Автор Тема: Проблем!!!  (Прочетена 17660 пъти)

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем!!!
« Отговор #45 -: 11 Декември 2009, 08:07:31 »
Цитат на: pavel75 link=topic=2018.msg32480#msg32480 date=1260460386
Но пък тия циментовози как ми харесаха ....  :blind:


 :yes: :yes: И на мен. Другата година е година на вагоните.  ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Проблем!!!
« Отговор #46 -: 11 Декември 2009, 08:20:20 »


само да не е на вогоните !Ч!

Vasilev65

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем!!!
« Отговор #47 -: 17 Февруари 2010, 13:14:49 »
Здравейте колеги,
Първо искам да благодаря още един път на всички, които изказаха мнение и ми дадоха съвети относно възникналия проблем.  :hi:
Доста се рових във форума и мислех, и в момента ми се струва, че взех правилното решение, а именно:
-   Запазвам мащаба – Н0
-   Макета ще бъде върху четири отделни сегмента, които ще мога спокойно да свързвам
-   Смятам да използвам за основа стиропор с дебелина 5 см., а също така и насипите ще бъдат от стиропор. Спрях се на стиропора защото мисля, че с него ще бъде лесно и чисто за работа. Намерих в Практикер един хубав уред за рязане на стиропор и оформянето му, а и един съсед ми помогна да си направя едно приспособление за рязане с кантал.
Пускам и схемата на която съм се спрял. Опитах се да я оцветя и надпиша до колкото мога, за да добиете представа. Само едно нещо ще коригирам в тази схема заради свързването на сегментите. Долу в ляво няма да има два отделни тунела, а ще бъде един „двоен”.
Очаквам коментари и препоръки.
 :hi:
http://vasilev65.snimka.bg/hobby/jp-modeliz-m.474646

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12283
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем!!!
« Отговор #48 -: 17 Февруари 2010, 13:30:35 »
Чудесно начало!!!
Аз все пак бих оставил два тунела , така ще имаш движение на влак на фона на планината (задния тунел) освен ако технически не се налага.
Ако не си си купил стиропора (не че е много пари) не бързай.
Мит е че не цапа.Дори когато го режеш с "кантала" пак смърди (леко( и се рони на топчета, които като се наелектризират - ужасссссс, нема оттърване... :fie:
По-добре си вземи фибран (онуй зеленото от термоизолацийте) - работи се по същият начин , но в зависимост от гладкостта му (различни видове е) почти НАИСТИНА не прави боклук.
Качвай снимки от работата!
Виж как да си заключиш другите папки от албумите (много готини снимки - и теб вече знам на външен вид  :good:), ако не искаш да се виждат от всеки... :sorry: :pardon: :hi:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Проблем!!!
« Отговор #49 -: 17 Февруари 2010, 13:31:21 »
пиши за уреда за рязане на стиропора - нещо каталожен №, модел, малко ТТ данни

Vasilev65

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем!!!
« Отговор #50 -: 22 Февруари 2010, 14:48:48 »
За Gervasii
Извинявам се за закъснелия отговор, но нямах нет тези дни.
Ето две снимки на уреда:
http://vasilev65.snimka.bg/hobby/jp-modeliz-m.474646.17523657
http://vasilev65.snimka.bg/hobby/jp-modeliz-m.474646.17523649

Купих го септември от Практикер - Пловдив.  :hi:

За pach
Благодаря за хубавите думи и сигурно ще се вслушам в съвета ти, а снимките - нека се гледат. Не се крия, а и нали имаше предложение участниците във форума да качат свои снимки, та да се знаем....  ;D ;D ;D

Vasilev65

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем!!! И със стрелките...
« Отговор #51 -: 26 Февруари 2010, 10:34:09 »
Извинете колеги, но при мен възниква един нов проблем със стрелките в завой на Пико, а именно – 55222 и 55223. В момента сменям посоката на движение ръчно и виждам, че при влизането /разделянето на пътя/ локомотива дерайлира. Независимо от скоростта. При излизането – няма проблеми. На какво според вас може да се дължи това? От начало мислех, че причината е в неравна и не невилирана повърхност, но в момента повърхността ми е идеално гладка и невилирана. С другите стрелки – 55220 и 55221 нямам проблеми.
Предварително благодаря!  :hi:

П.С.
Не искам да отварям нова тема и да задръствам форума и за това пиша в тази, която съм отворил. :)