Автор Тема: Народът е полудял...  (Прочетена 68128 пъти)

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #15 -: 18 Януари 2010, 23:55:47 »
Пичове, защо забравяте, че се говори все пак за ограничени серии - те са естествено по-скъпи. Но, и когато споменаваме 1-ва епоха при Fleischmann /основно K.P.E.V./ - изделията са бутикови и оскъпени. Една и съща матрица, но различни епохи, администрации и номера - и купуваш спокойно DB и DRG, но за 1-ва епоха се ръсиш.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #16 -: 19 Януари 2010, 01:22:33 »
Цитат на: mgirginov link=topic=2119.msg34259#msg34259 date=1263851747
Пичове, защо забравяте, че се говори все пак за ограничени серии - те са естествено по-скъпи. Но, и когато споменаваме 1-ва епоха при Fleischmann /основно K.P.E.V./ - изделията са бутикови и оскъпени. Една и съща матрица, но различни епохи, администрации и номера - и купуваш спокойно DB и DRG, но за 1-ва епоха се ръсиш.
Марио, и за DRG е голямо ръсене, повярвай ми!
Може би най-евтино падат моделите DB, защото там предлагането е най-голямо.

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #17 -: 19 Януари 2010, 06:19:01 »
Прав си Яско

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Народът е полудял...
« Отговор #18 -: 19 Януари 2010, 09:09:01 »
За Ули Вебер, според мен не сте прави, не че е невъзможно, но всичко което съм купил от него, а то не е малко, съм го удрял на много добра цена. Включително и най-големия ми пропуск, който стана по-технически причини е на негов търг, BR 52 на Гютзолд с кенгуру тендер, който рядко се появява, беше паднал на безумно ниска цена. Мисля, че някои от търговете му приключват с доста високи цени, на ръба на реалното, точно защото типа е с добра репутация, винаги слага хубави големи снимки и описанията му са точни, знаещ много добре какво ще получиш, купувайки от него.

hristo

  • Trade Count: (15)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 233
  • Рейтинг: 18
  • HO-София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #19 -: 19 Януари 2010, 13:36:13 »
Аз съм доволен от U.W.B. Миналата седмица играх за няколко негови неща, които обаче достигнаха доста високи цени и успях да взема само един вагон. Предварително го бях питал за сумата за доставка до България и след спечелването на търга платих веднага. Бях много приятно изненадан, когато на другия ден получих e-mail от U.W.B., че ми връща половината от сумата за доставка тъй като за тази покупка цената която съм платил била твърде висока! Нещо което малко продавачи биха направили. :good:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Народът е полудял...
« Отговор #20 -: 19 Януари 2010, 14:23:03 »
Относно доставката, повечето се правят на ударени с мокър парцал.Даже пишат, че предлагат комбинирана доставка, ако спечелиш 2 и повече техни търга, ама при плащането в пейпал ти излиза за всяка стока отделна доставка.Чак като любезно ги подсетиш, ти се извиняват и ги обединяват...Абе и те са същите измекяри като нас, българите, ама относно търговията с нас са си намерили майстора.  ;D Друга раса сигурно изобщо няма и да погледне какво плаща, ама бай Балкан внимава!  :) Не мо'ж го преметнеш и с един цент! :lol: :lol: :lol:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12283
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Народът е полудял...
« Отговор #21 -: 19 Януари 2010, 14:29:50 »
Цитат на: XRISTO link=topic=2119.msg34280#msg34280 date=1263903783
Относно доставката, повечето се правят на ударени с мокър парцал.Даже пишат, че предлагат комбинирана доставка, ако спечелиш 2 и повече техни търга, ама при плащането в пейпал ти излиза за всяка стока отделна доставка.Чак като любезно ги подсетиш, ти се извиняват и ги обединяват...Абе и те са същите измекяри като нас, българите, ама относно търговията с нас са си намерили майстора.  ;D Друга раса сигурно изобщо няма и да погледне какво плаща, ама бай Балкан внимава!  :) Не мо'ж го преметнеш и с един цент! :lol: :lol: :lol:

Всичко зависи от продавача...
На мен така спечелени два търга от един човек, автоматично ми пусна една обща фактура съответно само с един разход за пратката, тоест зависи кой продавач , как си е настроил бейският акаунт...

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Народът е полудял...
« Отговор #22 -: 20 Януари 2010, 13:11:52 »
Вчера се продаде сет на Trix S10 + вагоните на кйазер Вилхелм за 801.00 ЕUR, от u.w.b. :

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220539490247&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

:swoon:

Трябва да се отбележи, че локомотивът като качество на ходовата част е перфектен.
Бронзови лагери за колоосите, Faulhaber мотор, добре сметнати зъбчатки (безшумно и плавно задвижване).
« Последна редакция: 14 Декември 2015, 18:25:26 от widowmaker »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12283
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #24 -: 20 Януари 2010, 14:43:16 »
Цитат на: widowmaker link=topic=2119.msg34300#msg34300 date=1263985912
Вчера се продаде сет на Trix S10 + вагоните на кйазер Вилхелм за 801.00 ЕUR, от u.w.b. :

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220539490247&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

:swoon:

Трябва да се отбележи, че локомотива като качество на ходовата част е перфектен.
Бронзови лагери за колоосите, Faulhaber мотор, добре сметнати зъбчатки (безшумно и плавно задвижване).
Да, следих този търг през цялото време! Трябва да призная, че крайната цена беше голяма изненада за мен!



Мисля, че  свърши времето на евтините покупки от ebay!

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #25 -: 20 Януари 2010, 15:03:14 »
Ееееее......, да не би в Германия финансовата криза вече да е свършила, та падат такива астрономически резултати. В добавка производителите миналата година заради кризата вдигнаха цените, сега заради нейното свършване и "нарасналото" търсене сигурно ще го сторят отново :angry:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Народът е полудял...
« Отговор #26 -: 20 Януари 2010, 15:05:46 »
Ами ти не си ли се убедил, че всичко се използва като повод за вдигане на цените?Та у дома как е?Суша - няма реколта и вдигаме цените.Хубава година и реколта - трябва да гоним европейските цени или някаква подобна тъпня за повод.  :angry: :angry: :angry:

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re:Народът е полудял...
« Отговор #27 -: 20 Януари 2010, 15:20:55 »
   Реакцията и отговора трябва да бъде според мен  ;D  и пренебрежение към тая суета,щото иначе се получава  :fool: :swoon: :diablo:

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Народът е полудял...
« Отговор #28 -: 20 Януари 2010, 15:46:47 »
Цитат на: gregary link=topic=2119.msg34305#msg34305 date=1263993655
   Реакцията и отговора трябва да бъде според мен  ;D  и пренебрежение към тая суета,щото иначе се получава  :fool: :swoon: :diablo:

 :good: :good: :good:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #29 -: 20 Януари 2010, 16:11:18 »
Цитат на: gregary link=topic=2119.msg34305#msg34305 date=1263993655
   Реакцията и отговора трябва да бъде според мен  ;D  и пренебрежение към тая суета,щото иначе се получава  :fool: :swoon: :diablo:
"Суета" не е много удачна дума в конкретния случай! По-скоро тук виждаме нагледно как работи икономическият закон на търсенето и предлагането.