Автор Тема: Някой софиянец  (Прочетена 3259 пъти)

tiutiu

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Някой софиянец
« -: 15 Октомври 2014, 16:33:56 »
Тази събота от училище ще ни водят до Софията на една лекциика на ЦЕРН в музея "земята и хората" (ако не се лъжа ;D) и с един приятел искаме да резгледаме малко столични хоби магазини, че да видим как е и в големия град :) Единственият проблем е че си нямаме хал хабер от географията на този обширен град, та ако някой може да даде упътвания (или някоя карта с две точки и линия между тях) до някой близък магазин или най-вече до Хоби Свят, че съм харесал някои неща, или до т.нар. Малък ЦУМ, а може и някой друг интересен магазин. Също така и ако някой (от Пловдив или София) има някави двуосни, излишни, стари, може и неподвижни (даже може и без колела) евтини вагончета да пише, че искам да направя част от забравено от бога нещо като депо.(за пример: http://www.railwaypassion.com/forums/index.php?action=smfbay;sa=viewitem;id_item=2566)
Предварително благодаря!!! :yes:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Някой софиянец
« Отговор #1 -: 15 Октомври 2014, 18:32:02 »
https://www.google.com/maps/search/%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D0%BA+%D0%A6%D0%A3%D0%9C/@42.6995094,23.3202973,3a,75y,161.9h,74.94t/data=!3m5!1e1!3m3!1s2Dy8KeGLe3hyYMHU-22qKQ!2e0!3e5?hl=bg

Ето ти линк към малкият ЦУМ!
Като вземеш метрото от музея "Земята и хората",тръгваш към центъра,слизаш на "Сердика",стигаш до Джамията,минаваш от страната на Халите и тръгваш по улица Пиротска,50 крачки след първата пряка-от лявата страна е въпросният магазин!Качваш се на вторият етаж,в ляво след булченските рокли е меката на влакчетата.....успех!

tiutiu

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Някой софиянец
« Отговор #2 -: 16 Октомври 2014, 20:42:24 »
Благодарско за упътването,  :hi: мисля е ще се ориентирам, все пак не е толкова сложно :yes: но можеш ли да ми кажеш горе-долу колко време ще отнеме пътуването, щото май ще трябва да се бърза  :(

JORDAN

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Някой софиянец
« Отговор #3 -: 16 Октомври 2014, 21:25:49 »
Пътуването ще е 10 - 15 минути, доста повече време ще разглеждаш.  :)

tiutiu

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Някой софиянец
« Отговор #4 -: 16 Октомври 2014, 21:53:19 »
Звучи супер ;D :good:
Честно казано, в момента се чувствам като петгодишно дете, два дни преди коледа :haha:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Някой софиянец
« Отговор #5 -: 17 Октомври 2014, 19:05:28 »
На вниманието на уважаемите пътници! ;)
Магазин "Хоби свят" се намира тук:



На дясно от магазина е "пазар Борово". Там е последната спирка "Борово" на тролей N°9 и спирка на тролей N°2 и автобус N°204 - всички идващи от центъра. Точно срещу магазина е спирката на тролей N°2 в обратна посока. Най-дясно на картинката е автогара "Овча купел". Там е едноименната спирка на автобус N°260 и трамваи номера 4, 5, 11 и 19.

Очаквам ви в събота и неделя от 11 до 17ч. да отговоря на вашите въпроси или просто да се запознаем. Ако не можете да минете тогава - позвънете на 0888 28 39 54 Жоро. Ще се изчакаме :buba:
Ако решите да минете след музея - слезте пеша до спирката на НДК на автобус 204 и след 15мин ще сте на спирка "Борово" :)

И линк към онлайн магазина http://hobbystrong.com/index.php?route=common/home
« Последна редакция: 19 Октомври 2014, 11:37:04 от Жоро »

tiutiu

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Някой софиянец
« Отговор #6 -: 22 Октомври 2014, 16:14:19 »
Дойдох, видях, купИх една четириосна платформичка от малкия ЦУМ ;D, но ми направи впечатление, че продавачът постоянно ми обясняваше за изгодните им цени :stop:, а не за самите влакове :scratch_ones_head:. Скоро даже може и да я вмъкна в някоя снимка :). За съжаление не остана време да минем през Жоро да разгледаме и там :(, но следващото ходене до Софията, там ще е една от първите спирки. :good:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Някой софиянец
« Отговор #7 -: 22 Октомври 2014, 19:35:54 »
Цитат на: tiutiu link=topic=4621.msg96985#msg96985 date=1413983659
Дойдох, видях, купИх една четириосна платформичка от малкия ЦУМ ;D, но ми направи впечатление, че продавачът постоянно ми обясняваше за изгодните им цени :stop:, а не за самите влакове :scratch_ones_head:. Скоро даже може и да я вмъкна в някоя снимка :). За съжаление не остана време да минем през Жоро да разгледаме и там :(, но следващото ходене до Софията, там ще е една от първите спирки. :good:
Да,то Тихомир е търговец,не е моделист че да си говорите за влакове!