Автор Тема: Подразделът "Клубът на Railway Passion" вече е факт. Коментари и критики тук.  (Прочетена 24493 пъти)

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Скоро  очаквайте  и  новия  сайт  на  ПЛОВДИВСКИЯ  КЛУБ  по  ЖП 
моделизъм !    Поздрави  на  всички   колеги  от  София  и  страната  и
знайте - никога  не  е  късно  да  станете  членове  на ПЛОВДИВСКИЯ  КЛУБ !
« Последна редакция: 14 Октомври 2008, 10:26:37 от Dispatcher »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #1 -: 13 Октомври 2008, 11:38:28 »
Сайт ... май почна разделението ...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Регионални Клубове
« Отговор #2 -: 13 Октомври 2008, 12:04:46 »
Е-е-е-е,недейте така бе,пичове!  :-\ Не може ли някаква секция към форума,ами отделно...то така се започва наистина разделението.Аз като не съм от Пловдив?!Може пък да искам да общувам с вас?  ::)

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #3 -: 13 Октомври 2008, 12:10:08 »
Майтапа да става ве пичове ;D ;D ;D ;D ;D и дума не може да идва за разделяне

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #4 -: 13 Октомври 2008, 12:27:59 »
Няма  никакво  разделение !   Нито  по  градове,  нито  по  интереси.
Просто  в  днешно  време  всеки  трябва  и  може  да  има  право  на  избор.
Името  www.railwayclub-bg.com  вече  е  факт !
« Последна редакция: 13 Октомври 2008, 12:40:25 от ritchie »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #5 -: 13 Октомври 2008, 12:47:12 »
Дам можеше в сайта да има отделни секции, а във форума регионални клубове и да се отделят в независим подфорум...
Не стига, че сме малко, ми са дайде 100 сайта и 100 форума.
Но да всеки е свободен да прави каквото си реши, така че вие си знаете.

Типично по български - разединявайте се...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Регионални Клубове
« Отговор #6 -: 13 Октомври 2008, 13:28:50 »
Предлагам за да не се получи това което става по други сайтове и форуми , да оставим колегите от Пловдив в своето си право на избор...макар тук никога да не сме отричали това право ...
Така че , от тук нататък ако се пише и коментира за Пловдивският клуб , нека да бъде само с положителна оценка (лошото си го пазете за себе си у дома) .Ще помоля и колегите (и най-вече приятелите) от Пловдив да прилагат адекватен тон и за напред , и въпреки че вече си имат собствен сайт , смятам ,че ще изкажа всеобщо мнение - винаги сте добре дошли както във форума така и в Клуба на Българските железопътни моделисти .
Вярно ,че такъв още не е регистриран , но и това ще стане . Ние държим , па макар и по-бавно от Пловдив , да го направим така , че да стане хубаво и общо средище на всички хора (и жените са хора  ;)) запалени от това хоби. ;D ;D ;D
Пожелавам успех на новият клуб!!!


пп.нещо сайта им не се отваря ???
И един въпрос - защо "www.railwayclub-bg.com " а не "www.railwayclub-рв.com" или там както се означава град Пловдив в мрежата?
« Последна редакция: 13 Октомври 2008, 13:31:48 от pach »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #7 -: 13 Октомври 2008, 13:37:38 »
Аз лично никого не спирам и ничие право не изземам..
Просто си мислех, че е хубаво всички да творим за общото благо, защото само ако сме единни това хоби ще има почва и в БГ... както сами знаете активните потребители сме има няма 20... дайте сега да се разцепим който от където и да направим 20 сайта, 20 форума и 20 клуба... мен лично ми се вижда доста безсмислена тая работа и вместо всички да наливаме знание и опит на едно място, всеки дърпа сам за себе си, все едно е ущетен по някакъв начин. Както казах и в началото обаче, аз лично не спирам никой за нищо.

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #8 -: 13 Октомври 2008, 13:51:18 »
Както  посочих  по-горе  за  сега  само  името  на  сайта  е  запазено.
Когато  е  готов  и  самия  сайт,  той  ще  се  хоства   и  т.н.т.   и  тогава  чак 
ще  стане  видим  за  всички.   И  за  да  разсеем  всички  съмнения  до  тук,
ще  кажа  само,  че  новият  сайт  няма  намерението  и  амбицията  да  изземва  функциите  на  настоящия  тук,  нито  ще  има  форум  от  такъв  тип.   Той   ще  бъде  с  чисто  информационна  цел  за  дейността,  срещите  и  мероприятията  на  ПЛОВДИВСКИЯ  КЛУБ    по  ЖП  моделизъм.     
« Последна редакция: 13 Октомври 2008, 13:53:06 от ritchie »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Регионални Клубове
« Отговор #9 -: 13 Октомври 2008, 14:27:49 »
Сега ми стана ясно защо първо ritchie беше за клуб, а после нещата се обърнаха на 180° и се почнаха изказвания като
Цитат
Аз  като  адвокат,  Ви  задавам  следния  въпрос :Необходимо ли  е  този  клуб  да  е  непременно  юридическо  лице  (Ю. Л.) ?
Цитат
в  моята  работа  съм  се  нагледал   на  човешки  грешки  и  разкайващи  се  хора.  Няма  да  сте  нито  първите  нито  последните. Искам  да  ви  предпазя  от  грешни  стъпки.
Цитат
колко  е  масрафа  за  откриване  на  ново  Ю.Л.
Цитат
ще  ви  е  необходимо  да  разполагате  поне  с  4000 лв
Цитат
Затова  не  си  вкарвайте  таралеж  в  гащите.
Цитат
а  не  просто  на  някой  му  е  хрумнало  като  е  гледал  филмчета  за  клубове в Германия  и  Америка.

Сега наблюдаме второ завъртане на 180°. Типично по български.
Всички разбрахме колко страшно и животозастрашаващо е съществуването на клуб, още повече основан в София и на всичко отгоре с амбиция да обединява всички жп-моделисти у нас. Започвам отсега да се притеснявам за горките членове ПЛОВДИВСКИЯ  КЛУБ.
martzaro много хубаво го каза "Силни заедно", само дето подобно делене не работи в тази посока.
« Последна редакция: 13 Октомври 2008, 14:34:47 от Жоро »

refil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #10 -: 13 Октомври 2008, 14:29:27 »
Направо се наакахме и си еба мамата.
БЕЗ ИЗВИНЕНИЕ >:( >:( >:(

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Регионални Клубове
« Отговор #11 -: 13 Октомври 2008, 15:23:43 »
Мисля, че преди всичко трябва да се уважава мнението на всички. Приветствам хората които се опитват да направят нещо.
Явно за да няма клуб до момента не му е дошло времето или нещо на нас ни куца ...  :-\

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Регионални Клубове
« Отговор #12 -: 13 Октомври 2008, 15:25:16 »
честито млади моделисти-хобисти. да ви е честит клуба и форума. така е в САЩ - всеки щат с клуб.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #13 -: 13 Октомври 2008, 15:28:21 »
Цитат на: pach link=topic=851.msg11067#msg11067 date=1223893730
... да го направим така , че да стане хубаво и общо средище на всички хора (и жените са хора  ;)) запалени от това хоби....

Ела да запалиш и моята, че нещо бавно се разпалва ... тая работа с влакчетата не е като оная работа ... а тук влагата даже е неуместна, да не казвам вредна ...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Регионални Клубове
« Отговор #14 -: 13 Октомври 2008, 15:30:38 »
Цитат на: Жоро link=topic=851.msg11079#msg11079 date=1223897269
Сега ми стана ясно защо първо ritchie беше за клуб, а после нещата се обърнаха на 180° и се почнаха изказвания като
Цитат
Аз  като  адвокат,  Ви  задавам  следния  въпрос :Необходимо ли  е  този  клуб  да  е  непременно  юридическо  лице  (Ю. Л.) ?
Цитат
в  моята  работа  съм  се  нагледал   на  човешки  грешки  и  разкайващи  се  хора.  Няма  да  сте  нито  първите  нито  последните. Искам  да  ви  предпазя  от  грешни  стъпки.
Цитат
колко  е  масрафа  за  откриване  на  ново  Ю.Л.
Цитат
ще  ви  е  необходимо  да  разполагате  поне  с  4000 лв
Цитат
Затова  не  си  вкарвайте  таралеж  в  гащите.
Цитат
а  не  просто  на  някой  му  е  хрумнало  като  е  гледал  филмчета  за  клубове в Германия  и  Америка.

Сега наблюдаме второ завъртане на 180°. Типично по български.
Всички разбрахме колко страшно и животозастрашаващо е съществуването на клуб, още повече основан в София и на всичко отгоре с амбиция да обединява всички жп-моделисти у нас. Започвам отсега да се притеснявам за горките членове ПЛОВДИВСКИЯ  КЛУБ.
martzaro много хубаво го каза "Силни заедно", само дето подобно делене не работи в тази посока.

Mмммм.Пропускаш най-важното Жоро  ;), Пловдивският клуб взе българското име - те това се казва да имаш патентен адвокат в редиците... :oпък нашите адвокате все са "заети"... ::)
А на нас ни куца организацията , оправим ли я нея , стъпка по стъпка , ще стане , пък за името - каквото и да е , ще е на нашият клуб , а не на информационна страница .
Важното е да не е куха структура , за да има какво да се научи от клуба и хората в него...то другото е казано - от пръст е родено , на пръст ще стане...
Най важното е да сме живи и здрави!!!
Силни в единството!