Автор Тема: Над 163 счупени влакови стъкла от хвърлен камък през 2008-а  (Прочетена 4927 пъти)

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148


Аз не искам да бъда мишена за хвърлен камък! Помогнете ни да спрем това!” С този призив служители на „Пътна полиция” посрещнаха седмокласниците и осмокласниците от 93-то СОУ „Гео Милев” на Централна жп гара София. Служителите на реда се заеха със задачата да изяснят на тийнейджърите вредите и огромните щети, които нанасят хвърлените камъни по влаковите композиции. Похвално наистина, но на точния адрес ли отправят призива си загрижените служители? Не смятам така! По данни на „Транспортна полиция” близо 95% от случаите със счупени съоръжения и прозорци на влакови композиции са причинени от хвърляне на камъни от непълнолетни лица. От началото на 2008 г. до момента общо 131 влака са замервани с камъни, а счупените стъкла са над 163. Двама пътници са пострадали от началото на тази година при подобни инциденти. От БДЖ предупреждават, че всяка година строшените с камъни стъкла на вагони, мотриси и локомотиви са на стойност стотици хиляди левове. Те призовават тийнейджърите: „Не се изкушавайте да метнете камъни по някой влак, просто защото изглежда забавно или нямате какво друго да правите”, а родителите да отделят повече време на своите деца. Точно така! Съглен съм, но дали наистина учениците от дадено софийско училище са проблема или по-скоро става въпрос за един специфичен за циганите перверзен “спорт”. За никой не е тайна, че от години из цяла България цигански банди хвърлят камъни по влаковете и колкото по-нова е една мотриса, толкова повече тя се превръща в потенциална мишена на поредния самозабравил се цигански келеш. Даже и от БДЖ и полицията признават, че най-проблемен се оказва участъкът от жп линията в посока Горна Баня - Перник, Захарна фабрика и в района на гара Искър и гара Подуяне. „При средна скорост на влака 65 км/ч дори и малко камъче може като куршум да пробие стъклото и да рани човек”, предупреждават от БДЖ. Според полицейските служители децата не осъзнават последствията от това, което вършат и приемат всичко на игра. Към момента са разкрити 35% от извършените подобни деяния, като от началото на тази година на територията на Районно управление „Транспортна полиция” - София са констатирани 71 такива случая. “Децата, които извършват тези деяния, принадлежат към всички социални групи.” Това съобщи главен инспектор Кирил Крумов, началник сектор „Охранителна полиция” към „Транспортна полиция”. Естествено, нямаше как да минем без това политически коректно уточнение. Нищо, че и самия г-н главен инспектор много добре знае, че камъни по влаковете хвърлят предимно циганите. Нищо, но утре когато поредният полицай бъде пребит от цигани? Тогава какво ще правят от полицията? Ще четат беседи на българските подрастващи колко е лошо да се бият полицаи? Закономерно пък децата от столичното 93-то СОУ обаче отрекоха да са хвърляли камъни по влаковете. Няма и как да са го правили, защото това е патент на една специфична етническа група.

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Не са виновни циганите; или поне ние сме също толкова виновни, защото всички ние - аз включително - с агнешкото си мълчание допускаме в тази държава да няма никакъв ред. Нима няма подобни прослойки в Западна Европа? Има. Сигурно и там има такива инциденти, но неизбежно процентно са много по-малко отколко от тук, защото там хванат ли го "извършителя", животът му става изключително интересен. Никой властимащ няма да направи каквото и да било, за каквото и да било, където и да е по света, докато хората търпят да се ебават с тях по всички параграфи, както ние се радваме да го търпим. Двадесет години газене из блатото, веднъж никой не изока. Единствените протести са "организирани", "с разрешение от Столичната община".... Я питайте сърбите дали изобщо искат разрешение от когото и да било за да протестират, след като ги посрещат със сълзотворен газ и водни оръдия? И въпреки това са там, всеки път, когато не са доволни. Това е. Някой ще направи пари като отвори пунктове за продажба на каски по гарите...

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Кви каски бре?! Направо ще задължат возещите се да си носят камъни и ще ги проверят за достатъчно количество при качване.. За да отговарят на огъня... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Не е смешно а трагично явно трябва някой да умре от такъв камък че да се обърне внимание на проблема. Аз съм ЗА наказанията на малолтни и непълнолетни да бъдат на принципа суров обществено полезен труд и обществено порицание по медиите със снимки и имена и местожителство. Дайте му да почисти, измие и лъсне две мотриси на вънкана студа и да му седят двама освирепели полицай с цепнати уши от патрулната служба на улицата зад вратапа да видим дали другият път ще го направи, без значение от социалната или етническата му група. Ма другари едно нещо харесвам в САЩ и то е точно това а там както всички знаят е рая на демокрацията .....или поне медиите твърдят така ??? ??? ??? ??? ???

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Двама полицаи ще наблюдават някакъв еволюционно изостанал примитив, който ще им прави фасони и нищо няма да измие, само ще замаже (имайки предвид собствената нечистоплътност на подобни хуманоиди), а на всичкото отгоре полицаите ще ги бъде страх да го насуровакат с палките както едно време, понеже всякакви паразитно-идиотски псевдо "правозащитни" организации ще ревнат и ще вдигнат вой до небесата   :(
Нужни са доста по-твърди мерки!!!

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Не стават твърди мерки.. требе хаос у държавата... а не ред... ;)

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: br118 link=topic=959.msg12565#msg12565 date=1226167581
Двама полицаи ще наблюдават някакъв еволюционно изостанал примитив, който ще им прави фасони и нищо няма да измие, само ще замаже (имайки предвид собствената нечистоплътност на подобни хуманоиди), а на всичкото отгоре полицаите ще ги бъде страх да го насуровакат с палките както едно време, понеже всякакви паразитно-идиотски псевдо "правозащитни" организации ще ревнат и ще вдигнат вой до небесата   :(
Нужни са доста по-твърди мерки!!!

Колега когато казах за това за САЩ имах предвид държава в която не бъркат демокрация със свободия, трябва да ти кажа че това действа. Само да доизясня че въпросните хуманоиди извършват тази дейност за време указано от съдия защото тяхната простъпка се разглежда в наказателен съд, след което нема мама и тати, а изправителен дом с ужасяващи и смачкващи психиката на подрастващите условия, затворнически дрехи, храна в обща столова на дървени нарове изатворнически режим, както и всички охранителни мерки белезници, затворнически автобуси, кучета и кули с въоръжена охрана. Да видим кой полуидиот ще и9здържи на такова действие????

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Картечно гнездо на фургона във влака :D.Само това ще помогне ... Сега по Нова тв  видяхте ли-прелез,охраняем с бариери,камерите заснели ашлаците-автобуси,л.коли,колоездачи,преминават на спуснати бариери-те са най-"умните и велики"? 265 пъти през миналата година въпросния прелез е бил поломван...Горе-долу -през ден  >:(Е кажете как се оправя човек с такава сган.Демокрация ли...простотия до шия >:( >:(
« Последна редакция: 08 Ноември 2008, 23:54:20 от muncho »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Тя демокрацията не е приложима за всички народи.За такава сган като нас трябва здрава ръка-иначе настъпва анархия.  :)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Пак казвам.. здрава ръка не става... при здрава ръка не може да се гепи... а нали гепачката му е макята...  ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Хей , отклонявате се и ставате жертва на подменена информация...
Циганите са само маша в ръцете на някой...
Получават по 5 лв на ръка , защото фирмите които внасят резервните стъкла , мнооого се кефят когато прочетат такива изявления от БДЖ - "счупени стъкла за стотици хиляди левове"!!!!
Ами това е - интереса клати феса...
И всички го знаят много добре , и в БДЖ , и в полицията , и във доставчиците , и най-вече в циганските махали. По линията Захарна фабрика - Горна баня нали щяха да правят тунел от пластмаса като на метрото - що не го направят ?
Щото циганите са смели само в махалата си , ега не идат на Владая да чупят стъкла!!!
Обикновенните полицай не ги закачат ,защото мургавите тарикати вече си носят GSM-ми и мигом звънят на адвокати от разни етнически организаций...Бях свидетел на подобен случай - трима мургавели бяха изкарани за 30 минути от ареста , от три супер готино изглеждащи адвокатки (като модели на по 24 години- при това българки) с три коли от БМВ нагоре , ами единият казаха че е завел дело за полицейско насилие - били му плеснали шамар , че не искал да се качва в патрулката!!!
Е това държава ли е ?

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Зложелателства срещу линия на високоскоростен влак във Франция

Това е заглавието на тази статия, която показва, че все пак и "там" има подобни случаи, което не трябва да ни успокоява, защото "там" ще ги гепят, докато тук ще гепят дедовия.

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1251291

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Получавали по 5 лева за да хвърлят камъни от производители и вносители?
Чувал съм ги още от едно време подобни версии за автостъклата и наркоманите...
Истината е че проблема е друг - генетично, умствено и еволюционно те са много по-изостанали от нас (ФАКТ който никой не може да отрече) и може би в пристъпи на първични страсти хвърлянето на камъни по движещи се влакове очевидно им доставя удоволствие, защото всеизвестен е факта, че хвърлят и по товарните влакове, които нямат стъкла за чупене, или там може би Лакпром им плащат за одраскана боя  ??? Ай моля извинете  ;D
Жалко е наистина за обикновенните полицаи че не могат да ги накъдрят, единствено може да се надяваме да дойде денят, в който всякакви паразитни организации, които ги защитават ще бъдат изгонени, в тази връзка ще отговоря и на въпроса "Това държава ли е?" - от 64 години не е, това е просто оградена обособена територия с наименование  :-[

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
118 e прав. За мен е гордост че съм българин по произход, но ме е срам когато кажа че държавата ми е България. И колеги не се залъгвайте тези измислени правозащитни организации няма да изчезнат защото държавата ги финансира с бюджетни средства по закон. Винаги съм твърдял че това са бездънни ями за държавните пари, които идват от нашият джоб. А за това че полицаите нямат права......без коментар. Аз поне съм се напатил.