Автор Тема: Как да "подобря"-тунинговам стандартна "Людмила" на PIKO  (Прочетена 9391 пъти)

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Цитат на: Gervasii link=topic=800.msg10484#msg10484 date=1222779331
другият вариант както БР118 вика вътрешна гума от колело режеш бандажи колкото ти трябват  ;D ;D ;D

Аз това тъкмо днес тръгнах да изпробвам, но ми се стори, че е прекалено дебела гумата и много се доближава до височината на ребордите. Утре ще довърша експеримента и ще докладвам. ;D

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Още тази вечер експериментът бе завършен успешно!!!
С бандажи от гума за велосипед лока не боксува.
НО!! не знам как ще се отрази това на релсите.
Малко ми беше трудно да изваям такъв "обръч" от гумата с ножица и макетно ножче, но криво-ляво се получи.
За опитен локомотив използвах двуосен от стартсет на Piko отпреди 20 години, в следствие на което токоснемането бе сведено до минимум и се наложи да инсталирам допълнително такова от тендера (сложих му метална колоос и пуснах 2 жици към лока). Сложих бандажи на задните колооси. Но пък лока много често дерайлира.
В крайна сметка за двуосен (и евентуално триосен тип BR 80) локомотив не бих препоръчал такава технология. Иначе боксуването е преодоляно.
Дано съм бил полезен.

 :) ;)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
С гумички от колело на става, именно защото са много дебели, а и не можеш така прецизно да ги изрежеш, че добре да паснат на колелото. Но най-вече първото. Не си правете такива експерименти! Извинявам се за това, което ще кажа, но този опит ми се струва даже несериозен. Трябват по-фини материали с нужната еластичност и дебелина. Гумата от колело е сигурно един мм дебела. Така цялата конструкция на лока ще се подвигне с толкова над релсите, лошо ще токоснема, даже да не кажа никак, самият лок ще изправя завоите, ще се кандилка и т.н., и т.н.
« Последна редакция: 01 Октомври 2008, 10:06:10 от Vlado »

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ами от презерватив?! Точно от резервоарчето за сперма би трябвало да стане ... макар че на мен и тоя силикон ми е прекалено плътен ....

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Mоже би и капкомер ще свърщи работа ;)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Може би от презерватив ще стане. Гумата е много тънка и доста еластична. Да, може би ще свърши работа.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: vasko58 link=topic=800.msg10549#msg10549 date=1222842856
Mоже би и капкомер ще свърщи работа ;)
Много е плътна на капкомера гумата, ще надигне лока и няма да контактува електрически с релсите.

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Като се разтегне става по-тънка, но всичко е въпрос на проби!

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 Има локове на които бандажите влизат в канал и са в една плоскост с останалата част от колелото! В такъв случай не е необходимо бандажа да е толкова тънак! Локове които нямат такива канали, може да им се направят на часовникарски струг  (при по-добро желание разбира се ;) )

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Глейте ся аз реших проблема само с натоврване на локовете, 4-те м людмили вече са натоварени с по 300 гр. олово всяка /евала на магазините за рибарски принадлежности и на лепилото "Прома"/ вече дърпат по 10 "Y"-ка без проблем, ся като сложа и бандажите на Владо които получих днес ще стане МАЛИИИИИИИИИ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D.Специални благодарности на Влади за гумичките.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Ся, сетих се и още нещо! Бандажите трябва да се поддържат винаги в изрядна чистота, иначе се зацапват и престават да зацепват. Чистят се със спирт!

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Да де ама спирта не унищожава ли гумата ??? ??? ??? ??? ???

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Ми поне аз не знам за такова нещо, но нека и другите да изкажат мнение.  :o
п.п. Пък и те не се чистят всеки ден, а веднъж годишно примерно.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Не, спирта няма да повреди гумата, само я почиства

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: caprycorn link=topic=800.msg10626#msg10626 date=1222987248
Не, спирта няма да повреди гумата, само я почиства
Ела да ми видиш врътката на Clarion-a в колата ми .... жената я забърса със спирт, и сега е една мека и лепкава, та не е истина!!! Вече си го чистя с мокри кърпички, но загубата е трайна.

Така че със спирт е малко рисковано. Но човек трябва да бъде смел и да рискува ... но като чистите със спирт пробвайте най-напред само на единия бандаж, а не едновременно всичките ....  ;D :D