Автор Тема: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.  (Прочетена 7379 пъти)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Моля за помощ колегите, които разбират от отваряне и поправка на пътнически вагони. Значи случката е следната. На един от пътническите вагони, които току-що получих, са му разлепени и изпаднали в салона два прозореца - няма да споменавам името на великата фирма - производител, но имат претенции да са едни от водещите такива. Залепянето им не е проблем, но положих огромни усилия да демонтирам покрива, е не става и не става. Да не говорим, че в листовката няма и инструкция как става това, при все че вагонът уж е пригоден за монтаж на осветление. Та който може да ми помогне да се отвори вагона и да се залепят прозорците, ще му бъда много благодарен! Чисто нов вагон с дрънчащи из салона паднали прозорци не е особено приятна гледка. Ако не беше хубав и скъп, щях директно да го подаря на някого.
Благодаря предварително на всички за помощта.
0888269777
pavvi@abv.bg
Павел
« Последна редакция: 05 Октомври 2008, 20:07:39 от IKAR »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #1 -: 05 Октомври 2008, 21:35:16 »
Ами аз скоро отварях "Роко" - вски,ако са такива - да ти снимам покривчето както е демонтирано,на него се виждат щипките,които трябва да натиснеш , за да отхлупиш покрива.И аз счупих 1-2 докато го демонтирам,защото не съм и предполагал,че има щипки и на късата му част.  :)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #2 -: 05 Октомври 2008, 21:35:56 »
А как искаш да ти помогнем като не казваш каква е марката и модела на вагона. Всеки си има специфики на отваряне. Кажи твоя какъв е и ако някой има подобен ще ти помогне или ще изнамерим някаква документация как стават нещата.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #3 -: 05 Октомври 2008, 21:36:58 »
 :o ,Е как някой да ти каже как се отваря вагона..."Няма да споменавам марка..." Ми молбата ти в този си вид ще си остане -давним давно тука.Не само марката трябва да кажеш ами и снимка трябва да сложиш ,ако искаш някой да ти помогне.Че тука  има майстори е верно,ама хора от  онова предаване -пИнтИграм ;D дето гадаят и те виждат през камерата ;D ;D не съм разбрал да има в този форум.
Сложи една снимка и веднага някой ще ти отговори.По лесно ми се струва отколкото по телефона който си дал за контакти ;).
P*S вагона май беше  CONEX на Piko ,май ме пита преди време на л.с., аз имам същия и се отказах да го отварям.
« Последна редакция: 05 Октомври 2008, 21:40:51 от muncho »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #4 -: 05 Октомври 2008, 22:07:39 »
 ;D Отворих го ,сега ще снимам ,дано стане ясно...
P*S : На тази снимка  http://store.picbg.net/pubpic/0A/0B/29b605b174de0a0b.JPG    се вижда докъде е корубата на  вагона.Отваря се трудно защото щифта ограден с черно от долната част на вагона щраква в корубата. А бялото от корубата ,оградено с червено /под надписа  inter connex/ се забива в долнището на вагона и се получава контра .ако ме разбираш.
На тази снимка  http://store.picbg.net/pubpic/4B/ED/d9bab8f08c7b4bed.JPG    се виждат местата където са за захванати двете части на вагона-долнище и коруба.Ограденото със зелено няма зъб.И от двете страни на вагона  са еднакво разположени.
И тука                 http://store.picbg.net/pubpic/38/28/f3b9d94f70443828.JPG             е целия вагон разколачен със седалки ,те седят в корубата,металната пластина ,тежестта, и долнището ,където се сменят талигите.
Съветвам те преди да почнеш да го разглобяваш,да махнеш куплунзите за скачване от двете страни на вагона.
И много внимателно действай.Първо полека откопчи първия чифт закопчалки , като стиснеш внимателно стълбите на вагона под вратите.И след това внимателно с тънко ножче почваш да отпаряш корубата и така.Дано успееш без жертви ;)
« Последна редакция: 18 Август 2009, 17:41:28 от muncho »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #5 -: 05 Октомври 2008, 22:34:51 »
Цитат на: muncho link=topic=839.msg10709#msg10709 date=1223233659
;D Отворих го ,сега ще снимам ,дано стане ясно...
Ура,Ура,Ура...да живей труда,Мунчо отвори покрива ;D ;D ;D ;
Едвам го поизримувах,щото много го умувах ;D ;D ;D
Ще кажеш ли на нашият отбор,от коя фирма виде толкос зор ;D ;D ;D
Ако и друг път видиш зор,хвърли вагона в нашия двор ;)

П.П.Това важи и за Икар ;)
« Последна редакция: 05 Октомври 2008, 22:37:07 от toniemi »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #6 -: 05 Октомври 2008, 23:12:25 »
Гулем зор видях  ;D,добре че отново го събрах.Засега вагончето  остава си при мен ,а за теб поздрав най-специален  от пасажера провинциален ;D ;D :D ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #7 -: 05 Октомври 2008, 23:18:39 »
Ех,какви стихоплетци!Аз съм поскаран с поезията,но все пак проблемът на Ikar се оказа полезен за Мунчо-доколкото разбрах си се отказ бил да го отваряш и тази тема ти възобнови любопитството:-как, аджеба,да отворя тоз проклет вагон? Ето че проблемите на другите понякога са решение за нашите собствени.  ;D ;D ;D

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #8 -: 05 Октомври 2008, 23:31:17 »
Цитат на: muncho link=topic=839.msg10705#msg10705 date=1223231818
...вагона май беше  CONEX на Piko ,май ме пита преди време на л.с., аз имам същия и се отказах да го отварям.

Всъщност аз те питах дали се отварят.
Много благодаря, ще ми е от полза. Само остава да разбера как точно се слага осветлеието и дали изобщо е възможно за тия вагони.
Мерси много  :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #9 -: 05 Октомври 2008, 23:35:23 »
Цитат на: XRISTO link=topic=839.msg10723#msg10723 date=1223237919
Ех,какви стихоплетци!Аз съм поскаран с поезията,но все пак проблемът на Ikar се оказа полезен за Мунчо-доколкото разбрах си се отказ бил да го отваряш и тази тема ти възобнови любопитството:-как, аджеба,да отворя тоз проклет вагон? Ето че проблемите на другите понякога са решение за нашите собствени.  ;D ;D ;D
Значи  Ikar има предвид друга марка,щом staff ме е питал,нищо де ,пак помогнахме :)
Точно,бе пробвах оттук-оттам не ще ...аз за пътници да турям след време по седалките.После нещо курц куплунга взе да заяжда,пак отвътре трябва да се оправи...и бях го зарязал.Та сега си викам -" Бе къ така нема да се отваря" и по споко като е човек,стана ;)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #10 -: 06 Октомври 2008, 08:44:37 »
Извинявайте за грешката, прави сте. Просто не исках да клепам производителя, но от друга страна като има такива работи от сорта на отлепващи се прозорци, трябва да си ги казваме, за колкото и реномирана марка да става въпрос. Вагонът е BEMO и доколкото видях е точно от тези, дето имат щифтове на покрива и на късата част.
Това е вагонът. Покривът, ясно се вижда, е монтиран отделно от коша. Благодаря на всички още веднъж. Между другото успях, с много "играчка" да извадя навън отлепилите се прозорци - става въпрос за тези на преходните врати към "хармониките". Сега поне няма да дрънчат и да правят поразии из вътре. Пък ако няма как вагонът да се отвори, не е голяма загуба въпросните врати да си останат и без прозорче.
« Последна редакция: 06 Октомври 2008, 08:55:13 от IKAR »

Morpheus

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #11 -: 16 Октомври 2009, 01:35:06 »
Извинявам се, че пиша в темата на колегата, но прецених, че няма нужда да отварям нова тема.

Захванал съм се с реставрацията на едни вагони, но не ми е ясно как се казва една част. Става дума за следното нещо(на един от вагоните липсва от едната страна) :



Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #12 -: 16 Октомври 2009, 01:37:48 »
Казва се куплунг тази част.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #13 -: 16 Октомври 2009, 05:49:43 »
Както винаги интересен и компетентен отговор на въпос с повишена трудност. :hi:
« Последна редакция: 16 Октомври 2009, 05:53:43 от Gervasii »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Имам нужда от помощ - поправка на вагон.
« Отговор #14 -: 16 Октомври 2009, 05:51:40 »
Цитат на: Morpheus link=topic=839.msg29853#msg29853 date=1255646106
Извинявам се, че пиша в темата на колегата, но прецених, че няма нужда да отварям нова тема.

Захванал съм се с реставрацията на едни вагони, но не ми е ясно как се казва една част. Става дума за следното нещо(на един от вагоните липсва от едната страна) :



май и буфер липсва или виж по-горният пост за справка.
« Последна редакция: 16 Октомври 2009, 05:55:01 от Gervasii »