Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout

Как се справяте с праха по макета ?

<< < (15/20) > >>

jopeto:
 :hi: Намерих готино решение и в момента го пробвам. И познайте какво!? Работи ! Преди малко ми дойде от Dealexreme  mini USB прахосмукачката, останах приятно изненадан. Оказа се, че има две скороси, светлодиод и четка, която се прибира. За нашите цели е супер ! Малка и удобна.     http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11131 Единствено и трябва по-дълъг кабел. 

n_sirakov:
Изглежда много добре

MetroiD:
Почистването - добре, но превенцията? Зачекнали сте малко темата в началото, гледам, но набързо сте се отказали с "бе то прах все ще си има". Което е като да кажеш, че и въздух ще има - верно, ама що да не е по-чист примерно? Та, обратно на темата за прахта - някой от вас има ли опит с йонизатори на въздуха? Изрично подчертавам, че НЕ говоря за овлажнители, които "между другото" действат и като йонизатори, а съвсем конкретно за йонизатори... В зависимост от размера на стаята има различни уреди с различна мощност и се чудя дали да не взема да изпробвам някой. Разбира се, не става въпрос за създаване на зона стил "тука нема се чисти, прахта я гълта те туй чудо", просто наистина искам да знам дали има ефект от тия машинки, защото при мен прахта е адски много; натрупва се за отрицателно време, а постоянното й чистене е колкото досадно, толкова и неефективно - най-малкото защото като тръгне четката нагоре-надолу, немалка част от прахта така или иначе само се дига из въздуха и после лека-полека пак си се връща на мястото... Освен верно да послушам съвета на toniemi и да вардя в заплашителна поза, ама нали все пак трябва и да се работи, та и тоя вариант е неприемлив ;D

pach:
Йонизатора е нож с две остриета - в помещение което има йонизатор, изискванията за качеството на въздуха са още по-високи-
Например там въобще не трябва да се пуши защото дима в комбинас йонизатора прави обратния ефект - "вместо да изпише вежди, направо вади очи".
Към всеки уважаваш себе си йонизатор има описание какво трябва и не трябва да се прави в помещението, защото уреда прави както положителни , така и отрицателни неща.
Пък той, йонизатора е за подобряване на химическия състав на въздуха, а не за "борба" с прахта по макета.
За прахта едно от условията (след почистване основно на помещението е, макета да има или плексиграсов (стъклен) капак или поне найлонов "балдахин" който стои над него когато не се ползваили работи по него.
След почистване грубо и фенно със съответните почистващи вагони (произвеждат се такива, дори със свои двигатели за задвижванте на почистващите валци по релсите) са пуска и тъй наречената "вагон- прахосмукачка, а някой моделисти за финал минават с тези изкуствените пера, дето полепват праха чрез електростатика.
Пож-въпроса може да се напише цяла книга със съвети изисквания, но това е в общи линии...
 ;D ;D ;D

MetroiD:
Всичко това е ясно, както и че йонизаторът _йонизира_, а не се явява универсален предпазител от прах. Просто исках да знам реално дали действа в това отношение, иначе как и колко променя химичната структура въздуха и колко е полезен, ама не трябва да се прекалява / пречи - това ясно. Както казах, почистването не е мистерия (независимо дали говорим за жп макети, ЛЕГО макети, Коледни градове и т.н.), чудех се превенцията как се осъществява. Защото като наредим примерно Коледния град със все жп благинки наоколо, 2 месеца ще си седи "on display" - все пак идеята му е през това време да се гледа и да му се радваме, че останалите 10 месеца от годината и без това ги прекарва по кашони. Та да го покривам с чаршафи или други разни покривала не върви, пък за плексиглас е малко обемистичък.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия