Автор Тема: да си направим Маневрен Електрически Локомотив Серия 1163 на ÖBB  (Прочетена 4594 пъти)

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Понеже нали си падам малко стендов Моделист та ми се прищя да си имам такова локомотивче в колекцията
това ще бъде едно добро начало на новата ми колекция вече повече от 10 години се занимавам със стендов
моделизъм и изобщо със моделизъм та всичко което съм научил на теория и на практика ще влезе в употреба

ще обяснявам стъпка по стъпка от нулата




нека копонат започне сега

1-ва стъпка Коша

за основа на коша съм си избрал един лист полистерол
не много дебел  1.5 мм от горната старан на който съм подредил отрязаци от матрици
изостанали ми от модели които вече съм сглобил след това сложих малко кит
за да е перфектно гладка повърхност
в момента се търсят снимки на
коша отдолу за да съм напълно точен с изработката

ето малко четережи и информация за самия локомотив
http://schienenfahrzeuge.netshadow.at/db/details.php?image_id=25182


lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ако изчакаш още малко(до коледа), Дядо Коледа(жена ми) ми е осигурила този модел(някъде го е скрила), та тогаз ще ти го снимам от където искаш. Машинката страшно ме впечатли през май 2004 когато за сефте посетих Виена и по специално чаках влака за Белград на Виен Вестбанхоф. Таквоз ръбово и едновременно с това хубаво чудо не бях виждал. Тоз модел го чаках почти 2г  да излезе като модел от една фирма, пък тя накрая взе че фалира, а малко след това се появи от друга Виенска фирма, но това не е от съществено значение.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ето малко снимки

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
и последните 2.
За съжаление модела не ми се отдаде да го разглобя съгласно инструкцията. В резултат на тези ми опити скъсах един от закрепващите щифтове и това ме отказа да продължа борбата. Имам чуството че разглабянето не е като по инструкция и явно сега не му е момента да го разчанчвам. Ще питам в Австрия как става работата. Инак изработката макар и китайска е много добра с уклон към отлична. Осветяването е с изключително ярки светодиоди и доста добре направено, но това си е австрийски проект така че... Имам чуството че модела е на фалиралата фирма Con-rail, и тъй като тя фалира точно преди да пуснат въпросния модел, вероятно  Jägerndorfer са купили документацията заедно с матриците и хайде в Китай. Все пак за китайски модел ми се чини че цената трябваше да е малко по-надолу.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


мдам , много интересен лок ; на 2 пъти го срещах в Бея - все около 170-80 е  се върти , на ф-мата   JAEGERNDORFER  ; ако не е тайна - от магазин ли го взе и колко ти излезе ?

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Да от магазин, за 170 мисля че беше.

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
И аз искам такова обаче май тук едва ли може да се намери осен в ибея  :blush2:ю
 благодаря за снимките :give_heart: