът . А аз съм си патил , за разлика от теб, и затова съм скептичен.
А жп-моделистът е много , много особена порода...

Човек страх да го хване. Големи катаклизми, страшно нещо в таз душа и битие моделистко/колекционерска. Ама нали съм новобранец, та съм явно неподготвен. Нищо някой все ще изплюе камъчето.  ;)

Веднага си признавам - исках да утепам бъдещата тъща , че да има място за повече модели в мойта душа , но се спаси изедницата ...  - разкарах дъщеря и!!!
 :P :P :P

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


мдаммм, това че се разбиват семейства заради едни влакчета , си е също присъща черта на жп породата...

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: pach link=topic=790.msg11903#msg11903 date=1224756859
Веднага си признавам - исках да утепам бъдещата тъща , че да има място за повече модели в мойта душа , но се спаси изедницата ...  - разкарах дъщеря и!!!
 :P :P :P

А така: на това му се казва радикален подход! И не забравяйте - всяка готина мацка е замаскирана бъдеща тъща!  ;D

Цитат на: Adrian link=topic=790.msg11907#msg11907 date=1224760016
мдаммм, това че се разбиват семейства заради едни влакчета , си е също присъща черта на жп породата...

Това не е присъща черта на жп породата; това е присъща черта на голяма част от нашенските моми. Ами ако бяхме нумизмати и колекционирахме антични монети? Дори и да не бяха антични, тогава щяхме да видим що значи скъпо хоби! Проблемът е, че преклено често жените не могат да понасят мъжете им да проявяват свобода в каквато и да било форма. И в момента в който човек седне да релаксира с нещо лично негово си (пък дори и за един час на два дена), жената започва да мърмори: "И сега пак ли гърба ще ти гледам?" Ами ако не се занимавахме с жп моделизъм, а ходехме три пъти седмично след работа на плуване или на фитнес, нима жените нямаше да започнат да мърморят и срещу това, че се прибираме често "по никое време"?

Апропо, някой да е чувал жена да има хоби (изключая в редки случаи плетене и гобленарство)? Просто не могат да го разберат, но и нямат мъдростта да разберат, че не всичко, което не разбират е лошо, че хората може да се интересуват от неща, които тях самите не вълнуват и да допуснат тази малка свобода за човека до себе си.

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #216 -: 14 Септември 2009, 11:40:48 »
...от последните обсъждания тук мина почти година...
..и като гледам сме на етап от преди две години...

....ТЪЪЖНОО...МНОГО ТЪЖНО !!!


piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #217 -: 14 Септември 2009, 12:46:40 »
нали знаеш които може прави кой не може дава акъл  :blind:
този клуб ще го санувате и в близките 5 години  :lol:
2 години докато решите че ви харесва устава
2 за да изберете име
1 за да го регистрирате

и още 12 години докато се съберете всичките

това е смешна работа не присъща за ЖП моделистете на запад
срам срам ви казвам и това си е
« Последна редакция: 14 Септември 2009, 12:55:55 от piko1 »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #218 -: 14 Септември 2009, 13:46:35 »
Цитат на: piko1 link=topic=790.msg28328#msg28328 date=1252921600
нали знаеш които може прави кой не може дава акъл  :blind:
този клуб ще го санувате и в близките 5 години  :lol:
2 години докато решите че ви харесва устава
2 за да изберете име
1 за да го регистрирате

и още 12 години докато се съберете всичките

това е смешна работа не присъща за ЖП моделистете на запад
срам срам ви казвам и това си е
Напротив, без съм пряк участник в подготовката, смея да твърдя, че се работи и то сериозно, тъй че скоро нещата ще се променят и то към добро. Но нека по-знаещите и заети дейно с работата, ако желаят, да споделят...

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #219 -: 14 Септември 2009, 13:59:12 »
Владо А дано ама Надали

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #220 -: 14 Септември 2009, 14:06:05 »
Ще видим, ще видим... времето ще покаже!

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #221 -: 14 Септември 2009, 23:35:39 »
Цитат на: piko1 link=topic=790.msg28328#msg28328 date=1252921600
нали знаеш които може прави кой не може дава акъл  :blind:
този клуб ще го санувате и в близките 5 години  :lol:
2 години докато решите че ви харесва устава
2 за да изберете име
1 за да го регистрирате

и още 12 години докато се съберете всичките

това е смешна работа не присъща за ЖП моделистете на запад
срам срам ви казвам и това си е

Всичкото това е може би за да бъдат изчистени и най-малките детайли и да има яснота и прозрачност (неща, които на други места липсват). Лично аз съм песимист, както преди време един колега-хобист (от видните) зададе конструктивният въпрос "На мен за какво ми е клуб?"
Но ако се реши че ще има нещо сериозно е друг въпрос.
Трудно е да се търси детско-юношески идеализъм с неприкрит мечтателски блясък в очите, свързан с хоби, което само по себе си е изцяло материалистическо. Ако имах този младежки плам и целият младежки устрем - може би щях да си жертвам ежеседмично единият от двата почивни дни, за да изкашлям 10 % (да кажем) от месечната ми заплата за встъпителна вноска, след което да полагам благороден ангарийно-бригадирски труд, полагайки релси и стрелки с трамвайна геометрия, по които да се движат някакви нелепости, в голямата си част напомнящи детско влакче с ключе и пружинка (и може би маховик), които в най-добрият случай като детайлност, качество и прецизност на изпълнението могат да се сравняват с всеизвестната модна линия "Junior" на фирмата Piko или предшественика на Mehano от времето, когато държавата Югославия беше по-голяма от телефон Нокия, без никаква алтернатива за закупуване на дейсвително качествени модели, имайки предвид цената на последните. Примерно ако имаше на разположение разни технически благинки от типа на аерограф, различни видове инструменти или пък на това място да са се събрали тези хобисти, които разбират повече от мен (а те до момента са самосиндикални), от които мога да науча нещо, да получа съвет от някой по-знаеш от мен или примерно да ми поправят безвъзмездно (или възмездно "еди как си") механичната повреда или електронната такава на някой локомотив, което би било извън моята компетенция - то тогава бих представил заверена студентска книжка, но все си мисля че последно изброените неща опират до лични познанства, връзки, контакти, приятелства или както искате го наричайте... . Голата истина е че за да вземеш на Ганьо паричките и да ти бачка безплатно, трябва някак си да го убедиш, че е на далавера и има някаква полза от членството си "еди къде си", иначе идеализъм не трябва да се търси (хем времената на изкуствен идеализъм отминаха, хем сега времената са и яко мизерни) С написаното не искам да ангажирам никой, нито по някакъв начин да въздействам на нечии решения за членуване или нечленуване в каквито и да е клубове, организации, федерации, сдружения, кооперативи или асоциации итн. Иначе и Кубратовият сноп, и съчките на Мусолини са символизирали обединение, но то е било от идеализъм, а както казах по-нагоре и сега отново повтарям - това хоби е на първо място свързано с материализъм.

Блажени са вярващите, защото тяхно е царството небесно. Радвайте се и се веселете, защото голяма е наградата ви на небесата; (Нов Завет, Матей 5:10-12)

                                                             Повечето хора не ще повярват, дори и ти да се стремиш. (Коран, 12:103)


 :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #222 -: 15 Септември 2009, 09:14:02 »
Любо, баш в твоя песемизъм е ключа от палатката.  :good:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #223 -: 15 Септември 2009, 10:05:41 »
Няма научени хора! На принципа проба-грешка ще постигнем накрая желаното. Има една приказка: Който иска-намира начин, който не иска-намира повод. Та так и ние - ако искаме ще постигнем и невъзможното. Затова смело и безотговорно да вървим напред. Кой с каквото може ще помага, много ще има, които ще пречат, но еволюирайки в мисленето и в действията, ще достигнем до целта. То погледнато от тая плоскост и сега се развиваме - спряхме да мечтаем, станахме по-премерени в приказките, по-внимателни в действията, но и не буксуваме на едно място.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма