Автор Тема: Как сътворих........абе вижте за кво стааа въпрос  (Прочетена 4037 пъти)

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
КАКВО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОТ ТЕЗИ НЕЩА:

-Изрязват се от профилите основните носещи елементи тръбна греда и две ферми както и релсовият път за теглителната количка, окачването на кабината.
- Опорите на крана-простосе реже с ножовката вертикалната част на Т-профила и след това се разширява отвора с триъгълна пила за метал /бързо става, все пак е алуминии/ след което се прегъва.
- Крана се подготвя за боядисване, като преди това се фиксират опорите с мъничък разрез на вертикалната част на Т-профила в горният край, така че да могат да се подпъхнат в релсата на количката. Боядисват се и допълнителните подсилващи ферми след което се закрепят. Цвета е по ваше осмотрение.
- Може да си поиграете с оборудването на кабината, разбира се при мен има и удобно кресло на възушно окачване за краниста, което поради мащаба не може да се снима.
-Да не забравяме „МЕРКИТЕ ЗА БЕЗОПАСНОСТ”!!!!
НАШИЯТ ПОРТАЛЕН КРАН Е ГОТОВ ЗА РАБОТА /не обръщайте внимане на куката и полиспастие те са в процес на финна доработка/


СЕГА Е МОМЕНТА ЗА КРИТИЧНИТЕ БЕЛЕЖКИ. ОЧАКВАМ МНЕНИЯ!!!

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Как сътворих........абе вижте за кво стааа въпрос
« Отговор #2 -: 02 Октомври 2008, 09:23:29 »
martzaro на мен лично доста ми допада... само че кабинката е могло да се постараеш малко повече... доста разкривена ми изглейда... да пуснеш тук таме някой кабелак (ясно че още не е завършено) и там където си рязал за свивките на краката... с нещо да ги позапълниш :) Останалото се е получило доста добре!

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Как сътворих........абе вижте за кво стааа въпрос
« Отговор #3 -: 02 Октомври 2008, 18:35:37 »
Гледай сега Императоре, там където е разкривена кабинката ще се китва или може би ще се направи нова от пластмаса, за опорите е ясно че ще се прикрият срезовете, а за кабелите все още не съм ги пуснал понеже не ми остава време от работа. Колкото до този вид ми отне 2 часа да го постигна.Прсто нямах търпение да се похваля. Благодаря за критичните бележки, но вече ги имам в предвид само ееееееех време да имаше ??? ??? ??? ??? ???