Автор Тема: Конверсия на сетов локомотив DC70-Mehano  (Прочетена 7269 пъти)

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Конверсия на сетов локомотив DC70-Mehano
« -: 27 Септември 2008, 23:04:14 »
Как грозното пате се превърна в.......................


.............................красив лебед:




« Последна редакция: 26 Октомври 2008, 18:39:36 от martzaro »

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: КАК......еди как си казва една стара известна приказка
« Отговор #1 -: 28 Септември 2008, 09:23:15 »
Перфектно изпълнение!!! С пъти по-добро от фабричното :o :o :o
Може би ще изглежда още по-ефектно ако му боядисаш решетките на вентилаторите отгоре със сребрис маркер за метал ;) (много е траен) , прожекторите също :)
Личи си, че неща си ги барнал много професионално! Браво!!!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: КАК......еди как си казва една стара известна приказка
« Отговор #2 -: 28 Септември 2008, 10:24:49 »

mdam ,сребърен флумастер върши много гъзарски козметики :)


TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: КАК......еди как си казва една стара известна приказка
« Отговор #4 -: 28 Септември 2008, 14:29:36 »
Този локомотив от сет на "MEHANO" ли е? Преди 2-3 дена го видях в Бургас - "ПИКАДИЛИ" на цена от 135лв. сета. Много ми хареса локомотива , ако не беше в НО, а в ТТ тръгваше си с мен от магазина. Отностно твоя тунинг - страхотен е! Поздравления!

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: КАК......еди как си казва една стара известна приказка
« Отговор #5 -: 28 Септември 2008, 14:45:07 »
Благодаря на всички, както виждате на първите снимки флумастера не върши никаква работа и лока става още по грозен. Космос лак за пластмаса-спрей и бяло самозалепващо фолио е тайната на лока. Да лока е от сет на Механо дето платих за него внимание  :o :o :o :o 140 евро у Финландия. После разбрах че там поради стандарта и цените са други. Не съжалявам защото е уникално качествен като предавки, тегло и тягово усиле, ако не броим щатното оцветяване което всъщност е цвета на самата пластмаса. Апропо само да спомена че комплет релси 4 бр. там са 10 евро а тук в Хиполенд са 7 лв. е.......аз не го знаех и се набутах с лизо 15 комплекта. Какво идва да покаже това ??? ??? ??? ??? ??? ::) ::) ::) ::) че Финладия не е място за ХОБИСТИ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D и че механомогат да прявят качествени неща. Аз пак ще кажа че съм много доволен от релсовият им път.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: КАК......еди как си казва една стара известна приказка
« Отговор #6 -: 28 Септември 2008, 14:49:20 »
А имат ли механо изгодни и качествени стрелки и могат ли да се електрифицират?  ???

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: КАК......еди как си казва една стара известна приказка
« Отговор #7 -: 28 Септември 2008, 15:30:19 »
Механо имат и механични и електрически стрелки обаче нямат представителство в БГ. Лошото е, че и в сайта им няма цени. Обаче какви подвижни състави имат  :o :o :o :o :o :o :o :o говоря за професионалните не за сетовете и доколкото знам по цени са конкурентноспособни на другите фирми. Върти ми се една идея в главата да отида до Словения и да натоваря една тоиота комби догоре със сетове и зап. части обаче не съм сигурен в реализирането им. Притеснява ме че тези сетове дето ги доставят тук в Хиполенд които се водят официални дистрибутори за страната се задържат много по стилажите и нямат реализиране. Средностатистическият българин който решава да закупи влакче за рожден ден на детето си естествено отива на Илиянци и се сдобива с китайски боклук с мащ. малко над или около НО ::) ::) ::) на батерии за суперцената от 20-40 лева и е щастлив. Ами как да родадеш на такъв човек  който е олицетворение на суперординаторният клиент ел. сет с всички екстри и най вече произведено в ЕВРОПА от контролирани материали и с гаранция за 140-250 лева ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: КАК......еди как си казва една стара известна приказка
« Отговор #8 -: 28 Септември 2008, 16:05:22 »
Да, профи - хоби моделите им не се пипат! Говоря за ТТ 1:120. поне това което гледах е супер пипнато в магазина. Имаще и един сет от Дизел - SantaFe / цистерна 4 осна / пощенски вагон тип - ретро и един подобен на нашите 4 осните закрити. Цената му пак беше около 150лв., пише , че е N - мащаб, а мен ми изглежда на ТТ. Продавачката на щанда не иска да го отвори щото не била сигурна да ли ше го купя.а то все пак е електрическа играчка и каква е гаранцията , че е наред и работи? Линиите са новия профил има и 2 стрелки и разни други базикни - доста голяма кутия. В понеделник пак ще отида с една релса мостра да видя каква е работата. Отностно локомотива е много красиво направен. Става дума за този сет: N SPECIAL T773   --------------->   http://www.mehano.si/?PID=21&CID=41 .
Всичките съм ги виждал в Бургас в този супермаркет, кото най -евтиния струваше 75лв., а най - скъпия 250лв. - ICE влаковете. Пускат и стерлки и линии и сваршват за броено време.
 
« Последна редакция: 28 Септември 2008, 16:55:44 от TheJackal »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: КАК......еди как си казва една стара известна приказка
« Отговор #9 -: 29 Септември 2008, 11:53:21 »
Цитат на: martzaro link=topic=816.msg10391#msg10391 date=1222602307
Благодаря на всички, както виждате на първите снимки флумастера не върши никаква работа и лока става още по грозен. Космос лак за пластмаса-спрей и бяло самозалепващо фолио е тайната на лока. Да лока е от сет на Механо дето платих за него внимание  :o :o :o :o 140 евро у Финландия. После разбрах че там поради стандарта и цените са други. Не съжалявам защото е уникално качествен като предавки, тегло и тягово усиле, ако не броим щатното оцветяване което всъщност е цвета на самата пластмаса. Апропо само да спомена че комплет релси 4 бр. там са 10 евро а тук в Хиполенд са 7 лв. е.......аз не го знаех и се набутах с лизо 15 комплекта. Какво идва да покаже това ??? ??? ??? ??? ??? ::) ::) ::) ::) че Финладия не е място за ХОБИСТИ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D и че механомогат да прявят качествени неща. Аз пак ще кажа че съм много доволен от релсовият им път.
Тук от турците (не им фащам езики - може и сирийци да са  ::) май нещо може да ти свърши работа , доста богат снимков материал за подобна конверсия на локомотив от американски тип...
http://www.modeltrenciler.com/site/content/view/75/54/
 ;D

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: КАК......еди как си казва една стара известна приказка
« Отговор #10 -: 29 Септември 2008, 22:42:35 »
да само дето конверсията си е пълна а и имат хартия за декали а да и моля ви използваите аирографи
или ако ползвате четка след това ползваите някакъв вид полир паста а да и ако може малко ги по състаряваите
аз бях пуснал горния линк във общи по рови назад и ще видиш още интересности
аз мога да ти кажа един секрет наи хубавите дръжки се правят от кабелите за кабелната телевизия
а друго купи си кит за модели и избягваи този на ревел тои е много груб търси на Тамя (малко по скъп е но пък е чудесен)

друго ефекта който търсиш става най добре със СМ302 на Ревел ;)
а за вентовете 90 или 99 ;)
« Последна редакция: 29 Септември 2008, 22:47:36 от piko1 »

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Край останаха само надписите!!!
« Отговор #11 -: 26 Октомври 2008, 18:09:45 »
 ;D ;D ;D ;D
Конверсията на лока най-после е завършена останаха само надписите от фолио.